نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

رویکرد جدیدی برای مبارزه با پیری newkerala.com # 10063

[ad_1]

دهلی نو ، 17 ژانویه: پیری پوست از عوامل ذاتی و خارجی تشکیل شده است. عوامل داخلی ژنتیکی هستند. عوامل خارجی شامل قرار گرفتن در معرض آفتاب ، آلودگی ، رژیم غذایی ناسالم ، خواب ناکافی ، استرس ، عدم ورزش ، سبک زندگی نامناسب ، آلودگی و عدم تعادل هورمون ها است. پوست به دلیل این عوامل استحکام و قابلیت ارتجاعی خود را از دست می دهد. متخصصان زیبایی پوست روش های مختلفی را برای چرخاندن ساعت به عقب و جوان جلوه دادن فرد به کار می گیرند. در حالی که رویکرد رایج از روش شل کردن ماهیچه هایی که باعث ایجاد چین و چروک می شوند استفاده می کند ، روش های دیگر برای آبرسانی بیشتر پوست نازک یا حجم به قسمت های فرو رفته در صورت بدن است. در عمل ، آنها در خدمت مقابله با علائم واضح پیری هستند. با این حال ، محققان و کارشناسان همچنان به بررسی روش هایی می پردازند که نه تنها می تواند با علائم پیری مقابله کند و توانایی بازسازی پوست را در پایه افزایش دهد.

دکتر جیشری شراد ، متخصص پوست آرایشی مشهور می گوید ، روش بیواستتیک (BAP) که توسط متخصص بزرگ زیبایی شناختی IBSA Derma ارائه شده است ، یکی از آخرین پیشرفت ها در این راستا است. دکتر شراد تنها هندی است که مدیر انجمن بین المللی جراحی پوست و پوست زیبایی است.

با این حال ، قبل از رسیدن به این روش ، باید نقش اصلی اسید هیالورونیک در حفظ جوانی پوست را بفهمیم و اینکه چگونه انتقال آن در نقاط استراتژیک در بسیاری از لایه های درم ، به اثرات ضد پیری چشمگیری می رسد.

اسید هیالورونیک یک سلاح ضد پیری قدرتمند است

اسید هیالورونیک (HA) ماده ای است که به طور طبیعی در پوست یافت می شود. HA با داشتن توانایی نگهداری آب و خاصیت ارتجاعی خود ، نقشی اساسی در حفظ میزان آبرسانی و حجم بافت های پوست دارد و وجود سالم سایر پروتئین های ساختاری مانند کلاژن و الاستین را تضمین می کند. به گفته دکتر شراد ، که از 20 سال گذشته در بمبئی تمرین می کند ، کاهش یا تخریب ذخایر طبیعی HA مربوط به افزایش سن ، دلیل اصلی ایجاد چین و چروک و خطوط ریز روی پوست است.

“با افزایش سن ، نسبت بین انواع مختلف کلاژن تغییر می کند. در همان زمان ، سرعت گردش پوست نیز کاهش می یابد ، که منجر به ظاهر مبهم و علائم پیری می شود. کاهش HA همچنین منجر به تغییرات فیزیولوژیکی در سلولهای کراتینوسیت و فیبروبلاست ها – دو نوع سلول اصلی می شود. که نقش اساسی در بازسازی پوست دارند. تعامل سالم بین فیبروبلاست ها و کراتینوسیت ها باعث می شود روند ترمیم و بازسازی لایه مانع اپیدرمی پوست انجام شود. “

بنابراین ، اسید هیالورونیک نقش اصلی را در اطمینان از ترکیب سالم اجزای پوست و همچنین پاسخ سالم به بازسازی پوست بازی می کند. این دانش منجر به آن شده است که HA طی سالهای اخیر به عنصری اصلی در مراقبت از پوست و رژیم های ضد پیری تبدیل شود. از سرم گرفته تا کرم های موضعی پوست گرفته تا مواد پرکننده و تزریق ، اکنون HA در بسیاری از محصولات مراقبت از پوست استفاده می شود. توانایی آن در ایجاد روغن کاری و پاسخ التهابی سالم نیز باعث می شود HA برای ترمیم زخم و حفظ سلامت مفاصل مفید باشد.

تکنیک BAP برای مدل سازی زیستی پوست

دکتر شراد ، نویسنده کتاب Bestseller’s Skin ، می گوید: “این تکنیک ، به نام Bio Aesthetic Points (BAP) ، به طور اختصاصی برای Profhilo در آزمایشگاه های IBSA توسط تیمی از متخصصان ساخته شده است. در حالی که اکثر پرکننده های پوستی مبتنی بر HA از اسید هیالورونیک برای آبرسانی ، حجم دادن و پر کردن خطوط و چین و چروک ها استفاده می کنند ، IBSA Derma با نام تجاری Profhilo خود از رویکرد بیو مدل سازی BAP برای پوست استفاده می کند. “

تکنیک Bioaesthetic Dots (BAP) 5 نقطه استراتژیک روی پوست صورت را برای تزریق HA داخل پوست برای بهترین نتایج ضد پیری مشخص می کند. وی گفت ، این 5 نقطه تزریق نواحی از نظر آناتومیکی صورت در غیاب عروق بزرگ و شاخه های عصبی است ، بنابراین خطرات ناشی از هرگونه عوارض جانبی را به حداقل می رساند و انتشار محصول را به حداکثر می رساند. “همچنین می توان از طریق استراتژیک پروفیلو را به گردن تزریق کرد تا پوست ناحیه گردن سفت شود. پروتکل BAP شامل دو روش درمانی با فاصله یک ماه است.”

تحریک زیستی سنتی محدودیت های مختلفی را نشان می دهد ، از جمله نیاز به بسیاری از آمپول ها ، ناراحتی بیشتر بیمار ، افزایش احتمال کبودی ، پروتکلی که به جلسات درمانی زیادی نیاز دارد و تعهد بیشتری برای بیمار دارد. با این حال ، در مقایسه ، روش جدید BAP ، با استفاده از نسل جدیدی از کمپلکس های اسید هیالورونیک ، تنها با 5 محل تزریق در هر طرف صورت ، کاهش درد (تزریق آهسته) ، احتمال کبودی ، به چندین مزیت دست می یابد دکتر شراد می گوید ، و هماتوم ، جلسات درمانی کمتر و انطباق بهتر بیمار.

در روش تجدید زیست زیستی پوست از اسید هیالورونیک بسیار خالص و بدون پیوند عرضی استفاده می شود که باعث می شود نزدیکترین ماده به ماده موجود در طبیعت باشد. وی افزود: نتیجه کار با اقدامی ضد پیری که در منبع پیری نه فقط در سطح ایجاد شده است ، طبیعی تر و موثرتر است.

آیا می توان آن را در افراد مبتلا به فشار خون بالا ، دیابت ، کم کاری تیروئید ، بیماری کبدی و … انجام داد؟ بله ، کارشناس پاسخ می دهد. “این مضر نیست و تنها عارضه جانبی آن ممکن است کبودی گاه به گاه در داروهای رقیق کننده خون باشد و کبودی حدود یک هفته طول بکشد.”

(می توانید با Puja Gupta به آدرس [email protected] تماس بگیرید)

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *