نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

فاصله یابی اجتماعی ، احتمال ابتلا به Covid-19 را نه تنها در جامعه بلکه در افراد نیز کاهش می دهد ، newkerala.com # 22060

[ad_1]

محققان برای ارزیابی رفتار اجتماعی افراد در هنگام فاصله گرفتن از خود ، تصاویر مجازی از موقعیت های واقعی اجتماعی را به شرکت کنندگان ارائه دادند و نحوه موقعیت شرکت کنندگان در ارتباط با دیگران را در محیط های مختلف اجتماعی مانند ساحل شلوغ یا فروشگاه مواد غذایی بررسی کردند.

پس از چهار ماه ، از شرکت کنندگان سال شد که آیا آزمایش Covid-19 مثبت است یا خیر ، و بر اساس پاسخ های شرکت کنندگان ، یک شاخص فاصله اجتماعی ایجاد شد. وی نشان داد که هرچه شرکت کنندگان بیشتر در سناریوها نسبت به فاصله اجتماعی ترجیح دهند ، احتمال ابتلا به COVID-19 کمتر است.

به طور خاص ، افزایش یک انحراف معیار در شاخص فاصله اجتماعی با تقریباً 20 درصد کاهش احتمال ابتلا به COVID-19 همراه است.

این مطالعه در 4 فوریه در مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم (PNAS) منتشر شد

به گفته نویسندگان ، پیامدهای این مطالعه روشن است – آنچه بر اساس توصیه های بهداشت عمومی برای جامعه مفید است ، برای افرادی که می خواهند از ویروس جلوگیری کنند نیز مفید است.

این نتیجه پشتیبانی می کند که آیا فقط شرکت کنندگان آزمایش COVID-19 در نظر گرفته شده اند ، یا شرکت کنندگان آزمایش نشده ای که گمان می رود به ویروس آلوده شده اند نیز شامل می شوند.

محققان مزایای فردی فاصله اجتماعی برای جلوگیری از COVID-19 را گزارش می دهند. شواهد اپیدمیولوژیک نشان می دهد که فاصله اجتماعی ممکن است انتقال کلی COVID-19 را کاهش دهد. با این حال ، این لزوماً به این معنا نیست که فاصله اجتماعی فرد از احتمال شخصی آن برای ابتلا به COVID-19 کاسته می شود.

راسل فازیو و همکارانش از یک مطالعه طولی و آنلاین بر روی 2120 نفر از ساکنان ایالات متحده با میانگین سنی 40 سال استفاده کردند تا مشخص کنند آیا تفاوت های فردی در فاصله اجتماعی احتمال ابتلای فرد به بیماری COVID-19 را در ماه های آینده پیش بینی می کند یا خیر.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *