نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

لاوروف ، بلینکن در مورد مسائل ، همکاری بین روسیه ، ایالات متحده گفتگو کردند newkerala.com # 21955

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری شینهوا ، وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد ، لاوروف به مناسبت آغاز به کار بلینکن تبریک گفته و آمادگی خود را برای گفتگوی سازنده در مورد طیف گسترده ای از موضوعات اعلام کرده است.

در این بیانیه آمده است که بهترین دیپلمات ها از تمدید پیمان کاهش تسلیحات استراتژیک جدید تا سال 2026 استقبال کردند ، که به بهبود وضعیت کلی در زمینه امنیت بین المللی و ثبات استراتژیک کمک می کند.

آنها با اطمینان از فروپاشی پیمان نیروهای هسته ای با برد متوسط ​​و پیمان آسمان های آزاد ، موضوع اطمینان از قابل پیش بینی بودن در زمینه کنترل تسلیحات را مطرح کردند.

لاوروف و بلینکن در مورد کمک به حل و فصل صلح آمیز در سوریه و لیبی و همچنین اوکراین گفتگو کردند.

لاوروف پیشنهادات قبلی مسکو برای اتخاذ بیانیه های مشترک روسیه و آمریکا درباره عدم پذیرش جنگ هسته ای و عدم دخالت در امور داخلی دیگری را به بلینکن یادآوری کرد.

در مورد پرونده الکسی ناوالنی رهبر مخالفان روسیه ، لاوروف توضیحات مفصلی در مورد لزوم احترام به قوانین و دادگستری روسیه ارائه داد.

وی ، به نوبه خود ، از بلینکن درخواست کرد که هنگام برخورد مقامات ایالات متحده با معترضان به نتایج انتخابات اخیر ریاست جمهوری ، از شفافیت دادگاه اطمینان حاصل کند.

لاوروف بار دیگر تأکید کرد که روسیه برای همکاری در جهت عادی سازی طیف گسترده ای از روابط دوجانبه ، از جمله از سرگیری مأموریت های دیپلماتیک روسیه و ایالات متحده ، باز است ، در حالی که بلینکن آمادگی خود را برای سازماندهی گفتگوی متخصصان در این زمینه نشان داده است.

هر دو خواستار همکاری در مبارزه با عفونت های ویروس کرونا شدند ، از جمله مشارکت برای تولید و بهبود واکسن ها.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *