نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

عوارضی در دوران بارداری همراه با خطر مرگ بیشتر newkerala.com # 19302

[ad_1]


واشنگتن ، 31 ژانویه: مطالعه ای توسط مرکز تحقیقات CHUM (CRCHUM) ادعا می کند زنانی که عوارض جدی بارداری داشته اند ، پس از زایمان بیشتر در معرض خطر مرگ هستند. یافته های این مطالعه که در ژورنال Obstetrics and Gynecology منتشر شده است ، نشان می دهد زنانی که در دوران بارداری دچار عوارض جدی شده بودند ، سه دهه بعد دو برابر بیشتر در معرض خطر مرگ بودند.

شرایط جدی مانند سکته مغزی ، عوارض قلبی ، نارسایی حاد کلیه و پره اکلامپسی در کمتر از 5٪ زنان در دوران بارداری و زایمان تأثیر می گذارد.

دکتر CRCUM ، دکتر ناتالی اوگر و دانشجوی دکترای اوگوچینیر ویویان اوکا ، با تجزیه و تحلیل بیش از 1.2 میلیون پرونده زنانی که در سالهای 1989 تا 2016 در کبک به دنیا آوردند ، خطرات طولانی مدت مرگ و میر در زنان مبتلا به این نوع از عوارض بارداری را مطالعه کردند.

در مقایسه با زنانی که عوارض جدی بارداری نداشته اند ، زنان در این مطالعه دو برابر بیشتر پس از زایمان ، یا در دوره پس از زایمان (42 روز یا کمتر) یا بعد از آن ، می میرند.

اگرچه با گذشت زمان کاهش یافته است ، اما خطر بالای مرگ هنوز هم چندین سال پس از تولد احساس می شود ، در حالی که مرگ در زنان با عوارض حاملگی شدید در مقایسه با هیچ عارضه ای به طور متوسط ​​8.3 سال زودتر اتفاق می افتد.

تیم تحقیقاتی همچنین توانست عوامل اصلی مرگ را پس از 42 روز عارضه قلبی جدی در دوران بارداری (7 برابر بیشتر احتمال مرگ) ، نارسایی حاد کلیه (4 برابر بیشتر) و سکته مغزی (4 برابر بیشتر) شناسایی کند. )

از دیدگاه بالینی ، پیگیری دقیق تر و مداخلات پیشگیرانه برای کاهش خطر مرگ زودرس ممکن است برای زنان با عوارض حاملگی شدید توجیه شود.

مطالعه: پیچیدگی دوران بارداری با خطر مرگ بیشتری همراه است

آیا این مقاله را پسندیدید؟ اولین کسی باشید که آن را به اشتراک می گذارد!

توییت

عنوان

عنوان

کلاس

ارسال

ارسال

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *