نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

روسیه ایالات متحده را به نقض پیمان جدید کاهش سلاح های استراتژیک تهاجمی متهم می کند

[ad_1]

به گزارش اسپوتنیک ، وزارت امور خارجه روسیه در تاریخ 24 مه داده های مربوط به تعداد کل سلاح های تهاجمی استراتژیک روسیه و ایالات متحده را تحت پیمان START-3 منتشر کرد که پیش از این برای 5 سال دیگر تمدید شده بود.

طبق گفته وزارت امور خارجه روسیه ، ایالات متحده و روسیه اطلاعاتی درباره تعداد سلاح های استراتژیک تهاجمی در مارس 2021 مبادله کردند.

obama_and_medvedev_sign_prague_treaty_treaty_2010.jpeg
دو رئیس جمهور پیشین روسیه و ایالات متحده – دیمیتری مدودف و باراک اوباما – پیمان استارت 3 را در سال 2010 امضا کردند.

وزارت خارجه روسیه در بیانیه ای اعلام کرد در حالی که واشنگتن مالک 651 است ، در گروه “موشک های بالستیک قاره پیما مستقر ، موشک های بالستیک پرتاب شده زیر دریایی و بمب افکن های سنگین” ، مسکو 517 هواپیما دارد.

روسیه دارای هزار و 456 کلاهک بر روی موشک های بالستیک قاره پیما و همچنین موشک های بالستیک و کلاهک هسته ای پرتاب شده توسط زیردریایی است که به نظر می رسد توسط ماشین های “بمب افکن های سنگین پرواز” مستقر شوند. در این گروه ، ایالات متحده 1،357 واحد دارد.

در مورد دسته “موشکهای بالستیک قاره پیما مستقر و غیر مستقر و موشکهای بالستیک پرتاب شده زیر دریایی و همچنین بمب افکن های سنگین مستقر و غیر مستقر” ، طرف روسی 767 واحد داشت ، در حالی که طرف آمریکایی 800 واحد.

بیانیه وزارت امور خارجه روسیه همچنین تأکید کرد که ایالات متحده به تعداد ادعا شده 800 واحد در گروه فوق دست یافته است “نه تنها با کاهش واقعی سلاح های آمریکایی ، بلکه همچنین با خروج یک جانبه از پیمان.” 56 Trident II SLBM (زیردریایی و 41 موشک بمب افکن سنگین B-52N.

tridentii.jpg
UGM-133A Trident II ، همچنین به عنوان Trident D5 شناخته می شود ، توسط یک زیردریایی موشک بالستیک (SLBM) ساخته شده توسط سیستم های فضایی لاکهید مارتین پرتاب شد ،

طبق گفته وزارت خارجه روسیه ، بازسازی مجدد ایالات متحده به گونه ای انجام شد که “طرف روسی نمی تواند تأیید کند که این سلاح های استراتژیک ضربتی برای استفاده با سلاح های هسته ای نامناسب تلقی می شوند ، همانطور که در قسمت 3 بخش I آمده است. از پروتکل III پیمان فصل اول.

وزارت خارجه روسیه خاطرنشان کرد که ایالات متحده همچنین چهار پرتاب سیلو را “برای اهداف آموزش” تغییر نام داده است ، که شامل پیمان کاهش تسلیحات استراتژیک (شروع) نیست. واشنگتن از گنجاندن آنها در معاهده به عنوان ICBM تخصیص نیافته (موشکهای بالستیک قاره پیما) خودداری کرد.

وزارت امور خارجه روسیه توضیح داد: “بنابراین ، شاخص مجاز تحت نقطه c ، 1 ، ماده 2 پیمان 101 واحد از ایالات متحده افزایش یافته است.”

پیش از این ، در 27 ژانویه ، دومای دولتی روسیه قانون فدرال مربوطه را برای تمدید پیمان کاهش تسلیحات استراتژیک جدید (پیمان شروع جدید یا شروع -3) تصویب کرد و متعاقباً توسط دومای دولتی تصویب شد. شورای فدرال در همان روز تصویب کرد. در همین حال ، جو بایدن ، رئیس جمهور ایالات متحده ، پس از روی کار آمدن به عنوان چهل و چهارمین رئیس جمهور ایالات متحده در 20 ژانویه 2020 ، دستورالعمل تمدید پیمان شروع جدید را در دفتر بیضی کاخ سفید در واشنگتن دی سی امضا کرد. 2021

برای رسیدن به تصمیمی برای تمدید پیمان استارت (یا شروع -3) ، رئیس جمهور روسیه و ولادیمیر پوتین و جو بایدن رئیس جمهور ایالات متحده قبلاً تلفنی داشتند. و سپس به مقامات هر دو طرف دستور داد که برای تمدید تمدید قبل از 5 فوریه فوراً کار کنند. انتظار می رود این توافقنامه تا 5 فوریه 2026 تمدید شود.

این توافق نامه برای کاهش سلاح های استراتژیک تهاجمی توسط دو رئیس جمهور پیشین روسیه و ایالات متحده ، دیمیتری مدودف و باراک اوباما ، در سال 2010 امضا شد. این توافق نامه در سال 2011 به اجرا درآمد و در فوریه / فوریه 2021 منقضی شد.

در این پیمان لازم است هر کشور بیش از 700 موشک بالستیک قاره پیما (ICBM) ، موشک بالستیک پرتاب شده زیر دریایی (پهپاد) و بمب افکن های استراتژیک داشته باشد. در کل ، داشتن بیش از 1550 کلاهک امکان پذیر نیست.

تعداد کل پرتابگرهای ICBM و SLBM و همچنین بمب افکن های مستقر و مستقر شده نباید بیش از 800 باشد.

تصمیم روسیه و ایالات متحده برای تمدید معاهده کاهش تسلیحات استراتژیک (START-3) برای 5 سال دیگر توسط تحلیلگران برای اطمینان از توازن نظامی – استراتژیک بین دو قدرت بزرگ و به طور کلی امنیت بین الملل بسیار مهم تلقی می شود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *