نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

متابولیسم ممکن است در افسردگی اساسی مکرر نقش داشته باشد newkerala.com # 7666

[ad_1]


نیویورک ، 13 ژانویه: محققان دریافتند که برخی از متابولیت ها – مولکول های کوچک تولید شده در فرآیند متابولیسم – می توانند پیش بینی کننده افرادی باشند که در معرض ابتلا به اختلال افسردگی اساسی مکرر (rMMD) هستند. یافته های منتشر شده در مجله ترجمه روانپزشکی نشان می دهد که دقت این پیش بینی بیش از 90٪ است.

رابرت کی ناوی ، استاد دانشگاه کالیفرنیا ، سن دیگو ، گفت: “این شواهدی از وجود میتوکندری در زمینه افسردگی است.”

Naviaux افزود: “این یک مطالعه کوچک است ، اما برای اولین بار است که نشان می دهد پتانسیل استفاده از مارکرهای متابولیکی به عنوان شاخص های بالینی برای پیش بینی بیماران با بالاترین خطر – و خطر کم – برای دوره های مکرر علائم افسردگی اساسی است.”

rMMD نوعی اختلال خلقی است که با علائم متعددی به صورت ترکیبی مشخص می شود – احساس غم یا ناامیدی ، عصبانیت یا ناامیدی ، از بین رفتن علاقه ، اختلالات خواب ، اضطراب ، تأخیر در تأخیر یا مشکل ، افکار خودکشی و مشکلات جسمی غیرقابل توضیح مانند درد در پشت یا سردرد

برای این مطالعه ، تیم 68 نفر (45 زن ، 23 مرد) مبتلا به rMDD را که بدون داروهای ضد افسردگی در حال بهبود بودند و 59 کنترل را با توجه به سن و جنس انتخاب کرد. پس از جمع آوری خون از بیمارانی که در دوره بهبودی بودند ، بیماران به مدت دو سال و نیم به طور آینده نگر پیگیری شدند.

نتایج نشان می دهد که یک علامت متابولیکی که در شرایط خوب بیمار یافت می شود می تواند پیش بینی کند که در آینده احتمالاً طی دو سال و نیم کدام بیمار عود می کند.

تجزیه و تحلیل قابل پیش بینی ترین مواد شیمیایی نشان داد که آنها به انواع خاصی از لیپیدها (چربی ها ، شامل ایکوزانوئیدها و اسفنگولیپیدها) و پورین ها تعلق دارند.

پورین از مولکولهایی مانند ATP و ADP ساخته می شود ، مواد شیمیایی اصلی که برای ذخیره انرژی در سلولها استفاده می شود ، اما همچنین در ارتباطات مورد استفاده سلولهای تحت فشار نقش مهمی ایفا می کند ، که به عنوان سیگنالینگ پورینرژیک شناخته می شود.

محققان دریافتند که در بیماران مبتلا به rMMD ، تغییر در متابولیت های خاص در شش مسیر متابولیکی مشخص شده منجر به تغییرات اساسی در فعالیت های مهم سلولی می شود.

متابولیسم ممکن است در افسردگی اساسی مکرر نقش داشته باشد

آیا این مقاله را پسندیدید؟ اولین کسی باشید که آن را به اشتراک می گذارد!

توییت

عنوان

عنوان

کلاس

ارسال

ارسال

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *