نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

ساختن دریای شرق در دریایی از صلح ، دوستی و همکاری

[ad_1]

عصر 24 ژوئن ، نگوین کوک دونگ معاون وزیر امور خارجه ، رئیس ASEAN SOM ویتنام ، در یک کنفرانس آنلاین مقامات ارشد اجلاس آسیای شرقی (EAS) شرکت کرد.

نمایندگان شرکت کننده در این کنفرانس از کشورهای ASEAN و شرکای EAS بودند ، از جمله چین ، ژاپن ، کره ، روسیه ، ایالات متحده آمریکا ، هند ، استرالیا ، نیوزیلند.

کشورهای EAS قول می دهند که پشتیبانی ASEAN را در مبارزه با COVID-19 اولویت دهند

طرفین مجدداً تأیید کردند که برای 15 سال تأسیس و توسعه ، EAS نقش مهم و ارزش استراتژیک خود را ارتقا داده و به عنوان محفلی برای رهبران برای بحث در مورد موضوعات استراتژیک ، به صلح و هماهنگی کمک می کند. صلح ، امنیت و رفاه در منطقه.

کشورها در همکاری با EAS در چند وقت اخیر پیشرفت کرده اند ، اگرچه تحت تأثیر چالش های اپیدمی COVID-19 ، به ویژه در اجرای برنامه اقدام 2018-2022 مانیل ، قرار گرفته اند.

high-eas.jpg
نمایندگان کشورهای شرکت کننده در اجلاس شرق آسیا (EAS) در کنفرانس آنلاین مقامات ارشد EAS شرکت کردند. عکس: وزارت امور خارجه

طرفین با استقبال از نتیجه پانزدهمین نشست آسیای شرقی در سال 2020 ، بر لزوم هماهنگی و اجرای فعال نتایج و بیانیه مشترک تصویب شده در کنفرانس ، از جمله بیانیه هانوی در پانزدهمین سالگرد EAS ، تقویت بیشتر نقش تأکید کردند. و ارزش استراتژیک EAS در مرحله جدید توسعه.

طرفین توافق کردند که حرکت همکاری EAS به دست آمده را متمرکز کنند ، و بر اجرای برنامه اقدام مانیل برای دوره 2018-2022 تمرکز کنند و برای توسعه برنامه های عملیاتی برای مرحله بعدی بر اساس اولویت ها آماده شوند. مطابق با جدید وضعیت.

كشورهای همكار EAS كه با توسعه پیچیده اپیدمی COVID-19 در منطقه روبرو هستند ، متعهد هستند كه به كشورهای آ.س.آی.ان در جهت ارتقا capacity توان بهداشتی پیشگیرانه ، تحقیق و تولید واكسن ها ، اطمینان از تحویل ایمن ، م effectiveثر و حتی واكسن ، اولویت بالایی را برای كمك به كشورهای آ.س.آی.ان بدهند.

ASEAN از کشورهای شریک EAS خواسته است تا از تلاش های ابتکاری پاسخ ASEAN COVID-19 مانند صندوق پاسخگویی ASEAN COVID-19 ، خدمات فوریت های پزشکی منطقه ای و چارچوب بهبودی اصلی ASEAN پشتیبانی کنند.

طرفین توافق کردند که روابط منطقه ای و جهانی را بین اقتصاد و زنجیره تأمین حفظ کنند ، برای بهبود و رشد محیط زیست و حرکت به سمت توسعه پایدار ، استفاده از دستاوردهای نوآوری و تقویت همکاری در زمینه های جدید مانند اقتصاد دیجیتال ، تجارت و انرژی های تجدیدپذیر و سایر موارد. .

شرکای ASEAN و EAS توافق کردند که برای آماده سازی مناسب برای جلسات وزرای خارجه EAS در آگوست 2021 و شانزدهمین اجلاس شرق آسیا در اواخر 2021 ، از جمله تهیه اسناد جلسه همکاری در زمینه بهداشت روان رشد و ارتقا رشد از طریق احیای مجدد گردشگری.

ایکسساختن دریای شرق در دریایی از صلح ، دوستی و همکاری

طرفین با اشاره به چالش های پیچیده در حال ظهور که تهدیدی بالقوه برای صلح ، امنیت و ثبات در منطقه ، از جمله شبه جزیره کره ، دریای شرقی و اوضاع میانمار هستند ، تأیید کردند. ادامه حصول اطمینان از صلح ، امنیت و ثبات به نفع مشترک است ، خصوصاً در شرایطی که کشورها برای پاسخگویی به اپیدمی و تلاش برای بهبودی تمرکز دارند. تأکید کرد که EAS باید به ارتقا role نقش مهم خود ادامه دهد و به این اقدامات کمک مثبت کند.

در دریای شرقی ، محل نجات مسیرهای دریایی جهان ، کشورها بر لزوم هماهنگی برای اطمینان از صلح ، ثبات ، امنیت و ایمنی حمل و نقل هوایی و ساخت دریای شرق در دریایی آرام و سازنده تأکید کردند. پیشنهادات و همکاری ؛ از فعالیتهایی که تنشها را افزایش می دهد و شرایط را پیچیده می کند ، نظامی نکنید ، استفاده نمی کنید و تهدید به استفاده از زور می کنید ، اختلافات را از طریق مسالمت آمیز بر اساس قوانین بین المللی ، از جمله کنوانسیون حقوق دریای سازمان ملل (UNCLOS) حل می کنید

طرفین از آسه آن و چین خواستند كه بیانیه رفتار دریای شرقی (DOC) را به طور كامل و م implementثر اجرا كنند و یك قانون رفتاری موثر ، كارآمد و مناسب دریای شرقی (COC) را با قوانین بین المللی از جمله UNCLOS 1982 تهیه كنند.

طرفین از نتیجه نشست رهبران آسه آن در 24 آوریل 2021 استقبال کردند و بر حمایت خود از نقش آسه آن در ارتقا dialogue گفتگو و آشتی و کمک به میانمار در یافتن راه حل هایی برای تثبیت وضعیت تأکید کردند.

high-eas2.jpgcao
نگوین کوک دونگ معاون وزیر امور خارجه ، رئیس SOM ASEAN ویتنام ، در این کنفرانس شرکت کرد و سخنرانی کرد. عکس: وزارت امور خارجه

در طی این کنفرانس ، معاون وزیر نگوین کواک دون پیشنهاد کرد که کشورها همچنان به هماهنگی برای کاهش تأثیر COVID-19 ، حفاظت از سلامت انسان و بازگرداندن توسعه اقتصادی منطقه ای ، اولویت بالایی بدهند. در عین حال ، از تلاش ها برای بستن شکاف توسعه و اطمینان از توسعه عادلانه و پایدار در منطقه ، به ویژه در زیر منطقه مکونگ پشتیبانی کنید.

نگوین کواک دونگ معاون وزیر با به اشتراک گذاشتن ارزیابی های خود در این کنفرانس ، ضمن تأیید مجدد موضع آسه آن در مورد دریای شرقی ، پیشنهاد کرد که کشورها تلاش خود را برای ارتقا dialogue گفتگو و همکاری ، ایجاد اعتماد و حل و فصل مسائل افزایش دهند. رویکرد مبتنی بر قاعده در روابط بین کشورها ، احترام به قانون ، اعمال خویشتنداری و خودداری از اقداماتی که وضعیت را بیش از پیش پیچیده می کند. مدل ، عدم نظامیگری ، حل و فصل مسالمت آمیز اختلافات ، همچنان به طور کامل و م effectivelyثر اعلامیه DOC را اجرا می کند و تلاش برای غلبه بر مشکلات ناشی از همه گیر و به زودی تکمیل COC در دریای شرقی.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *