نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

سگ ها فقط چهار بار شنیدن کلمات جدید را می آموزند: کاوش newkerala.com # 18830

[ad_1]

واشنگتن ، 31 ژانویه: یک مطالعه جدید نشان داده است که سگهای با استعداد فقط چهار بار شنیدن کلمات جدید را می توانند یاد بگیرند. شواهد اولیه نشان می دهد که اگرچه اکثر سگها کلمات را یاد نمی گیرند (یعنی نام اشیا)) مگر اینکه خیلی کامل باشند ، اما چندین نفر با یادگیری کلمات جدید پس از فقط چهار بار شنیدن برخی توانایی های استثنایی را نشان داده اند.

تیم تحقیقاتی پروژه سگهای خانوادگی در گروه اساتید ، دانشگاه Eotvos Lorand ، بوداپست این سگهای بسیار با استعداد را که به نظر می رسد در غیاب آموزش رسمی کلمات را یاد می گیرند ، اما فقط با بازی با صاحبان آنها به روشی معمولی که صاحبان آنها انجام می دهند ، بررسی می کند. در خانواده انسانی

مطالعه جدیدی که در مجله Scientific Reports منتشر شده نتایج شگفت انگیزی در مورد سرعت یادگیری سگهای با استعداد در واژه های جدید به دست می دهد. دو سگ با استعداد در این آزمایش شرکت کردند – یک کولی مرزی به نام ویسکی از نروژ ، که قبلاً به دلیل مهارتهای طبقه بندی خود به خود شناخته شده بود و یک یورکشایر تریر به نام ویکی نینا از برزیل. توانایی آنها در یادگیری کلمه جدید فقط پس از چهار بار شنیدن آن آزمایش شده است.

اگرچه طبیعی است که فکر کنیم سگها ، مانند کودکان انسان ، کلمات را بیشتر در یک زمینه اجتماعی یاد می گیرند ، اما مطالعات قبلی توانایی سگهای مستعد را برای یادگیری نام اشیا during در طی یک کار مبتنی بر محرومیت آزمایش کرده اند. در چنین کاری سگ با محیطی روبرو شد که شامل هفت اسباب بازی آشنا و به اصطلاح سگ به همراه یک اسباب بازی جدید بود و توانایی او در انتخاب شی جدید پس از شنیدن نام جدید مورد آزمایش قرار گرفت.

کلودیا فوگاتزا ، اولین نویسنده مطالعه ، در حین تعطیل کردن توضیح داد: “ما می خواستیم بدانیم که سگهای با استعداد می توانند کلمات جدید را یاد بگیرند. برای آزمایش این ، ویسکی و ویکی نینا را تحت دو شرایط متفاوت در معرض کلمات جدید قرار دادیم.” مهم و مهم این است که تحت هر دو شرایط سگها نام اسباب بازی جدید را فقط 4 بار شنیدند “.

در وظیفه مبتنی بر محرومیت ، سگ ها نشان دادند که وقتی صاحب آنها نام جدیدی را تلفظ می کند ، می توانند اسباب بازی جدید را انتخاب کنند و این تأیید می کند که سگ ها می توانند با طرد انتخاب کنند – یعنی. سایر اسباب بازی ها را از قبل خاموش کرده و نام دیگری را انتخاب نکنید. با این حال ، این راهی نبود که آنها نام اسباب بازی را یاد بگیرند. در حقیقت ، هنگامی که آنها توانایی خود را در تشخیص این اسباب بازی با نام آن آزمایش کردند ، زیرا با نام دیگری به همان اندازه جدید روبرو بود ، سگها از کار افتادند.

شرایط اجتماعی دیگر ، که در آن سگها با صاحبان خود بازی می کردند ، آنها نام اسباب بازی را هنگام بازی با سگ تلفظ می کردند ، حتی پس از شنیدن فقط 4 بار اسباب بازی ، راهی موفق برای یادگیری نام اسباب بازی بود. ویسکی و ویکی نینا توانستند اسباب بازی ها را بر اساس نام خود انتخاب کنند ، وقتی نام ها را از این طریق یاد گرفتند.

“آدام میكلوشی” رئیس گروه اخلاقی و همكار در این تحقیق گفت: “چنین یادگیری سریع به نظر می رسد شبیه روشی است كه كودكان انسان در 2-3 سالگی واژگان خود را به دست می آورند.”

برای آزمایش اینکه آیا بیشتر سگها کلمات را از این طریق یاد می گیرند ، 20 سگ دیگر در همان شرایط آزمایش شدند ، اما هیچ یک شواهدی از یادگیری نام اسباب بازی ها را نشان نداد ، تایید می کند که توانایی یادگیری سریع کلمات در صورت عدم آموزش رسمی بسیار نادر و موجود است فقط در چند سگ با استعداد

با این حال ، پس از چند ارائه ، حافظه ویسکی و ویکی نینا از کلماتی که آموخت خیلی زود از هم پاشید. در حالی که در اولین آزمایش ، چند دقیقه پس از شنیدن نام اسباب بازی ها انجام شد ، سگ ها موفق بودند ، اما در اکثر آزمایش های انجام شده پس از 10 دقیقه و 1 ساعت شکست خوردند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تعداد کلماتی که سگهای با استعداد می توانند در مدت زمان کوتاهی یاد بگیرند ، محققان دانشگاه Eotvos Lorand نیز اخیراً پروژه Genius Dog Challenge را راه اندازی کردند که در شبکه های اجتماعی منتشر شد.

متأسفانه ویکی نینا در این بین درگذشت و نتوانست در چالش سگ نابغه شرکت کند. ویسکی به همراه پنج سگ با استعداد دیگر درگیر است که دانشمندان طی دو سال گذشته در سراسر جهان کشف کرده اند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *