نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

سه سرباز فرانسوی توسط گروه GSIM با ارتباط با القاعده کشته شدند

[ad_1]

hg.jpg
سه سرباز فرانسوی توسط گروه GSIM کشته شدند. (منبع: france24.com)

گروه جهادی طرفدار اسلام و مسلمانان (GSIM) که در تاریخ 2 ژانویه به سازمان تروریستی القاعده مرتبط بودند ، به انجام حمله ای كه منجر به كشته شدن سه سرباز فرانسوی در مالی شد اعتراف كرد.

بیانیه GSIM توسط SITE Intelligence تأیید شد ، سازمانی که فعالیتهای گروههای جهادی در سراسر جهان را رصد می کند.

در اثر تصادف خودروی زرهی آنها با وسایل منفجره دست ساز در مرکز مالی ، سه سرباز فرقه دار بارکه ای کشته شدند.

GSIM – یكی از ائتلاف های مهم جهاد در ساحل – دلایلی را كه می توان انگیزه های این حمله قلمداد كرد ، از جمله حضور مداوم فرانسه در منطقه بیان كرد. آزادی بیان.

پیش از این ، در تاریخ 28 دسامبر ، یک منبع از دفتر ریاست جمهوری فرانسه گفته بود که سه نظامی فرانسوی متعلق به نیروهای بارخانه در مالی کشته شدند که خودروی زره ​​پوش آنها توسط یک بمب دست ساز در منطقه هومبوری دستگیر شد. قسمت مرکزی کشور به این منطقه ساحل تعلق دارد.

از زمان مداخله رسمی پاریس در ژانویه 2013 برای کمک به مقامات در مقابله با اسلام مقدس ، این حادثه منجر به کشته شدن 47 سرباز فرانسوی در مالی شد که 47 نفر کشته شدند. نبرد

نیروهای بارکانه فرانسه با 5100 سرباز در مناطق مالی مستقر هستند و با ارتش کشورهای G5-ساحل (از جمله موریتانی ، جمهوری چاد ، مالی ، بورکینافاسو و نیجر) هماهنگی دارند .با گروه های جهادی مبارزه کنید.

binh_sy_phap_mali.jpg
سرلشکر لوئیک ریسر (راست) و گروهبان ایوان هوین در مالی کشته شدند. (منبع: pmnewsnigeria.com)

در مورد سربازان فرانسوی ، کاخ ریاست جمهوری فرانسه در توضیح دیگری گفت که در جریان کارزار 2 ژانویه ، هنگام نصب دستگاه منفجره ، دو سرباز از آن کشور کشته و یک نفر نیز زخمی شد. در دسترس برای ضربه زدن به وسیله نقلیه زرهی آنها در شمال شرقی مالی.

رئیس ستاد بیانیه ای صادر کرد و بیان داشت که هنگام وقوع انفجار ، دو سرباز در حال شناسایی و جمع آوری اطلاعات در شرق مناکا بودند.

در بیانیه ای ، کاخ ریاست جمهوری گفت رئیس جمهور امانوئل مکرون “به شدت از مرگ” سرلشکر لوئیک ریسر و گروهبان ایوان هوین در منطقه مناکا “دلش شکسته است. هوین ، 33 ساله ، اولین سربازی است که از زمان آغاز کار فرانسه در آنجا به ساحل اعزام شده است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *