نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

سقوط امپراتوری آمریکا؟ newkerala.com # 12057

[ad_1]

نیو دهلی ، 20 ژانویه: بیش از 25000 سرباز محافظ کاپیتول هیل در واشنگتن دی سی ، برای مراسم تحلیف جو بایدن رئیس جمهور منتخب 78 ساله ، از بسیاری جهات علامت انحطاط امپراتوری آمریکا هستند.

تا چهار سال پیش ، ابرقدرت ، ایالات متحده ، به دموکراسی خود افتخار می کرد و علیرغم حملاتی مانند 11 سپتامبر ، احساس خطر نمی کرد. اما امروز ، بایدن و تیمش قرار است بعداً روز چهارشنبه روی کار بیایند ، سوگند امنیتی بی سابقه در پایتخت ، که شبیه قلعه است ، می خورند.

مراسم با کاهش موانع آهنین بالا در منطقه کاپیتول هیل ، کاهش یافت و در خارج از عموم مردم انجام شد. این توافق نامه امنیتی با توجه به خشونت مافیایی 6 ژانویه توسط حامیان دونالد ترامپ ، رئیس جمهور مستعفی ، که برای اعتراض به تقلب ادعایی در انتخابات ریاست جمهوری به پایتخت حمله کرد ، منعقد شد.

علی رغم عصبانیت رسانه ای از ترامپ و پیش بینی کارشناسان سیاسی و نظرسنجی های آمریکایی مبنی بر شستن نظرسنجی ها توسط تیم بایدن ، حدود 75 میلیون آمریکایی به ترامپ رأی دادند. براساس نظرسنجی اخیر ، بیش از 77 درصد جمهوری خواهان معتقد بودند که در انتخابات سال 2020 تقلب عمده ای صورت گرفته است.

مبارزات انتخاباتی شرورانه و وقایع بعدی نشان می دهد که ایالات متحده امروز کاملاً دو قطبی شده است ، به طرقی متفاوت از گذشته.

در آمریکای قبل از ترامپ ، سیاست اغلب حول دولت ، مالیات ، سقط جنین ، اسلحه و اقتصاد می چرخید. اگرچه این مشکلات همچنان پابرجاست ، سیاست های هویتی و جنگ های فرهنگی در سیاست های آمریکا قرار گرفتند.

چپ در ایالات متحده هم ثروتمندان و هم طبقه کارگر را رهبران سفیدپوست سنتی ، متعصب ، نژادپرست و اسلام هراسی می داند. از طرف دیگر ، راست ها چپ را سرمایه دارانی دوست غیراخلاقی می دانند که با نفوذ و قدرت عظیم بر رسانه ها ، دانشگاه ها ، فرهنگ بیدار در برابر ارزشهای مسیحی را ترویج می کنند.

دلایل این قطبی بی سابقه قدرت عظیم و خارق العاده ای است که گروه های نخبه حاکم در ایالات متحده از آن برخوردار هستند. به لطف این گروه ها ، در سه دهه گذشته از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی ، ایالات متحده در حالی که تریلیون ها دلار برای جنگ در خاورمیانه و افغانستان هزینه کرده است ، از خارج از کشور به کار خود اشتغال داشته و از واردات ارزان چین تأمین هزینه می کند. ایالات متحده مانند یک ماشین نظامی مجهز به قدرت جهان سوم به نظر می رسید.

در نتیجه طبقه کارگر جهانی شده ، خانواده های سربازان آمریکایی کشته شده در جنگ ها و سنت گرایان مسیحی ، که توسط لیبرال ها با تحقیر دیده می شوند ، توده ای حساس را پذیرفته اند. همه آنها با دیدگاه ترامپ درباره “آمریکا را دوباره بزرگ بسازید” موافق بودند.

طی چهار سال گذشته ، ترامپ به وعده های نظرسنجی خود عمل کرده و یکی پس از دیگری به یک حمایت گرای تبدیل شده است ، مداخله گرایی آمریکا را به میزان قابل توجهی کاهش داده است.

دستگاه ها ، رسانه ها و فناوری آمریکایی که در دست گروه های نخبه قدرتمند باقی مانده اند ، معتقدند که خروج آمریکا از جهان شاخص افول آمریکا است.

اما این دیدگاه به خوردگی داخلی سیستم آمریکایی ناشی از تأثیر بیش از حد لابی های قدرتمند طی 30 سال گذشته نمی پردازد. در عوض ، به نظر می رسد امپراتوری آمریکا با استفاده از سیاست های مداخله جویانه خود فقط در هرج و مرج و ناآرامی در سایر نقاط جهان رشد می کند.

طرفداران این دیدگاه دیدگاه ترامپ را رد کرده اند. هیچ رئیس جمهور آمریكا مطبوعات و چالش آشكار بدی را از طرف ایالت و نهادهای غیردولتی در ایالات متحده مانند ترامپ دریافت نكرده است. هنوز هم دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فوری نشان داد که طرفداران وی همچنان تحت تأثیر آرا strong قوی قرار ندارند. اینکه آنها به کپیتول هیل حمله کردند و دست به خشونت زدند نه تنها دموکراسی آمریکایی را تضعیف کرد ، بلکه مشروعیت امپراتوری را که دولت بایدن تصمیم به بازگرداندن آن گرفت ، تضعیف کرد.

هیچ انسجام و امپراتوری بدون انسجام اجتماعی ، صلح درونی و قدرت نرم نمی تواند پیشرفت کند. این واقعیت که مراسم تحلیف بایدن از ترس خشونت توسط بخشی از جامعه تحت امنیت شدید برگزار می شود ، نشان می دهد چیزی در آمریکا به طرز وحشتناکی نقض شده است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *