نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

روسیه در 18 دسامبر به طور کامل از پیمان آسمان باز خارج خواهد شد

[ad_1]

بر این اساس ، در محتوای بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است: “روسیه شش ماه پس از ارسال اعلامیه ، تصمیم خود را برای خروج از پیمان آسمان باز به همه کشورهای عضو اعلام کرده است. بنابراین این اقدام در 18 دسامبر 2021 انجام خواهد شد. “

Nga-my-bau-troi-mo.jpg
هواپیماهای روسی. تصویر

“در این راستا ، مطابق مفاد پیمان ، طرف روسی به ترتیب از طریق سفارتخانه ها در پایتخت های ویتنام اعلان هایی را به کشورهای سپرده گذار پیمان (مجارستان و کانادا) و طرفین پیمان ارسال کرده است. از طریق هیئت های نمایندگی در کمیته مشورتی آسمان باز وین ، “وزارت خارجه روسیه گفت.

در این بیانیه همچنین آمده است كه ایالات متحده كاملاً مسئول انحلال پیمان است. مسکو ادعا می کند واشنگتن به طور فعالانه از شفافیت در حوزه نظامی حمایت می کند ، اما فقط در شرایط مطلوب.

“هنگامی که گشودگی بر قلمرو آنها تأثیر گذاشت ، ایالات متحده عقب نشینی کرد و شروع به ایجاد موانعی برای اجرای چنین توافقاتی کرد بدون اینکه به امنیت اروپا فکر کند یا به امنیت اروپا توجه کند. متفقین حتی بدون فکر کردن در مورد ارزیابی توانایی های خود برای معاملات” ، بیانیه سازمان وزارت امور خارجه تأکید می کند.

وزارت خارجه روسیه در بیانیه ای گفت: “وقت آن رسیده است كه همكاران غربی بدانند كه امنیت آنها بدون در نظر گرفتن منافع امنیتی روسیه و متحدانش تضمین نمی شود.”

پیمان آسمان باز در سال 1992 امضا شد و در سال 2002 به اجرا درآمد ، به 35 کشور عضو ، از جمله روسیه و ایالات متحده ، اجازه می دهد پروازهای نظارتی را در فضای هوایی یکدیگر انجام دهند ، تا اطلاعات عمومی در مورد نیروها و نیروها را ارائه دهند. فعالیت های نظامی سایر کشورها تحت سهمیه های پرواز از پیش تعیین شده. مسکو و واشنگتن هر دو مرتباً یکدیگر را به نقض توافق متهم می کنند.

در ماه مه سال 2020 ، ایالات متحده روند خروج را آغاز كرد و آن را در 22 نوامبر سال 2020 به پایان رساند. در ژانویه 2021 ، مسكو نیز با اشاره به “عدم پیشرفت” در حفظ معاهده ، راه اندازی اقدامات داخلی را اعلام كرد. پس از خروج ایالات متحده از چارچوب

در 7 ژوئن ، ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه ، قانون خروج از پیمان آسمان باز را امضا کرد ، که در 24 مارس 1992 در هلسینکی (فنلاند) امضا شد. پیش از این ، این لایحه توسط دومای دولتی (مجلس پایین) روسیه و شورای فدراسیون تصویب شد (سنا).) روسیه به ترتیب در 19 مه و 2 ژوئن.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *