نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

ظرفیت فردی و سازمانی برای تغییر می تواند فرسودگی شغلی مراقبت های بهداشتی را کاهش دهد newkerala.com # 11688

[ad_1]

واشنگتن ، 20 ژانویه: در طی همه گیر شدن بیماری ، فرسودگی شغلی در بین متخصصان بهداشت یک نگرانی گسترده در مورد بهداشت عمومی است ، زیرا متخصصان بهداشت مجبورند حتی در موارد فشار روانی طولانی تر کار کنند. یک مطالعه جدید نشان داد که متخصصان بهداشت با توانایی شخصی بیشتر در پاسخ به تغییر ، هنگامی که محیط کارشان ارتباط قوی ، کار گروهی و پشتیبانی رهبری را فراهم می کند ، سطح فرسودگی شغلی کمتری دارند. این یکی از اولین مطالعاتی است که هم پاسخ های فردی به تغییر را بررسی می کند و هم توانایی سازمانی را برای تغییر و چگونگی تأثیر این عوامل بر فرسودگی شغلی در بین متخصصان مراقبت های بهداشتی بررسی می کند. درک دلایل فرسودگی شغلی و عواملی که می توانند از بروز آن جلوگیری کنند ، می تواند به بهبود کیفیت زندگی نیروی کار مراقبت های بهداشتی و کیفیت مراقبت از بیمار کمک کند.

دکتر دبورا گلدبرگ رهبری این مطالعه را که در ژورنال پزشکی عمومی داخلی منتشر شده است ، انجام داد. گلدبرگ با تبدیل تحقیقات به مراقبت های اولیه ، تجربه بیمار و مراقبت از افراد کم خدمت ، با تحقیقات فعلی و آینده در زمینه سلامتی و رفاه در محل کار ، متخصص است.

گلدبرگ توضیح می دهد: “ما می دانیم كه محیط كار مراقبت های بهداشتی و نیازهای شغلی تأثیر بسزایی در سلامتی و سلامتی مراقبان دارد و حتی می تواند بر كیفیت مراقبت های دریافتی بیماران نیز تأثیر بگذارد.”

“به ویژه از آنجا که متخصصان و سیستم های بهداشتی ما در پاسخ به بیماری همه گیر COVID-19 به حداکثر فشار رسیده اند ، ضروری است که ما بیشتر از تأثیر محیط کار و الزامات کاری بر سلامتی و سلامت متخصصان بهداشت – وجود آگاهی داشته باشیم. “

گلدبرگ و همکارانش از 1779 فرد در 154 روش مراقبت های اولیه در ویرجینیا تحقیق کردند. آنها توانایی تغییر رویه ها ، تمایل افراد به تغییر ، ساعات کار در هفته و فرسودگی شغلی را اندازه گیری می کنند.

شرکت کنندگان بخشی از همکاری مراقبت های بهداشتی ویرجینیا و آژانس کیفیت قلب (HVH) بودند ، که با تغییر و پیاده سازی مراقبت های قلبی عروقی مبتنی بر شواهد ، از این روش ها پشتیبانی می کردند زیرا آنها تغییرات عمده ای در عملکرد و نقش کارکنان ایجاد کردند. .

فرسودگی شغلی تنها با یک س ofال اندازه گیری می شود که آیا متخصصان بهداشت تجربه فرسودگی شغلی را دارند یا خیر ، اقدامی که قبلاً در مطالعات محل کار تأیید و استفاده شده است. آمادگی برای تغییر فردی با شاخص تشخیصی تغییر (CDI) ، تهیه شده توسط دکتر ویکتوریا گرادی در دانشکده تجارت میسون اندازه گیری شد.

CDI معمولاً در سازمانهایی که در حال برنامه ریزی ابتکارات عمده تغییر هستند استفاده می شود و برای اولین بار در مراقبت های اولیه در حال اجرا است. CDI نگرشهای فردی نسبت به تغییر سازمانی را در زمینه های اضطراب ، ناامیدی ، تاخیر رشد ، طرد محیطی ، انکار مشارکت ، کناره گیری و نگرش کلی اندازه گیری می کند.

این نگرشهای فردی می تواند شاخصی از مشکلات سازمانی بیشتر با روحیه ، بهره وری ، انگیزه ، درگیری ، عدم حضور ، گردش مالی و مشکلات کلی سازمانی باشد. ظرفیت روشها برای تغییر از طریق ابزار تطبیقی ​​عملی (PAR) اندازه گیری می شود ، که در مورد ارتباطات سازمان ، کار گروهی ، اعتماد به نفس رابطه ، رهبری ، محیط کار ، پذیرش نوآوری و سیستم های آموزشی س asksال می کند.

مطابق با کار قبلی خود ، محققان دریافتند که ارائه دهندگان به احتمال زیاد گزارش سوختگی (25.5)) نسبت به سایر متخصصان (19.9٪ از کارکنان پشتیبانی بالینی ، 17.5 of از کارکنان اداری) .

در میان انواع متخصصان بهداشت (ارائه دهندگان ، کارکنان مراقبت های بالینی و کارمندان اداری) ، هر دو عامل و عوامل فردی با سطح فرسودگی شغلی مرتبط هستند. نرخ فرسودگی شغلی کمتری در بین افرادی که نمره بالاتری برای پاسخگویی فردی به تغییر دارند و همچنین روشهایی که ظرفیت سازمانی بالاتری برای تغییر دارند ، گزارش شده است.

با افزایش ظرفیت تغییر رویه ، فرسودگی شغلی متخصصان بهداشت کاهش یافته است. همانطور که متخصصان بهداشت نسبت به تغییرات پاسخ مثبت تری داشتند ، میزان سوختگی کاهش یافت.

سطح بالاتری از فرسودگی شغلی در میان کسانی که ساعات بیشتری در هفته کار می کنند ، بخشی از یک عمل بزرگتر (بیش از 10 پزشک) یا بخشی از یک عمل خاص گزارش شده است.

گلدبرگ افزود: “ما دریافتیم كه توانایی تمرین برای تغییر روی رابطه بین پاسخ فرد به تغییر و فرسودگی شغلی تأثیر می گذارد.”

“بنابراین ، ما توصیه می کنیم که اقدامات پزشکی و سیستم های بهداشتی ابتکاراتی را برای کاهش فرسودگی شغلی با ایجاد یک فضای کار مثبت از طریق کار گروهی بین حرفه ای ، تعامل کارمندان و بهبود ارتباطات اجرا کنند.”

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *