نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

روسیه در حال تولید واکسن جدیدی است که توانایی مبارزه با انواع مختلف COVID-19 را دارد

[ad_1]

به گزارش ایزوستیا ، خانم تاتیانا یاکوولوا ، معاون اول FMBA ، اطلاعات فوق را در مصاحبه با این روزنامه فاش کرد.

یاکوولوا گفت که در ماه مارس ، مدیر FMBA ، ورونیکا اسکوورتسوا اعلام کرد که آژانس در حال تولید واکسنی علیه COVID-19 با ایمنی سلولی است: آنتی بادی هایی که ماه ها دوام می آورند ، سلول ها برای سالها دوام می آورند ، گاهی اوقات تا 13-17 سال.

vacine-ngua-covid-19-russia.jpg
روسیه در حال تولید واکسن جدیدی است که توانایی مبارزه با انواع مختلف COVID-19 را دارد. تصویر

سپس ، در آوریل 2021 ، مدیر FMBA Skvortsova گفت که آژانس انتظار دارد آزمایشات بالینی واکسن COVID-19 خود را در ماه ژوئن کامل کند و سپس آزمایشات بالینی را آغاز کند.

طبق تجزیه و تحلیل یاکوولوا ، واکسن با سایر موارد متفاوت است زیرا نه تنها باعث ایجاد ایمنی هومورال می شود ، که برای پروتئین های خاص بیش از شش ماه دوام نمی آورد ، همانطور که در واکسن هایی که در حال حاضر در گردش هستند مشاهده کردیم.

یاکوولوا افزود که ویروس SARS-CoV-2 می تواند جهش کرده و پروتئینهای دیگری تولید کند که واکسنهای فعلی “” م effectiveثر نیستند.

اما طبق گفته یاکوولوا ، دارویی که FMBA روی آن کار می کند آنتی بادی هایی را نیز در سطح سلولی تولید می کند که پروتئین های هدف را هدف قرار می دهند. یاکوولوا گفت: “حتی اگر جهش رخ دهد ، این واکسن همچنان از ما در برابر COVID-19 محافظت می کند.”

وی همچنین تأکید کرد که داده های مربوط به اثر بخشی واکسن پس از آزمایشات بالینی منتشر خواهد شد. یاكولوا گفت: “امیدواریم كه این واكسن مثر باشد.”

در حال حاضر روسیه چهار واکسن علیه COVID-19 ثبت کرده است که شامل Sputnik V ، EpiVacCorona ، CoviVac و Sputnik Light است. واکسن های اول و دوم برای واکسیناسیون در افراد بالای 60 سال تأیید می شوند ، در حالی که CoviVac برای استفاده در افراد بین 18 تا 60 سال به طور موقت مجاز است.

هر سه واکسن تزریق مضاعف هستند. به طور خاص ، دوز دوم Sputnik V باید بعد از سه هفته ، دوز دوم EpiVacCorona بعد از 2-3 هفته و هر دو تزریق CoviVac در فواصل 2 هفته داده شود.

نوع چهارم ، واکسن Sputnik Light تک جزئی ، در تاریخ 6 مه در روسیه ثبت شد. در اصل ، این اولین جز component Sputnik V ، ناقل ویروسی آدنو ویروس انسانی نوترکیب سروتیپ 26 (rAd26) است. اثربخشی Sputnik Light 79.4٪ است ، که بیشتر از بسیاری از واکسن های دو جزئی است.

این پیشرفت نشان می دهد که واکسن Sputnik Light در برابر تمام گونه های شناسایی شده ویروس SARS-CoV-2 موثر است. هیچ عارضه جانبی جدی بعد از واکسیناسیون گزارش نشده است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *