نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

محققان دریافتند که مغز شما هنگام خواب فلج می شود newkerala.com # 8186

[ad_1]


تسوکوبا [Japan]، 14 ژانویه: محققان دانشگاه تسوکوبا ، به رهبری پروفسور تاکشی ساکورایی ، سلولهای عصبی در مغز پیدا کرده اند که ارتباط بین نارکولپسی ، کاتاپلکسی و اختلالات حرکت سریع چشم (REM) را ایجاد می کند و ممکن است هدف درمان باشد. خواب REM وقتی خواب می بینیم با هم ارتباط دارد. چشمان ما به عقب و جلو حرکت می کنند ، اما بدن ما بی حرکت می ماند. این تقریبا فلج عضلات در هنگام خواب REM-atony نامیده می شود و در افراد مبتلا به اختلال خواب REM وجود ندارد. عضلات به جای بی حرکت بودن در هنگام خواب REM ، به اطراف حرکت می کنند و اغلب منجر به ایستادن و پریدن ، داد زدن یا لگد زدن می شوند.

ساکورایی و تیمش در صدد یافتن نورونهای مغز هستند که معمولاً مانع از این نوع رفتارها در هنگام خواب REM می شوند.

تیم با همکاری با موش ها گروه خاصی از سلول های عصبی را به عنوان کاندیداهای احتمالی شناسایی کرد. این سلول ها در منطقه ای از مغز به نام مدولای شکمی داخلی قرار داشتند و داده ها از ناحیه دیگری به نام هسته تگمنتال sublaterodorsal یا SLD به دست آمد.

ساکورایی توضیح می دهد: “آناتومی سلول های عصبی که کشف کردیم با آنچه می دانیم همزمان شده است.”

“آنها با نورون هایی که حرکات ارادی را کنترل می کنند در ارتباط هستند ، اما با آنهایی که عضلات چشم یا اندام های داخلی را کنترل می کنند ، مهم نیستند. ” هنگامی که محققان مانع ورود این نورون ها شدند ، موش ها در هنگام خواب شروع به حرکت کردند ، دقیقاً مانند فردی که دارای اختلال خواب REM است.

همانطور که توسط هومر سیمپسون نشان داده شده است ، نارکولپسی به خواب رفتن ناگهانی در هر زمان از روز ، حتی در وسط یک جمله (مشخص شده است که وی به عنوان نارکولپسی تشخیص داده شده است) مشخص می شود. کاتاپلکسی یک بیماری مرتبط است که در آن افراد به طور ناگهانی تن عضله را از دست می دهند و فرو می ریزند. اگرچه بیدار هستند ، اما عضلات آنها طوری رفتار می کنند که گویی در خواب REM هستند. ساکورایی و تیم وی مشکوک بودند که سلولهای عصبی خاصی که کشف کرده بودند با این دو اختلال ارتباط دارند. آنها فرضیه خود را با استفاده از یک مدل موش مخدر ، که در آن حملات کاتاپلکسی می تواند ناشی از شکلات باشد ، آزمایش کردند. ساکورایی گفت: “ما دریافتیم که متلاشی کردن مغز داخلی SLD به شکم باعث کاهش تعداد حملات کاتاپلکسی می شود.”

به طور کلی ، آزمایشات نشان داده است که این زنجیره های خاص باعث کنترل آتونی عضلات در خواب REM و در کاتاپلکسی می شوند. ساکورایی گفت: “سلولهای عصبی گلیسینرژیک که در مدولای داخلی شکمی شناسایی کردیم می تواند هدف خوبی برای درمان دارویی برای افراد مبتلا به نارکولپسی ، کاتاپلکسی یا اختلالات خواب REM باشد.”

“تحقیقات آینده باید بررسی کند که چگونه احساسات شناخته شده در ایجاد کاتاپلکسی می توانند بر روی این سلول های عصبی تأثیر بگذارند.”

محققان دریافته اند که مغز شما هنگام خواب فلج می شود

آیا این مقاله را پسندیدید؟ اولین کسی باشید که آن را به اشتراک می گذارد!

توییت

عنوان

عنوان

کلاس

ارسال

ارسال

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *