نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

مایک پمپئو ادعا می کند که ایران میزبان القاعده بوده است. مرگ گروه دوم متوالی را تأیید می کند newkerala.com # 7452

[ad_1]

واشنگتن ، 13 ژانویه: مایکل پمپئو وزیر امور خارجه ایالات متحده روز سه شنبه (به وقت محلی) ایران را به پناه دادن به القاعده متهم کرد و ادعا کرد که خاورمیانه به پایگاه جدیدی برای تجهیزات تروریستی تبدیل شده است. وی همچنین تأیید کرد که فرمانده دوم القاعده ، ابومحمد المصری ، سال گذشته در تهران کشته شد. پمپئو در یک سخنرانی در باشگاه مطبوعات ملی در اینجا گفت القاعده “یک پایگاه جدید خانگی دارد – این جمهوری اسلامی ایران است”.

وی گفت: “ما این ارتباط ایران و القاعده را با خطر خود نادیده گرفته ایم. ما باید آن را تصدیق کنیم ، باید با آن مقابله کنیم ، باید واقعاً آن را شکست دهیم.”

وی افزود: آنها شرکای تروریسم ، شریك نفرت هستند. این محور تهدیدی جدی برای امنیت ملت ها و خود میهن آمریكا است.

“من می گویم که ایران در واقع افغانستان جدید است – به عنوان یک مرکز اصلی جغرافیایی برای القاعده – اما در واقع این وضعیت بدتر است … بر خلاف افغانستان ، زمانی که القاعده در کوه ها پنهان می شد ، امروز القاعده سخت کار می کند پاکت برای محافظت از رژیم ایران “، وی افزود.

وی در جریان جلسات توجیهی ، تحریم ها علیه رهبران القاعده مستقر در ایران ، سلطان یوسف حسن العارف و محمد آبباتعی ، معروف به عبدالرحمن مغرب را نیز اعلام كرد.

وی برای اطلاعاتی که منجر به محل نگهداری یا شناسایی محل اقامت در مغرب می شود ، حداکثر 7 میلیون دلار جایزه پیشنهاد می کند.

وزیر امور خارجه همچنین گزارش های رسانه ای درباره المصری در تهران را در 7 آگوست سال گذشته تأیید کرد.

وی همچنین گفت که ایران پس از 11 سپتامبر به “گزینه عالی” القاعده تبدیل شده است.

وی گفت: “ایران تصمیم گرفته است به القاعده اجازه دهد تا ستادی عملیاتی جدید ایجاد كند ، مشروط بر اینكه عوامل القاعده از قوانین رژیم در مورد اقامت القاعده در این كشور پیروی كنند.”

وی نامه ای از اسامه بن لادن بنیانگذار فقید القاعده را کشف کرد که توسط نیروی دریایی SEALS در هنگام حمله ابوت آباد کشف شد و در آن گفته بود: “ایران شریان اصلی ما برای منابع ، پرسنل و ارتباطات است … ایران ، مگر اینکه شما مجبور هستید “.

محمد جواد ظریف ، وزیر امور خارجه ایران گفت پمپئو “با تحریک دروغ های بیشتر ، زندگی فاجعه بار خود را به پایان رساند”.

ظریف با اشاره به اینکه آدم ربایان حملات 11 سپتامبر 2001 از کشورهای “موردعلاقه” پمپئو و نه ایران آمده است ، نوشت: “کسی اشتباه نمی کند.” از 19 مهاجم ، پانزده نفر سعودی هستند.

ظریف در توئیتر خود نوشت: “از تعریف کوبا گرفته تا” محرمانه سازی “داستانی ایران و ادعاهای AQ ، آقای” دروغ گفتن ، تقلب ، دزدی “با تحریک بیشتر دروغ ، زندگی فاجعه آمیز خود را پایان می دهد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *