نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

روسیه ایالات متحده را به “کنار گذاشتن” تمرینات نظامی در دریای سیاه فرا می خواند

[ad_1]

tap-tran-bien-den.jpg
روسیه از ایالات متحده می خواهد تمرینات دریای سیاه را “کنار بگذارد”

“نسیم دریا” یک تمرین دریایی سالانه است که از سال 1997 توسط سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در دریای سیاه برگزار می شود. روسیه بارها از محتوای این رزمایش انتقاد کرده و گفته است که فعالیت های نظامی آن مربوط به درگیری ناتو در نزدیکی مرزهای روسیه است ، فقط تنش را افزایش می دهد.

بر اساس این طرح ، رزمایش Sea Breeze 2021 از 28 ژوئن تا 10 ژوئیه در دریای سیاه با شرکت حدود 5000 خدمتکار و 32 کشتی جنگی از 32 کشور برگزار می شود.

اخیراً در پیام توئیتری سفارت روسیه در ایالات متحده آمده است که رزمایش های گسترده و “به ظاهر تهاجمی” نسیم دریا مأموریت های واقعی تأمین امنیت منطقه دریای سیاه را برآورده نمی کنند.

سفارت روسیه در بیانیه ای گفت: “مسکو” فوراً از ایالات متحده و متحدانش می خواهد تا عملیات نظامی در دریای سیاه را کنار بگذارند و خواستار حل مشکلات بوجود آمده در منطقه بدون کمک خارجی است.

پیش از این ، ماریا زاخارووا ، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه خاطرنشان کرد که ناتو در حال افزایش فعالیت های نظامی خود در دریای سیاه و افزایش تعداد تمرینات مشترک با اوکراین است.

“در سال جاری ، یعنی 2021 ، در مجموع هفت تمرین مشترک با کشورهای ناتو در خاک اوکراین برنامه ریزی شده است. هر یک و نیم تا دو ماه یک یا یک عملیات نظامی دیگر انجام می شود. همه اینها برای حل منازعات داخلی در اوکراین مفید نیست “، زاخارووا تأکید کرد.

و سخنگوی وزارت دفاع روسیه ایگور کوناشنکوف نیز اخیراً اظهار نظر کرد که تحت “پوشش” تمرینات نظامی ، ناتو قصد دارد سلاح های مدرن ، مهمات و سایر تجهیزات نظامی را حمل کند. برای ارتش اوکراین “، سخنگوی وزارت دفاع روسیه گفت.

ژنرال کوناشنکوف گفت که وزارت دفاع روسیه “از نزدیک بر آماده سازی و اجرای تمرین نسیم دریا بین ایالات متحده و اوکراین و کشورهای مربوطه ناتو نظارت می کند. توسعه برای اطمینان از امنیت نظامی روسیه.”

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *