نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

فناوری جدید برای کمک به بیماران سرطانی در مواجهه با علائم newkerala.com # 6369

[ad_1]

واشنگتن ، 11 ژانویه: صدها بیمار مبتلا به سرطان در یک مطالعه منحصر به فرد در انگلستان ، از الگوریتم های رایانه ای برای مدیریت علائم و بهبود وضعیت رفاه خود بهره مند شده اند. بیماران مبتلا به سرطان روده بزرگ ، سرطان پستان یا سرطان زنان در مراحل اولیه در آزمایش سیستم eRAPID توسعه یافته توسط دانشگاه لیدز شرکت کردند ، که به آنها اجازه می دهد علائم را از خانه به صورت آنلاین گزارش دهند و در مورد اینکه آیا خود مدیریت می کنند به دنبال مراقبت های پزشکی باشید.

بیماران در هفته های اول درمان کنترل علائم و بهزیستی جسمی بهتر را گزارش می کنند ، با این سیستم در 9٪ بیماران پس از 12 هفته از وخیم شدن علائم جلوگیری می کند. بیماران در پایان دوره آزمایشی چهار ماهه خود اطمینان بیشتری نسبت به مدیریت سلامت خود گزارش می دهند.

نتایج نشان می دهد که بهبود در بهزیستی جسمی بیماران می تواند بدون افزایش بار کار پزشکان از نظر هزینه ای به دست آید.

این اولین مطالعه از این دست است که مشاوره خودکار ارائه می دهد و یکی از معدود مواردی است که عمدتا بر روی بیماران در مراحل اولیه تمرکز دارد که هدف درمان آنها بهبود سرطان است.

گالینا ولیکووا از موسسه تحقیقات پزشکی لیدز در دانشگاه سنت لوئیس گفت: “تعداد فزاینده بیماران سرطانی تحت درمان های مختلف ضد سرطانی قرار می گیرند ، این بدان معناست که بیماران عمر طولانی تری دارند و به مراقبت و نظارت بیشتری نیاز دارند.” جیمز لیدز و مرکز سرطان لیدز ، بیمارستان های آموزشی NHS Trust در لیدز ، گفتند

ویلیکووا افزود: “فرصت های نظارت آنلاین از راه دور این امکان را دارد که بیمار محور ، ایمن و رویکردهای م approachesثری برای کمک به بیماران در طول درمان سرطان و مدیریت فشار بالینی رو به رشد درمان سرطان باشد.”

“نتایج دلگرم کننده این مطالعه کمک خواهد کرد که زمینه توسعه آینده و اصلاح این مداخلات در زمینه گسترده تر سرطان فراهم شود. “دکتر کیت Absolom ، یک محقق تحقیقاتی در لیدز برای تحقیقات پزشکی در سنت جیمز و موسسه علوم بهداشتی لیدز در دانشگاه لیدز ،”

بیماران سرطانی می توانند نشانه های زیادی را تجربه کنند که می تواند ناشی از خود سرطان ، سایر شرایط یا عوارض جانبی شیمی درمانی و سایر روش های درمانی باشد که گاهی اوقات تهدید کننده زندگی هستند و نیاز به بستری فوری در بیمارستان دارند.

علائم می تواند به طور قابل توجهی کیفیت زندگی بیماران را کاهش دهد. نظارت و مدیریت بهتر می تواند باعث بهبود درمان و کاهش رنج جسمی بیماران شود.

این مطالعه eRAPID با تأمین بودجه م Instسسه ملی بهداشت (NIHR) تعیین اینكه آیا می توان با كمك مشاوره خودكار كنترل علائم را بهبود بخشید ، بهبود می یابد.

این شامل 508 بیمار در سنین 18 تا 86 سال است که شیمی درمانی را در مرکز سرطان لیدز آغاز می کنند. همه بیماران تحت مراقبت معمول خود قرار گرفتند و 256 نفر از آنها سیستم eRAPID را به عنوان مراقبت اضافی دریافت کردند.

شرکت کنندگان هفته ای یک بار یا وقتی علائم جدیدی در طول دوره مطالعه 18 هفته ای ظاهر می شدند ، به مجموعه سوالات خاص سرطان پاسخ می دادند. با استفاده از شدت علائم ، یک الگوریتم رایانه ای که توسط محققان و پزشکان تهیه شده است ، تمام پاسخ ها را یادداشت کرده و توصیه های بیمار را تعیین می کند.

این س questionsالات شامل سطح درد ، حالت تهوع ، گذراندن وقت در رختخواب و تأمین نکردن نیازهای خانواده بود. شرکت کنندگان مشاوره فوری در مورد مدیریت علائم یا تماسی برای تماس با بیمارستان دریافت کردند. گزارشات علائم بلافاصله در پرونده الکترونیکی بیماران نشان داده می شد و هشدارهای مربوط به علائم شدید علائم مستقیماً به پزشکان ارسال می شد.

در مجموع 3،314 گزارش آنلاین تکمیل شده است که 18،867 علائم فردی را گزارش می کند – به طور متوسط ​​13 گزارش برای هر بیمار. هشدارها 29 بار (کمتر از 1٪) گزارش شده است ، در حالی که علائم شدید که به مراقبت فوری پزشکی احتیاج ندارند 461 بار (14٪) گزارش شده اند. بیش از 80 درصد از علائم خود گزارش شده مشاوره خود-مدیریتی را ارائه داده است و یک راه حل مقرون به صرفه با نتایج بهتر برای بیماران ارائه می دهد.

مزایای بالینی بهزیستی جسمی بیماران به ویژه در دوره درمان اولیه ، بین 6 تا 12 هفته ، زمانی که انتظار می رود چالش هایی در کنترل عوارض جانبی پیش بینی شود ، مشاهده شده است.

مشاوره فوری اعتماد بیماران را در مدیریت علائم مربوط به درمان خفیف تا متوسط ​​افزایش می دهد ، که می تواند کیفیت زندگی بیماران و توانایی آنها در ادامه درمان را تحت تأثیر قرار دهد.

و داده های حاصل از مطالعات افزایش بار کاری بیمارستان ، هیچ تفاوتی در تحویل شیمی درمانی را نشان نمی دهد و ایمنی بیمار را به خطر نمی اندازد.

جولیا براون ، استاد تحقیقات بالینی و مدیر بخش گفت: “این مطالعه شواهد به موقع و مهمی را فراهم می کند که نظارت از راه دور در بیماران سرطانی ، به ویژه در همه گیرها بسیار مهم است و می تواند بهزیستی جسمی بیماران را بهبود بخشد.” دانشگاه لیدز برای تحقیقات آزمایشات بالینی ، در دانشکده پزشکی ، گفت.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *