نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

عوارضی در دوران بارداری همراه با خطر مرگ بیشتر newkerala.com # 19302واشنگتن ، 31 ژانویه: مطالعه ای توسط مرکز تحقیقات CHUM (CRCHUM) ادعا می کند زنانی که عوارض جدی بارداری داشته اند ، پس از زایمان بیشتر در معرض خطر مرگ هستند. یافته های این مطالعه که در ژورنال Obstetrics and Gynecology منتشر شده است ، نشان می دهد زنانی که در دوران بارداری دچار عوارض جدی شده بودند ، سه دهه بعد دو برابر بیشتر در معرض خطر مرگ بودند.

شرایط جدی مانند سکته مغزی ، عوارض قلبی ، نارسایی حاد کلیه و پره اکلامپسی در کمتر از 5٪ زنان در دوران بارداری و زایمان تأثیر می گذارد.

دکتر CRCUM ، دکتر ناتالی اوگر و دانشجوی دکترای اوگوچینیر ویویان اوکا ، با تجزیه و تحلیل بیش از 1.2 میلیون پرونده زنانی که در سالهای 1989 تا 2016 در کبک به دنیا آوردند ، خطرات طولانی مدت مرگ و میر در زنان مبتلا به این نوع از عوارض بارداری را مطالعه کردند.

در مقایسه با زنانی که عوارض جدی بارداری نداشته اند ، زنان در این مطالعه دو برابر بیشتر پس از زایمان ، یا در دوره پس از زایمان (42 روز یا کمتر) یا بعد از آن ، می میرند.

اگرچه با گذشت زمان کاهش یافته است ، اما خطر بالای مرگ هنوز هم چندین سال پس از تولد احساس می شود ، در حالی که مرگ در زنان با عوارض حاملگی شدید در مقایسه با هیچ عارضه ای به طور متوسط ​​8.3 سال زودتر اتفاق می افتد.

تیم تحقیقاتی همچنین توانست عوامل اصلی مرگ را پس از 42 روز عارضه قلبی جدی در دوران بارداری (7 برابر بیشتر احتمال مرگ) ، نارسایی حاد کلیه (4 برابر بیشتر) و سکته مغزی (4 برابر بیشتر) شناسایی کند. )

از دیدگاه بالینی ، پیگیری دقیق تر و مداخلات پیشگیرانه برای کاهش خطر مرگ زودرس ممکن است برای زنان با عوارض حاملگی شدید توجیه شود.

مطالعه: پیچیدگی دوران بارداری با خطر مرگ بیشتری همراه است

آیا این مقاله را پسندیدید؟ اولین کسی باشید که آن را به اشتراک می گذارد!

توییت

عنوان

عنوان

کلاس

ارسال

ارسال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *