نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

شرکت دفاعی روسیه وارد لیست 20 تولید کننده بزرگ اسلحه در جهان شده است


بر این اساس ، این رتبه بندی توسط روزنامه اسلحه آمریکایی Defence News برای درآمد تا سال 2021 تنظیم شده است.

پنج موقعیت اول متعلق به شرکت های معروف آمریکایی است ، از جمله: Lockheed Martin ، Raytheon Technologies ، Boeing ، Northrop Grumman و General Dynamics.

توسط شرکتهایی از اروپا و چین دنبال می شود.

almaz-antey.jpg
شرکت Almaz-Antey به تنها صنعت دفاعی روسیه در لیست 20 شرکت دفاعی بزرگ جهان تبدیل شده است.

Almaz-Antey با درآمد کمی بیش از 6 میلیارد دلار در رده بیستم قرار دارد که نسبت به سال گذشته 3 پله افت داشته است.

یک شرکت روسی دیگر به نام Tactical Missile Weapons Corporation نیز وارد 100 شرکت برتر شد. با فروش 2.9 میلیارد دلار ، این گروه در رتبه 42 قرار گرفت و از 35 سال گذشته در سال 2020 سقوط کرد.

به گفته آقای روسلان پوخوف ، مدیر مرکز تجزیه و تحلیل استراتژی و فناوری ، اطلاعات مربوط به ورود شرکت های دفاعی در جهان در رتبه بندی ، ساخته شده توسط کارشناسان آمریکایی ، باید با دقت گرفته شود.

“این دیدگاه جالبی است که شایسته احترام است ، اما در عین حال باید درک کنیم که رتبه بندی ها بر اساس داده های باز است. و نویسندگان این رتبه بندی از داده هایی که نویسندگان می خواستند جمع آوری کنند ، و آنچه را که می توانستند جمع کنند استفاده کردند. “

در همان زمان ، وی کاهش رتبه شرکت های تسلیحاتی روسیه را اتفاقی عنوان نکرد و می تواند دلایل زیادی داشته باشد.

به گفته آقای پوخوف ، افزایش شدید تعداد مشاغل چینی نشان دهنده “تمایل” خاصی از متخصصان آمریکایی برای “باد کردن” چهره پکن است که به طور فزاینده نظامی شده است. وی گفت: تأیید داده های درآمد ارائه شده از سوی شرکت های چینی یا میزان واقعی محصولات نظامی که تولید کرده اند امکان پذیر نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *