نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

روی می تواند به باروری در هنگام شیوع بیماری Covid-19 کمک کند newkerala.com # 22453

[ad_1]

به گفته محققان ، از جمله حسام ابودود از دانشگاه ایالتی وین در ایالات متحده ، افزودن روی به حداکثر 50 میلی گرم در روز برای همه بزرگسالان نیز ممکن است در تقویت ایمنی و مبارزه با روند بیماری ویروسی Covid-19 مفید باشد.

برای این مطالعه ، که در مجله Reproductive علوم منتشر شده است ، محققان پاتوفیزیولوژی Covid-19 را بررسی کردند ، به ویژه از نظر عملکرد تولید مثل.

آنها دریافتند که کاهش روی ناشی از طوفان سیتوکین – واکنش بیش از حد سیستم ایمنی بدن که باعث التهاب ، آسیب بافتی و احتمالاً نارسایی اندام در مبارزه با Covid-19 می شود – می تواند باعث آسیب میتوکندری و تجمع گونه های اکسیژن واکنش پذیر در نابالغ شود. تخمک و اسپرم

محققان گفتند ، این نتیجه می تواند مانع تولید مثل و تصور شود.

ابودود گفت: روی دارای اثرات مفیدی به عنوان یک ماده آنتی اکسیدان و ضد التهاب است و می تواند از تخم و تخم اسپرم که در نتیجه پاسخ ایمنی بدن به ویروس حاصل می شود جلوگیری یا کاهش دهد.

وی افزود ، استفاده از روی می تواند کیفیت جنین را بهبود بخشد و به طور بالقوه برخی از عوارض بارداری را کاهش دهد.

این محقق همچنین خاطرنشان کرد که روی ممکن است برای عموم مردم برای تقویت ایمنی و مبارزه با روند بیماری ویروسی مفید باشد. این عنصر با مبارزه با آسیب اکسیداتیو به سلول ها کار می کند.

به گفته محققان ، روی به تنهایی ممکن است برای معکوس کردن روند پس از آسیب گسترده سلولهای اکسیداتیو کافی نباشد.

با این حال ، اگر مکمل قبل از مرحله طوفان سیتوکین به افراد آلوده به Covid-19 داده شود ، روی می تواند با سرکوب تکثیر ویروس و جلوگیری از آسیب سلول به عنوان یک آنتی اکسیدان طرفدار ، به بهبود پیشرفت بیماری در مراحل خفیف و اولیه کمک کند. (IANS / 10 ساعت پیش)

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *