نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

رهبران جهان از ناوالنیس منتقد پوتین خواستار انتشار newkerala.com شماره 20682 هستند

[ad_1]

ANI / 10 ساعت پیش

واشنگتن ، 3 فوریه: سیاستمداران در سراسر جهان حکم دادگاه مسکو علیه الکسی ناوالنی ، بزرگترین منتقد ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه را محکوم کرده و خواستار آزادی وی شدند.

آنتونی بلینکن ، وزیر امور خارجه ایالات متحده گفت واشنگتن در مورد تصمیم کرملین از نزدیک با متحدان و شرکا همکاری خواهد کرد.

وی در بیانیه ای گفت: “ایالات متحده به شدت نگران تصمیم مقامات روسی در مورد محكومیت الكسی ناوالنی ، شخصیت مخالف به دو سال و هشت ماه زندان و جایگزینی مجازات تعلیقی وی با حبس است.”

بلینکن افزود: ما بار دیگر از دولت روسیه خواستیم كه آقای ناوالنی را فوراً و بدون قید و شرط و همچنین صدها شهروند دیگر روسی كه در هفته های اخیر به طور غیرقانونی برای استفاده از حقوق خود بازداشت شده اند ، از جمله حقوق آزادی بیان و اجتماعات مسالمت آمیز ، آزاد كند. “

وزیر امور خارجه دومینیک راآب روز سه شنبه گفت که انگلستان دستگیری یک شخصیت مخالف روسی را نقض تعهد بین المللی مسکو می داند.

به نقل از اسپوتنیک ، در این بیانیه آمده است: “انگلستان خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط الکسی ناوالنی و کلیه معترضان و روزنامه نگاران مسالمت آمیز است که طی دو هفته گذشته دستگیر شدند.”

نخست وزیر بوریس جانسون تصمیم ناوالنی را برای بازگشت به روسیه “جسورانه و غیرخودخواهانه” خواند و افزود که کسانی که در قدرت هستند “ترسو بودن ناب” را ابراز می کنند.

جانسون به توئیتر گفت: “تصمیم الکسی ناوالنی برای بازگشت به روسیه پس از مسموم شدن اقدامی واقعاً جسورانه و ازخودگذشتگی بود. در مقابل ، تصمیم امروز ناجوانمردانه محض بود و از ابتدایی ترین استانداردهای عدالت برخوردار نبود. الکسی ناوالنی باید فوراً آزاد شود.”

به گزارش اسپوتنیک ، آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان ، گفت که حکم ناوالنی “به دور از هرگونه استاندارد” حاکمیت قانون است.

استفن سایبرت سخنگوی کابینه آلمان به نقل از مرکل در توییتر خود گفت: “حکم الکسی ناوالنی دور از هرگونه قانون است. ناوالنی باید فوراً آزاد شود. خشونت علیه معترضان صلح طلب باید متوقف شود.”

جاستین ترودو ، نخست وزیر کانادا خواستار آزادی فوری این شخصیت مخالف روسیه شد.

ترودو در گفت بیانیه روز سه شنبه. از طریق توییتر.

امانوئل مکرون ، رئیس جمهور فرانسه ، روز سه شنبه نیز برای تصمیم گیری به مسکو حمله کرد و این حکم را “غیر قابل قبول” خواند

ماکرون در توییتر خود نوشت: “مجازات الکسی ناوالنی قابل قبول نیست. اختلافات سیاسی جرم نیست. ما خواستار آزادی فوری وی هستیم. احترام به حقوق بشر به عنوان آزادی دموکراتیک مورد بحث نیست.”

سباستین کورز ، صدراعظم اتریش نیز خواستار آزادی انتقادات از پوتین شد. “کورز در توییتر نوشت” حکم امروز الکسی ناوالنی در مسکو غیر قابل قبول است. من خواستار آزادی فوری او ، و همچنین پایان دادن به خشونت علیه تظاهرکنندگان صلح طلب هستم. باید از قانون و حق آزادی بیان اطمینان حاصل شود. “

اسپوتنیک ادامه داد سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه ماریا زاخاروا واکنش رئیس جمهور فرانسه را “یا جدایی کامل از واقعیت ، سوerstand تفاهم در مورد آنچه امروز بحث می شود یا تعصب سیاسی نزدیکتر به خانه” خواند.

روز سه شنبه ، ژوزپ بورل ، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از روسیه خواست که فوراً شخصیت مخالف را آزاد کند.

“محکومیت الکسی [Navalny] با تعهدات بین المللی روسیه درباره حاکمیت قانون و آزادی های اساسی مغایرت دارد. این با حکم # کمیسیون عالی حقوق بشر که خودسرانه و غیر معقول این پرونده را حکم می کند ، مغایرت دارد. من خواهان آزادی فوری او هستم. “

دادگاه مسکو روز سه شنبه ناوالنی را به مدت بیش از دو سال و نیم به زندان فرستاد.

سی.ان.ان گزارش داد که این حکم پس از جلسه جنجالی اعلام شد که در آن منتقد کرملین وی را به دلیل نقض شرایط آزادی مشروط در حالی که در کما بود ، مسخره کرد و رهبر روسیه را به عنوان “مسموم کننده پوتین” محکوم کرد.

پیش از این ، به منتقد پوتین در پرونده سال 2014 ، به همراه پنج سال آزادی مشروط ، سه سال و نیم حبس تعلیقی محکوم شده بود. وی قبل از بازگشت به مسکو در 17 ژانویه ، مجبور شد پنج ماه را در آلمان برای بهبودی مسمومیت با نوویچوک گذراند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *