نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

رئیس جمهور کیم جونگ اون به عنوان دبیرکل حزب کارگر کره انتخاب شد

[ad_1]

kim-jong-un.jpg
رهبر کیم جونگ اون به عنوان دبیرکل حزب کارگر کره انتخاب شده است

پیش از این ، در تاریخ 10 ژانویه ، هشتمین کنگره حزب کارگران کره سومین دستور کار مهم تغییرات در دستور کار حزب را بررسی کرد.

به گزارش KCNA ، کمیته اجرایی مرکزی حزب کارگر کره با توجه به شرایط توسعه و اصول کار حزب ، تعدادی از مطالب اساسنامه این حزب را اصلاح کرده است تا نیازهای فرآیند را برآورده کند. انقلابی و مطابق با مأموریت های جدید تعیین شده است.

KCNA گفت ، این اصلاحات “موقعیت قاطع” کره شمالی در برقراری صلح پایدار و حرکت به سوی هدف اتحاد دو کره را منعکس می کند. در این اصلاحیه آمده است که یک دفاع قوی به طور اساسی از تهدیدهای نظامی جلوگیری می کند و از ثبات و محیط صلح آمیز شبه جزیره کره محافظت می کند.

کنگره همچنین با ترمیم دبیرخانه موافقت کرد ، که در کنگره قبلی حزب در سال 2016 منسوخ شد. بر این اساس ، دبیرخانه و ریاست جمهوری جایگزین شورای سیاستگذاری اجرایی شد. و معاونان رئیس در کمیته های حزب نیز به سطوح مختلف دبیران منتقل می شوند.

به گفته KCNA ، این تغییر برای اطمینان از قدرت حزب به عنوان یک نهاد سیاسی پیشرو است. حزب کارگران کره نیز تعیین کرده است که کنگره این حزب هر 5 سال یکبار برگزار شود و چندین ماه قبل آن را اعلام خواهد کرد.

کره شمالی هشتمین کنگره حزب خود را در تاریخ 5 ژانویه برگزار کرد. کشورها این رویداد بزرگ را از نزدیک مشاهده می کنند تا خط جدید سیاست خارجی کره شمالی را قبل از تحلیف جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا در 20 ژانویه ارزیابی کنند. تاکنون کره شمالی در مورد پیروزی بایدن سکوت کرده و در کنگره هیچ اشاره ای به مذاکرات هسته ای با ایالات متحده نکرده است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *