نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

مجلس نمایندگان ایالات متحده در حال تصویب لایحه ای درباره نفرت ضد آسیایی است

[ad_1]

واشنگتن پست گزارش داد كه مجلس نمایندگان آمریكا با 364 رأی موافق و 62 رأی مخالف ، این لایحه را تصویب كرد. سپس این لایحه به کاخ سفید ارسال می شود تا رئیس جمهور جو بایدن بتواند از 20 ماه مه قانون را وارد قانون کند.

لایحه منفور نفرت ضد آسیایی ، همچنین به عنوان قانون جنایات نفرت COVID-19 شناخته می شود ، توسط نماینده گریس منگ نماینده دموکرات نیویورک و سناتور دموکرات هاوایی مازی هیرونو تأمین مالی شد.

asian-hate-crime-covid.jpg
داوطلبان با نصب علائم “نفرت آسیایی را متوقف کنید” ، “نفرت ویروس است” خواستار اقدامات خشونت آمیز ، تبعیض ، نژادپرستی … علیه مردم از نژاد آسیایی هستند.

هدف این لایحه جلوگیری از افزایش تعداد حملات ، تبعیض و جنایات علیه آمریکایی های آسیایی ، به ویژه در همه گیر کنونی COVID-19 است.

این لایحه ایجاد موقعیت در وزارت دادگستری ایالات متحده برای تسریع در بررسی همه گزارش های مربوط به جرایم نفرت مربوط به COVID-19 را پیشنهاد می کند. حمایت از آژانسهای اجرای قانون ایالتی و محلی که با این جنایات نفرت برخورد می کنند ؛ و دستورالعمل هایی را برای به حداقل رساندن استفاده از زبان نژادپرستانه برای توصیف بیماری همه گیر صادر کرد.

پیش از این ، در 22 آوریل ، سنای آمریکا لایحه فوق را با اکثریت قریب به اتفاق 94 رأی موافق و تنها 1 رأی در برابر سناتور جمهوری خواه جاش هاولی تصویب کرد.

نانسی پلوسی ، رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده ، این روز را به عنوان روز مهمی در زمان تصویب این لایحه ، ستود.

پیش از این ، سخنگوی گریس منگ (دموکرات ، ایالت نیویورک) گفته بود که جامعه آسیایی-آمریکایی “وقتی مجبور به افزایش حملات و نژادپرستی شود” خسته شده است. “وقتی فرزندان یا والدین مسن آنها بیرون می روند.”

نماینده جودی چو ، رئیس گروه کنگره آمریکایی آسیا و اقیانوسیه (AAPI) گفت: “یک سال پس از دعوت جامعه آسیا و آمریکا ، کنگره امروز در حال اقدام است. اقدامات تاریخی برای تصویب لایحه مورد انتظار جنایات نفرت و انتقال آن به میز رئیس جمهور بایدن. “

سامر گفت: “تبعیض علیه آمریکایی های آسیایی پدیده جدیدی در تاریخ ملت ما نیست ، اما همه گیری ها تعصبات و تعصبات قدیمی را برمی گرداند.” این نماینده کنگره افزود: امروز (18 مه) ما گامی دیگر در جهت پیشبرد مبارزه با نژادپرستی و خشونت علیه آمریکایی های آسیایی در ایالات متحده برمی داریم. چند ماه گذشته “.

پیش از این ، جو بایدن ، رئیس جمهور آمریكا ، پس از تیراندازی در آتلانتا ، جورجیا كه منجر به كشته شدن هشت نفر از جمله شش زن آسیایی شد ، از كنگره آمریكا خواست تا این لایحه را تصویب كند.

طبق گروه Stop AAPI Hate ، از ابتدای شیوع همه گیر COVID-19 در مارس 2020 ، بیش از 6،600 جنایت نفرت بر علیه آمریکایی های آسیایی انجام شده است. تقریباً دو سوم آنها زنان را هدف قرار می دهند. اشکال تبعیض شامل تحقیر ، اجتناب ، خشونت فیزیکی ، آزار و اذیت آنلاین یا نقض حقوق شهروندی است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *