نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

سخنگوی بایدن هتک حرمت به مجسمه گاندی را محکوم کرد newkerala.com # 19969

[ad_1]

نیویورک ، 2 فوریه: سخنگوی رئیس جمهور ایالات متحده ، جو بایدن ، جن پسکی ، هتک حرمت مجسمه ماهاتما گاندی در کالیفرنیا را محکوم کرد و نسبت به این حادثه ابراز نگرانی کرد. پسکی روز دوشنبه گفت: “ما مطمئناً در مورد هتک حرمت به یادبودهای گاندی نگرانی خواهیم داشت. و شما می دانید ، ما مطمئناً این مسئله را بیان خواهیم کرد.”

“اما ما مطمئناً این هتک حرمت را محکوم خواهیم کرد و از نزدیک آن را تماشا خواهیم کرد.”

وی در پاسخ به س aال خبرنگار در مورد نظرات بایدن در مورد حمله گفت: “اگر در مورد نقطه نظر رئیس جمهور چیز دیگری برای گفتن وجود دارد ، خوشحالم که در این مورد با شما تماس می گیرم.”

مجسمه دیویس دیوانه گاندی پس از برداشتن بین شبهای 26 تا 27 ژانویه ، از پای او جدا شده و سر او به نصف بریده شد.

این دومین بار است که مجسمه تخریب می شود.

در پایه این مجسمه نقاشی های ناپسندی انجام شده و در ژوئن سال 2020 توهین های بی ادبی نوشته شده است.

بنیاد هندوی آمریکایی (HAF) از دولت بایدن خواسته است تا آخرین حادثه را به عنوان یک جنایت نفرت آمیز بررسی کند.

“ما این هتک حرمت ناجوانمردانه را محکوم می کنیم و از وزارت امنیت داخلی و FBI (دفتر تحقیقات فدرال) می خواهیم که این جنایت نفرت را بررسی کنند ، زیرا این کار احتمالاً با هدف ایجاد رعب و وحشت در جامعه هند و آمریکا انجام شده است.” “California Isan ، “کاتیر گفت.

بایدن در مانیفست انتخاباتی خود برای آمریکایی ها از هند به جامعه اطمینان داده بود که “رهبرانی را در وزارت دادگستری منصوب می کند تا پیگیری جنایات نفرت را در اولویت قرار دهد.”

در بیانیه رئیس جمهور آمده است: “وی به وزارت دادگستری دستور خواهد داد كه منابع بیشتری را برای مبارزه با جنایات نفرت ، از جمله جنایات نفرت محور مذهب ، و مقابله با تروریسم ملی گرای سفید متمرکز كند.”

در حالی که افراد پشت هتک حرمت دیویس مشخص نشده اند ، مخالفت با بزرگداشت گاندی نه از سوی گروه های ملی گرای سفید پوست بلکه از سوی دیگر است.

در اوج جنبش سیاه زندگی علیه خشونت پلیس در سال گذشته ، پایگاه مجسمه گاندی در واشنگتن نیز با توهین شخصی به او و همچنین هند هتک حرمت شد.

اعتراضات مورد حمایت دموکراتها شامل چپ رادیکال بود که متشکل از همزن نژادهای مختلف از جمله وایت بود که املاک را تخریب و بناهای تاریخی را خراب کرد.

به گزارش تلویزیون KCRA در ساکرامنتو ، پایتخت کالیفرنیا ، روز یکشنبه دو اعتراض در محل مجسمه گاندی برگزار شد.

یکی مخالف هتک حرمت مجسمه بود و می خواست از مجسمه محافظت شود.

تلویزیون گفت: دیگری از طرف افرادی بود که “گفتند که از برداشته شدن مجسمه خوشحال هستند”.

ویدئوی جدید از ایستگاه افراد گروه را نشان می داد که پرچم زعفران با نماد مذهبی سیک و علامت “Ambedcar Hero of Thorties” را حمل می کردند.

یکی از اعضای این گروه که توسط تلویزیون KCRA به نام Nanak Bati شناخته می شود ، گفت: “آنها از این که مجسمه هتک حرمت شده عصبانی هستند ، نباید آنها را در وهله اول قرار می دادند. چرا آنها آن را اینجا قرار دادند؟ آیا شهر دیویس شایسته است این مجسمه؟ نه “

دیویس ونگارد گفت ، در ژوئن سال 2020 ، اعتراض سیک ها در دیویس برگزار شد ، اما دیگران نیز خواستار برداشتن مجسمه شدند.

به گفته ونگارد ، دیلن هورتون ، سیاستمدار آفریقایی-آمریکایی که ناموفق برای شورای شهر دیویس نامزد شد نیز یکی از معترضان بود.

در جای دیگر ، اعتراضاتی علیه خاطره گاندی صورت گرفت.

در آتلانتا در سال 2019 ، اعتراض به نصب مجسمه ای از گاندی در شهر و ایجاد یک جنگل میوه ای ، اهدای شده توسط دوستان هندی از آتلانتا ، که داوطلبان آنها به مناسبت 150 سالگرد تولد گاندی قصد داشتند درخت بکارند ، برگزار شد. .

طبق 11 تلویزیون زنده Alp WPXIA در آتلانتا ، چریل رنه موسی سیاستمدار حزب دموکراتیک آفریقایی – آمریکایی میزبان این اعتراض بود.

باتی نیز در این ماجرا دخیل بود و به تلویزیون گفت که با مجسمه و جنگل میوه مخالفت می کند.

روزنامه فرسنو بی گزارش داد ، دادخواست با حمایت سازمان جوانان سیك جنبش جكارا با 5000 امضا ، خواستار برداشتن مجسمه گاندی در باغ صلح در دانشگاه ایالتی فرسنو در فرسنو ، كالیفرنیا بود.

مجسمه برنزی گاندی با ارتفاع نزدیک به دو متر که در سال 2016 در دیویس رونمایی شد ، توسط شورای روابط فرهنگی هند اهدا شد که 22000 دلار نیز به این شهر نصب کرد.

پاول دوروشوف ، معاون رئیس دیویس به روزنامه ساکرامنتو B گفت که محققان از انگیزه این خرابکاری مطمئن نیستند.

دوروشوف به روزنامه گفت: “با دیدن اینکه این یک نماد فرهنگی برای برخی از مردم دیویس است ، ما آن را بسیار جدی می گیریم.”

هندواسپورا ، یک سازمان جهانی از سرخپوستان ، گفت که “دیویس بلافاصله یک فرایند عمیق را آغاز می کند تا عاملان این عمل را به این اقدام سوق دهد و مجسمه ای را برای این رسول صلح دوباره نصب کند.

“ماهاتما گاندی ، مانند بسیاری از شخصیتهای برجسته ای که در سراسر جهان به دلیل رهبری در اهداف عالی و عالی مورد احترام هستند ، یک انسان کامل نبود. اما تخریب و هتک حرمت مجسمه وی در آمریکا ، ملتی که به صلح و دموکراتیک بودن خود افتخار می کند ، غیرقابل قبول است. حل اختلاف عقاید. “

با این حال ، توییتر ، که پست هایی مانند “رسانه بعدی شامل محتوای حساسیت بالقوه حساس” را سانسور می کند ، امکان ایجاد یک توییت رایگان از اتحاد جوانان کالیفرنیا با عکس هایی از مجسمه هتک حرمت گاندی را فراهم کرد.

(می توان از طریق [email protected] به Arul Louis مراجعه کرد و از طریق Twitterarulouis در توییتر دنبال کرد)

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *