نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

راهبه های بودایی کونگ فو با تابوهای قدیمی لگد می زنند newkerala.com # 10035

[ad_1]

دهلی نو ، 17 ژانویه: آنها راهبه های بودایی کونگ فو از قبیله Drukpa هستند ، که در سراسر جهان به دلیل کوه پیمایی در هیمالیا برای پاکسازی زباله ، پارو زدن در رودخانه های کوهستان برای شکستن تابوهای قدیمی ، برای آموزش دیگران در مورد سلامتی زنان و اتخاذ هنرهای رزمی راهی برای محافظت از برابری جنسیتی. آنها از مهارتهای خود برای آموزش دفاع شخصی از دختران جوان ، آموزش دیگران در مورد قاچاق انسان و اقدامات زیست محیطی كه قبلاً در منطقه دیده نشده است ، استفاده می كنند.

این راهبه های بسیار مهربان Drukpa – 9 تا 60 ساله – زندگی هزاران زن در هیمالیا را تغییر می دهد. آنها اکنون یکی از سه نامزد نهایی جایزه حقوق بشر معروف واکلاو هاول ، مستقر در اروپا هستند که افتخاری برای خدمات کشوری برجسته در حمایت از حقوق بشر است.

راهبه های قهوه ای اهل هند هستند و در صومعه زن کوه کوه Druk Amitabha مستقر در کاتماندو ، که توسط معظم له دوازدهمین Gyalwang Drukpa ، رئیس معنوی دستور Drukpa 1000 ساله مستقر در هیمالیا به عنوان جنگجویان صلح تأسیس شده ، آموزش می بینند.

صومعه زن کوهستان Druk Amitabha ، واقع در تپه های مشرف به کاتماندو در نپال و بزرگترین در هیمالیا ، یک مورد منحصر به فرد تغییر جنسیت است که در آن راهبه ها اداره را اداره می کنند و تقریباً همه کارهای نگهداری ، از جمله ساخت و ساز ، کار ، تاریخی را انجام می دهند مخصوص راهبان است.

راهبه ها ، بجز روزهای یکشنبه ، ساعت 3 صبح از خواب بیدار می شوند ، مراقبه شدید انجام می دهند ، مراسم معنوی پیچیده ای را با وسایل و رقص های تشریفاتی انجام می دهند و ورزش های رزمی را انجام می دهند تا علاوه بر ایجاد ارتباط بین بلایای مربوط ، نسل جدیدی از زنان جوان را قادر سازند. با تغییرات آب و هوایی و کاهش آب و هوا.

راهبه جیگمه کنچوک لامو با تشویق از انتخاب خود به عنوان فینالیست هیئت به ریاست مجلس پارلمان رئیس شورای اروپا ریک دیمس ، به صحیفه IANS توسط صومعه کوهستان Druk Amitabha گفت که این یک کار بزرگ برای گروهی از راهبه ها است.

جیگمه کنچوک لامو ، 25 ساله ، که 13 سال است در این باره می گوید: “وقتی من فقط 12 ساله بودم ، از اعلیحضرت گیالوانگ دروکپا الهام گرفتم که می گوید زنان می توانند با الگو قرار دادن توانمندی به همه کارها را انجام دهند.” سالها بخشی از راهبان و به ندرت به دیدار خانواده اش در منطقه لااهول-اسپیتی ، هیماچال پرادش ، تحت سلطه بودایی ها می رود.

جیگمه نام اول همه راهبه های طایفه Drukpa است که به معنای نترس است.

راهبه های کونگ فو ، که علاوه بر آموزش معنوی سنتی خود ، آموزش مدرن نیز دیده اند ، اکنون در سراسر جهان به رسمیت شناخته شده اند.

در سال 2019 ، به راهبه های کونگ فو جایزه معتبر تغییر بازی انجمن آسیایی در نیویورک به دلیل الهام بخشیدن و استفاده از استعداد منحصر به فرد خود برای ایجاد جهان بهتر ، اهدا شد.

آنها همچنین به تازگی یک جایزه افتخاری از قهرمانان کشف نشده شورای آتلانتیک در واشنگتن به دلیل فعالیت شجاعانه در زمینه برابری جنسیتی ، بوم شناسی و کمک های بشردوستانه دریافت کرده اند.

راهبه های کونگ فو زندگی خود را وقف کمک به جامعه خود کرده اند – برای دختران ایستادن ، حفاظت از محیط زیست و اولین پاسخ دهندگان به بلایایی مانند زلزله 2015 نپال ، کمک های حیاتی به پشتت.

راهبه های روم پس از زنده ماندن از زلزله مهلک 7 ریشتری ، از تخلیه برای کمک به روستاییان دورافتاده که دسترسی دیگری به کمک و کمک ندارند ، خودداری کردند.

راهبه دیگری به نام جیگم میگور پالمو گفت که او به بیدار کردن قدرتی که هر زنی دارد اعتقاد دارد.

پالمو به IANS گفت: “بگذارید زنان و دختران بیشتری بفهمند كه قدرت از آن ماست و چیزی نیست كه دیگران آن را داده اند.”

جیگمه میگور پالمو هنگام ترک خانه خود در لاداخ ، تنها 13 ساله و بسیار خجالتی است و جیگم در مقابل نام خود “نترس” است و سایر راهبه ها در تمرینات شدید ورزشی برای ایجاد اعتماد به نفس و قدرت یادگیری به او می پیوندند. برای تغییرات آب و هوایی و حتی شرکت در رویدادهایی مانند کنفرانس های آب و هوایی سازمان ملل.

نظم بودایی درمپا ، که از هیمالیا نشات گرفته است ، طی سالیان متمادی تاریخچه ای از اقدامات جامعه و توانمند سازی شهروندان را ایجاد کرده است.

رهبر معنوی ، معظم له ، گیالوانگ دروکپا ، بیشتر عمر خود را صرف تخریب اقدامات مردسالار منسوخ کرده است که زنان را مستثنی می کند.

مقام معظم رهبری در سپتامبر 2010 به دلیل ارتقا education آموزش محیط زیست و برابری جنسیتی توسط سازمان ملل متحد با جایزه اهداف توسعه هزاره مورد تقدیر قرار گرفتند.

بنیاد بین المللی Gyalwang Drukpa “Live to Love” تعداد زیادی مدرسه ، کلینیک پزشکی ، پروژه های میراثی و خانه های مقاوم در برابر زلزله در هیمالیا ساخته است.

راهبه های کونگ فو به عنوان شرکای محلی Live to Love ، بسیاری از پروژه های در حال انجام را هدایت می کنند ، از جمله کمک به بلایا و آموزش دختران جوان برای محافظت از خود در برابر خشونت.

اخیراً ، آنها با تهیه غذای حیاتی به روستاهای بی سرپرست ، جمع آوری سبزیجات ، لوازم و آموزش بهداشت به کاهش تأثیر COVID-19 در هند و نپال کمک کرده اند. آنها همچنین آموزشهای ابتکاری در مورد قاعدگی زنان و توزیع محصولات بهداشتی را در مناطقی که زنان به دلیل بحث در مورد بهداشت مجازات می شوند ، آغاز کرده اند.

(می توانید با ویشال گلاتی به آدرس [email protected] تماس بگیرید)

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *