نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

سکی بلینکن آمریکایی از ارتش میانمار می خواهد رهبران غیرنظامی بازداشت شده را آزاد کند newkerala.com # 19340

[ad_1]


واشنگتن ، 1 فوریه: وزیر خارجه ایالات متحده آنتونی بلینکن روز یکشنبه از ارتش میانمار خواست همه مقامات دولتی و رهبران جامعه مدنی را آزاد کند و به خواست مردم برمه که در انتخابات دموکراتیک 8 نوامبر 2020 ابراز شده احترام بگذارد. بلینکن در بیانیه ای گفت: “ما از رهبران نظامی برمه می خواهیم که همه کارمندان دولت و رهبران جامعه مدنی را آزاد کنند و به خواست مردم برمه ابراز شده در انتخابات دموکراتیک 8 نوامبر احترام بگذارند.”

این بیانیه ساعاتی پس از بازداشت مشاور ایالتی آنگ سان سوچی ، رئیس جمهور وو وینگ مینت و دیگر مقامات ارشد توسط ارتش در اوایل روز دوشنبه صورت گرفت.

بلینکن با ابراز نگرانی از این حادثه گفت: “ایالات متحده به طور جدی نگران و نگران گزارشات مبنی بر بازداشت ارتش برمه تعدادی از رهبران دولت غیرنظامی از جمله مشاور ایالتی آنگ سان سوچی و رهبران جامعه مدنی است.”

وی همچنین به ارتش توصیه كرد كه در جستجوی دموكراسی ، آزادی ، صلح و توسعه از برمه ای ها معكوس شود و آنها را پشتیبانی كند.

در بیانیه آمده است: “ایالات متحده در کنار مردم برمه در تلاش برای دستیابی به دموکراسی ، آزادی ، صلح و توسعه ایستاده است. ارتش باید فوراً این اقدامات را معکوس کند.”

بازداشت رهبران میانمار در نتیجه تنش بین دولت و ارتش صورت گرفته و ترس از کودتا را برانگیخته است. این کشور تا سال 2011 تحت حاکمیت نظامی بود. براساس گزارش رسانه ها ، سو کی سالهای زیادی را در حبس خانگی به سر برد.

سکی بلینکن آمریکایی از ارتش میانمار می خواهد رهبران غیرنظامی بازداشت شده را آزاد کند

آیا این مقاله را پسندیدید؟ اولین کسی باشید که آن را به اشتراک می گذارد!

توییت

عنوان

عنوان

کلاس

ارسال

ارسال

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *