نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

رهبر OPPN روسیه هنگام ورود از آلمان بازداشت شد newkerala.com # 10299

[ad_1]


مسکو ، 18 ژانویه: الکسی ناوالنی ، رهبر مخالفان روسیه هنگام ورود به آلمان از آلمان در مسکو بازداشت شد ، و پس از آن که سال گذشته مسموم شد ، تحت درمان پزشکی قرار گرفت. به گزارش شین هوا ، سرویس تعزیرات فدرال روسیه در بیانیه ای برای سوندات گفت که افسران این کشور ناوالنی را در فرودگاه بین المللی شرمتیهوو بازداشت کردند ،

این سرویس اعلام کرد که پیشنهاد مخالف در تاریخ 29 دسامبر سال 2020 تحت تعقیب قرار گرفته و وی تا زمان تصمیم دادگاه در بازداشت خواهد بود.

در همین حال ، TASS گزارش داد ، مقامات ارشد اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) از بازداشت ناوالنی ابراز نگرانی کرده اند.

چارلز میشل ، رئیس شورای اروپا در توییتر خود گفت: “بازداشت الکسی ناوالنی هنگام ورود او به مسکو غیر قابل قبول است. من از مقامات روسیه می خواهم که او را فوراً آزاد کنند.

دیوید ساسولی ، رئیس پارلمان اروپا در توئیتی گفت: “ما از مقامات روسی آزادی فوری او را می خواهیم. ما آماده هستیم كه وی را به پارلمان اروپا دعوت كنیم.”

ژوزپ بورل ، نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجه و سیاست امنیتی ، گفت: “مقامات روسیه باید به حقوق الکسی ناوالنی احترام بگذارند و وی را فوراً آزاد كنند. سیاسی بودن دستگاه قضایی قابل قبول نیست.”

یک منبع دیپلماتیک در بروکسل به TASS گفت: این موضوع در جلسه شورای امور خارجه اتحادیه اروپا در 25 ژانویه و در جلسه پارلمان اروپا که از روز دوشنبه آغاز می شود ، مورد بحث قرار خواهد گرفت.

مایک پمپئو ، وزیر امور خارجه آمریکا نیز خواستار آزادی فوری این شخصیت مخالف شد.

در بیانیه ای ، پمپئو گفت: “بازداشت آخرین مورد از تلاش برای سکوت ناوالنی و دیگر شخصیت های مخالف و صداهای مستقل است که از مقامات روسیه انتقاد می کنند.”

پمپئو افزود: “ما از دولت روسیه می خواهیم تا شرایط مساوی را برای همه احزاب سیاسی و نامزدهای متقاضی شرکت در روند انتخابات فراهم کند. الکسی ناوالنی مسئله نیست. ما خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط وی هستیم.”

ناوالنی ، منتقد شدید کرملین ، در پرواز از شهر تومسک روسیه به مسکو در 20 آگوست 2020 به کما رفت.

وی سپس با مشکوک به علائم مسمومیت به بیمارستانی در برلین منتقل شد.

در اوایل ماه سپتامبر ، آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان گفت که ناوالنی با عامل اعصاب شوروی Novice مسموم شده است.

مقامات روسی بارها این اتهامات را رد کرده و مدارک محکم را از آلمان طلب کرده اند.

رهبر OPPN روسیه هنگام ورود از آلمان بازداشت شد

آیا این مقاله را پسندیدید؟ اولین کسی باشید که آن را به اشتراک می گذارد!

توییت

عنوان

عنوان

کلاس

ارسال

ارسال

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *