نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

مسائل امنیتی قبل از شروع به کار افزایش یافت newkerala.com # 7877

[ad_1]

واشنگتن ، 13 ژانویه: با نزدیک شدن به مراسم تحلیف جو بایدن رئیس جمهور منتخب ایالات متحده ، ترس در مورد تهدیدات امنیتی در پی حمله خشونت آمیز به ساختمان کاپیتول در هفته گذشته ، که اعتماد کشور را به لرزه درآورد و اجرای قانون و امنیت را تحت کنترل قرار داد ، افزایش می یابد. در واشنگتن طبق گزارش The Hill ، محاصره هفته گذشته حامیان دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا که برای شکار معاون مایک پنس رئیس جمهور و نانسی پلوسی رئیس مجلس شنود شده بود ، برای جلوگیری از تکرار یک اختلاف ایجاد کرده است ، زیرا گروه های راستگرای قول تلاش می دهند در 20 ژانویه ، هنگامی که بایدن ، قانونگذاران و روسای جمهور سابق جمع می شوند ، به یک ساختمان حمله کنند.

این تهدید قریب الوقوع منجر به ایجاد مجموعه ای از گزارش ها از جمله مقامات فدرال و دولت شده است که امنیت منطقه را تقویت می کند. انتظار می رود هزاران نیروی گارد ملی طی روزهای آینده در واشنگتن مستقر شوند. در همین حال ، ترامپ تا 24 ژانویه وضعیت اضطراری اعلام کرده است و سرویس مخفی حفاظت ویژه از مراسم تحلیف روز چهارشنبه را آغاز می کند ، یک هفته زودتر از آنچه در ابتدا برنامه ریزی شده بود.

چارلز شومر ، رهبر اقلیت دموکراتیک سنا ، به خبرنگاران گفت: “افرادی هستند که قصد دارند حداقل به صورت آنلاین خطری را تهدید کنند و مهمترین مسئله این است که مقامات ما باید کاملاً در اوج باشند.”

در همین حال ، بایدن به خبرنگاران روز دوشنبه گفت که طبق معمول از دادن سوگند در فضای باز نمی ترسد. وی همچنین گفت که جلسات توجیهی در مورد این موضوع دریافت کرده است ، اگرچه به گزارش هیل ، تیم انتقال او درخواستی را برای اطلاعات بیشتر در مورد اطلاعات دریافت شده توسط بایدن و مشاورانش پس ندادند.

در همین حال ، نمایندگان مجلس قول داده اند که حرکت کنند ، حتی اگر اعضای خصوصی از امنیت خود ابراز نگرانی کنند.

“ما در 20 ژانویه 2021 رئیس جمهور تازه انتخاب شده بایدن و معاون رئیس جمهور تازه انتخاب شده هریس را در جبهه غربی پایتخت ایالات متحده سوگند یاد خواهیم کرد. [Joint Congressional Committee on Inaugural Ceremonies] بیانیه کمیته افتتاحیه گفت: “شبانه روز با بسیاری از شرکای ما برای انجام مراسمی ایمن و نشان دادن دموکراسی قاطع ما – به آمریکایی ها و جهان شبانه روز کار می کند.”

برخلاف شمارش شیوع کالج انتخاباتی ، افتتاحیه یک رویداد ویژه امنیت ملی محسوب می شود که از 13 ژانویه آغاز می شود. سخنگوی کمیته گفت که “حضور چشمگیر نیروی انتظامی و گارد ملی را به عنوان بخشی از اقدامات امنیتی لایه ای در محدوده گسترش یافته” تضمین خواهد کرد. “

نمایندگان مجلس در مورد چهار تهدید مسلحانه خاص علیه کاخ سفید ، کاپیتول و دیوان عالی کشور مطلع شدند. به گفته سخنگوی دموکرات ها ، کانور لمب ، که در مصاحبه با CNN جزئیات این تهدید را بیان کرد ، یک توطئه شامل هزاران رادیکال طرفدار ترامپ است که می خواهند برای جلوگیری از خروج دموکرات ها از کنگره کنگره را دور بزنند.

سنا نیز در مورد افتتاحیه روز سه شنبه یک جلسه توجیهی امنیتی دریافت کرد و سومر مدیر فدرال دفتر تحقیقات فدرال (FBI) را وادار کرد که کریستوفر ری شرکت کنندگان در حمله کاپیتول را به لیست ممنوعیت پرواز اضافه کند تا از این طریق جلوگیری کند اعتصابات اضافی را انجام دهید.

بعد از ظهر روز سه شنبه ، مقامات اعلام كردند كه یك مرد شیكاگو دستگیر شده و به اتهام تهدید به مجبور كردن بایدن از طریق پست صوتی منتقل شده به یك نماینده پارلمان نیوجرسی متهم شد.

در همین حال ، FBI نسبت به اعتراضات احتمالی مسلحانه در پایتخت های ایالت در سراسر کشور طی روزهای منتهی به قبل هشدار داده است.

راب پورتمن ، سناتور جمهوری خواه ، با تأکید بر عمق نگرانی ، بیانیه ای قدرتمند صادر کرد و گفت ترامپ باید ملت را مخاطب قرار دهد و طرفداران خود را به حفظ صلح فراخواند.

پورتمن گفت: “اگر ملت ما خشونت و تخریب بیشتری را به دست طرفدارانش تجربه كند … و اكنون كه تهدیدات شناخته شده است مستقیم و صریح صحبت نكند ، پاسخگو خواهد بود.”

در حالی که رئیس جمهور با استیضاح قانونگذاران به دلیل نقش خود در تشویق جمعیت طرفدارانش در شورش های کاپیتول روبرو است ، ترامپ سخنان خود را به هواداران توجیه کرد و آنها را “کاملا مناسب” خواند.

از آن زمان ، رئیس جمهور معزول حداقل تا زمان حضور در دفتر در تمام شبکه های اجتماعی بزرگ مسدود شده است.

مجلس نمایندگان آمریکا روز سه شنبه با تصویب قانونی پنس را به استفاده از قدرت قانون اساسی خود برای برکناری ترامپ در واکنش به نقش رئیس جمهور در حمله مرگبار اوباش فراخواند.

پس از خشونت های روز پنجشنبه ، کنگره 306 رأی انتخاباتی به نفع رئیس جمهور منتخب بایدن را تأیید کرد و آرای کافی را برای اعلام برنده انتخابات ایالات متحده تأیید کرد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *