نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

مطالعه دیابت را در دوران بارداری با افزایش خطر بیماری قلبی مرتبط می کند newkerala.com # 19613

[ad_1]

واشنگتن ، 1 فوریه: زنان دارای سابقه دیابت در دوران بارداری (دیابت حاملگی) تا اواسط زندگی دو برابر بیشتر در معرض کلسیم در عروق قلب هستند – پیش بینی کننده قوی بیماری قلبی – حتی اگر سالها به سطح قند خون رسیده باشد پس از بارداری ، تحقیقات جدید نشان می دهد. این مطالعه امروز در مجله برجسته Circulation of the American Heart Association منتشر شد.

دیابت بارداری ، که قند خون بالا (عدم تحمل گلوکز) است ، که اولین بار در دوران بارداری تشخیص داده می شود ، تقریباً 9٪ از حاملگی ها در ایالات متحده و تا 20٪ در سراسر جهان را تحت تأثیر قرار می دهد. پس از بارداری ، زنانی که دیابت حاملگی داشته اند بیشتر در معرض خطر ابتلا به دیابت پیش دیابت یا دیابت نوع 2 قرار دارند ، شرایطی که از عوامل خطر بیماری های قلبی عروقی هستند.

مطالعات قبلی احتمال ابتلا به بیماری قلبی در زنان با سابقه دیابت حاملگی را که بعداً به دیابت نوع 2 مبتلا می شوند ، بسیار بالاتر نشان داده است. که به سطح گلوکز سالم رسیده اند یا در اواسط زندگی به دیابت پیش دیابت مبتلا شده اند.

در سال 2018 ، دستورالعمل های کالج قلب و عروق آمریکا / انجمن قلب آمریکا برای عملکرد کلینیکی کلسترول مشخص می کند که سابقه دیابت حاملگی خطر تجمع عروق در زنان را افزایش می دهد ، که منجر به بیماری های قلبی عروقی می شود.

محققان با استفاده از داده های یک مطالعه 30 ساله و چند ساله درمورد توسعه خطر شرایین کرونر در بزرگسالان جوان (CARDIA) ، بررسی کردند که آیا دستیابی به سطوح سالم قند خون پس از بارداری باعث کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی مرتبط با سابقه دیابت حاملگی می شود یا خیر.

“CARDIA اولین مطالعه ارزیابی خطر بیماری قلبی در زنان مبتلا به دیابت حاملگی در مقایسه با افراد فاقد دیابت حاملگی با توجه به سطح قند خون آنها بعد از سالها است. زنان با دیابت حاملگی قبلی دو برابر خطر کلسیم عروق کرونر داشتند اگر آنها سطح نرمال قند خون خود را حفظ کنند ، بعداً به دیابت مبتلا می شوند یا سالها بعد از بارداری به دیابت نوع 2 مبتلا می شوند در مقایسه با زنان بدون دیابت حاملگی قبلی که دارای سطح طبیعی قند بودند. ” یک متخصص اپیدمیولوژیست و پژوهشگر ارشد در بخش شرایط قلب و عروق و متابولیک بخش تحقیقات Kaiser Permanente در اوکلند ، کالیفرنیا.

مطالعه CARDIA شامل بیش از 5،100 زن و مرد آمریکایی بود که در آغاز مطالعه در سال 1985 30-20 ساله بودند. تجزیه و تحلیل جدید شامل تقریبا 1100 زن (49٪ زنان سیاه پوست و 51٪ زنان سفیدپوست) بدون نوع 1 یا نوع 2 دیابتی که متعاقباً حداقل یک بار در طی دوره مطالعه 25 ساله در سال 2011 به دنیا آمدند. آزمایش خون قبل و بعد از بارداری در فواصل پنج ساله انجام شد تا مشخص شود که آیا زنان سطح قند خون طبیعی دارند یا خیر. ، افزایش متوسط ​​در سطح قند خون (پیش دیابت) یا به دیابت نوع 2 مبتلا شد. اسکن قلب برای اندازه گیری کلسیم عروق کرونر ، پیش بینی کننده قوی بیماری قلبی ، در آزمایشات 15 ، 20 و 25 سال پس از شروع ، اولین آزمایش از مطالعه انجام شد.

در پیگیری 25 ساله ، میانگین سنی شرکت کنندگان 48 سال بود و 12٪ از زنان در این مطالعه بارداری با دیابت بارداری پیچیده بودند. تجزیه و تحلیل آینده نگر پیدا شد

-زنانی که سابقه دیابت حاملگی دارند ، دو برابر خطر کلسیفیکاسیون شریان کرونر را دارند ، چه سطح قند خون سالم داشته باشند ، چه دیابت یا دیابت نوع 2.

-دستیابی به سطح قند خون سالم پس از بارداری خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی در اواسط زندگی در زنان مبتلا به دیابت بارداری قبلی را کاهش نمی دهد.

-از زنان مبتلا به دیابت حاملگی قبلی ، 36٪ به دیابت پیش دیابت و 26٪ به دیابت نوع 2 مبتلا شدند ، در حالی که در مقایسه با 35٪ و 9٪ از زنان بدون سابقه دیابت حاملگی.

-25٪ از زنان با سابقه دیابت حاملگی مقداری از کلسیم در عروق کرونر داشتند در مقایسه با 15٪ از زنانی که هرگز دیابت بارداری نداشته اند.

گوندرسون گفت: “ما متعجب شدیم كه متوجه شدیم زنان با سابقه دیابت حاملگی در معرض خطر كلسیفسیون شریان قلب به طور قابل توجهی بیشتر هستند ، حتی اگر بعد از بارداری سطح نرمال قند خون را حفظ كنند.”

“یافته های ما نشان دهنده تغییر در این الگوی است ، نشان می دهد که قند خون طبیعی پس از دیابت بارداری هنوز با خطر بالاتر کلسیم در عروق کرونر همراه است”.

گوندرسون گفت: “ارزیابی خطر ابتلا به بیماری های قلبی نباید منتظر بماند تا یک زن به دیابت پیش دیابت یا دیابت نوع 2 مبتلا شود.”

“دیابت و سایر مشکلات سلامتی که در دوران بارداری ایجاد می شوند ، به عنوان پیش درآمد خطر ابتلا به بیماری های مزمن ، به ویژه بیماری های قلبی در آینده عمل می کنند. سیستم های بهداشتی باید سابقه دیابت حاملگی را در پرونده های بهداشتی ادغام کرده و عوامل خطر را برای بیماری های قلبی و همچنین کنترل کنند. آزمایش توصیه شده برای دیابت نوع 2 در این زنان در فواصل منظم ، که برای هدف گیری پیشگیری بسیار مهم است. “

محدودیت های مطالعه شامل این است که محققان سطح کلسیم در عروق کرونر را قبل از بارداری اندازه گیری نکردند و نتایج کلسیم در عروق کرونر به عنوان یک نشانگر جایگزین برای خطر بیماری های قلبی به جای حوادث قلبی عروقی استفاده شد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *