نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

فیلیپین اجازه استفاده اضطراری از واکسن Sputnik Light روسیه را می دهد

[ad_1]

vaccine-sputnik-light.jpg
فیلیپین اجازه استفاده اضطراری از واکسن Sputnik Light روسیه را می دهد

RDIF خاطرنشان کرد که واکسیناسیون با اسپوتنیک لایت باعث محدود شدن شیوع ویروس SARS-CoV-2 در کشور و تسریع روند ایجاد ایمنی گله می شود. ثابت شده است که واکسن ها در واکسیناسیون افراد در چندین کشور بی خطر و بسیار مثر هستند.

در مارس امسال ، فیلیپین واکسن دو جزء Sputnik V را تحت مجوز اضطراری تأیید کرد.

کریل دمیتریف ، رئیس RDIF تأکید کرد که تأیید سازمان غذا و داروی فیلیپین (FDA) برای استفاده از واکسن Sputnik Light ایمنی و کارایی بالای واکسن تولید شده توسط روسیه در سایر کشورهای جهان را ثابت می کند.

دیمیتریف گفت: “پس از اولین تزریق ، اثبات شد که Sputnik Light نسبت به بسیاری از واکسن های دو جزء دیگر مثرتر است.”

در حال حاضر ، واکسن Sputnik Light نه تنها برای تزریق مستقل استفاده می شود ، بلکه در ترکیب با واکسن های دیگر تولید کنندگان نیز مورد مطالعه قرار می گیرد. RDIF اولین شرکتی در جهان است که با سایر تولیدکنندگان واکسن همکاری کرده و به طور مشترک ترکیب اولین جزء Sputnik V با داروهای خارجی را مورد مطالعه قرار داده است.

در فوریه 2021 ، RDIF یک مطالعه آزمایشی در مورد ترکیب واکسن AstraZeneca و اولین جزء واکسن Sputnik V (Sputnik Light) در آذربایجان آغاز کرد.

بر اساس آخرین گزارش RDIF ، بر اساس نتایج آزمایشات بالینی در آذربایجان ، تزریق مختلط واکسن AstraZeneca و Sputnik Light ایمنی بالا را نشان می دهد. تجزیه و تحلیل موقت داده های قبلی همچنین ایمنی بالایی در استفاده از ترکیب دارو نشان داد: هیچ عارضه جانبی جدی یا موردی از عفونت ویروس SARS-CoV-2 پس از واکسیناسیون وجود ندارد.

آزمایشات بالینی ترکیبی از واکسن ها نیز در امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) و آرژانتین در حال انجام است. علاوه بر این ، نهادهای نظارتی آزمایش هایی را در روسیه و بلاروس تایید کرده اند.

دیمیتریف تأکید کرد که RDIF معتقد است انجام تحقیقات برای ترکیب Sputnik Light علیه ویروس SARS-CoV-2 با داروهای دیگر تولید کنندگان برای مبارزه با گونه های جدید COVID-19 مهم است. و به نتایج بهتری برسید.

واکسن یک جزء Sputnik Light در 6 مه در روسیه ثبت شد. در اصل ، این اولین جزء Sputnik V است ، یک ناقل ویروسی آدنوویروسی نوترکیب انسانی از سروتیپ 26 (rAd26). اثربخشی اسپوتنیک لایت 79.4 درصد است که از بسیاری از واکسن های دو جزء بیشتر است.

طبق نتایج آزمایش ، واکسن Sputnik Light در برابر همه گونه های شناسایی شده ویروس SARS-CoV-2 مثر است. هیچ عارضه جانبی جدی پس از واکسیناسیون گزارش نشده است. در بیست و هشتمین روز پس از واکسیناسیون ، پاسخ ایمنی کافی ایجاد می شود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *