نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

فیلیپین آماده همکاری با وزارت دفاع روسیه در مبارزه با تروریسم است

[ad_1]

به گزارش اسپوتنیک ، در همایش آنلاین به مناسبت چهل و پنجمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک بین دو جمهوری فیلیپین و فدراسیون روسیه ، کاردار سفارت فیلیپین در مسکو ، آقای رابرت او. فرر ، تأیید کرد روسیه مهم است شریک مردم فیلیپین ، به ویژه در زمینه های امنیتی ، دفاعی و مبارزه با تروریسم.

“روسیه می تواند صدای قدرتمندی در آسیا ، شریک مهمی برای مردم فیلیپین ، به ویژه در زمینه امنیت باشد. ما آماده همکاری با وزارت دفاع فدراسیون روسیه در مبارزه با تروریسم هستیم. به نقل از فرر اسپوتنیک ، روسیه نقش مهمی در عملیات علیه داعش (یک گروه ممنوع در فدراسیون روسیه) در موراویا در سال 2017 داشت.

no-luc-that-chat-quan-he-voi-nga-philippines.png
رئیس فیلیپین رودریگو دوترته و رئیس فدراسیون روسیه ولادیمیر پوتین در شانزدهمین نشست سالانه باشگاه گفتگوی بین المللی والدای در سوچی در اکتبر 2019 دیدار می کنند.

به گفته کاردار سفارت فیلیپین در مسکو ، روابط دو کشور اخیراً در حال توسعه است ، مشارکت اقتصادی و تبادلات بین دو طرف افزایش یافته است.

به ویژه از سال 2016 ، 33 توافق نامه بین روسیه و فیلیپین امضا شده است. فرر گفت: “برای ما ، روسیه یک دوست قدیمی و جدید است.”

وی همچنین به چشم انداز همکاری روسیه و فیلیپین در زمینه های سرمایه گذاری ، تجارت ، گردشگری و کارگران مهاجر اشاره کرد.

صادرات روسیه به فیلیپین شامل مواد معدنی ، فلزات ، مواد اولیه غذایی و کشاورزی و همچنین محصولات چوبی ، تفاله و کاغذ است. ساختار واردات روسیه از فیلیپین شامل ماشین آلات ، تجهیزات و وسایل نقلیه ، مواد اولیه غذایی و کشاورزی ، مواد شیمیایی ، منسوجات و کفش است.

پیش از این ، در تاریخ 2 دسامبر سال 2020 ، رئیس جمهور رودریگو دوترته در تلاش برای ایجاد “همکاری عمیق تر و قوی تر” بین دو کشور ، ولادیمیر پوتین ، همتای روسی خود را به دیدار از فیلیپین دعوت کرد.

این دعوت زمانی انجام شد که آقای دوترته یک گفتگوی آنلاین با سفیر روسیه در این کشور با مارات پاولوف انجام داد. رئیس جمهور دوترته در یک گفتگوی آنلاین در کاخ ریاست جمهوری فیلیپین تأیید کرد که این کشور همیشه روسیه را “یک دوست و شریک خوب” می داند ، زیرا رئیس جمهور روسیه را به بازدید از مانیل به محض فراهم آمدن شرایط دعوت می کند.

رئیس جمهور دوترته گفت: “سال 2021 چهل و پنجمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک بین روسیه و فیلیپین است. من از این فرصت استفاده کردم و مجدداً دعوت خود از رئیس جمهور ولادیمیر پوتین را برای دیدار از فیلیپین به محض فراهم آمدن شرایط تکرار کردم. این فرصتی برای جشن گرفتن و تقویت دوستی و همکاری دیرینه دو کشور خواهد بود. “

دوترته همچنین “از روسیه برای ارائه واکسن Sputnik V و به اشتراک گذاری فناوری تولید آن با فیلیپین تشکر کرد.”

سفیر مارات پاولوف از طرف خود گفت که “یکی از زمینه های امیدوار کننده همکاری دو جانبه ، مبارزه مشترک با بیماری همه گیر Covid-19 است.”

آقای مارات پاولوف همچنین “معتقد است که همکاری در توزیع و تولید واکسن روسی Sputnik V در فیلیپین به دوستی سازنده بین دو کشور کمک خواهد کرد”.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *