نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

رئیس جمهور جو بایدن یک نماینده ویژه ایالات متحده برای کره شمالی منصوب کرد

[ad_1]

han-my.jpg
جو بایدن رئیس جمهور آمریکا (راست) و مون جه این رئیس جمهور کره جنوبی در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک در 21 مه 2021 در کاخ سفید. عکس: یونهاپ

به گزارش ANI ، اعلام انتصاب آقای سون کیم به عنوان فرستاده ویژه آمریکا در کره شمالی توسط رئیس جمهور بایدن طی کنفرانس مطبوعاتی مشترک با مون جه این در سفیر کره جنوبی در کاخ سفید اعلام شد.

به گفته بایدن ، سون کیم یک دیپلمات حرفه ای با تجربه در سیاست کره شمالی است. رئیس کاخ سفید امیدوار است که با توانایی ها و عزم خود قدم های محکمی را برای کاهش تنش ها برداشته و به سمت خلع سلاح هسته ای شبه جزیره کره برود.

در جریان کنفرانس مطبوعاتی ، مون جائه این ، رئیس جمهور کره جنوبی نیز از انتصاب سفیر کیم به پست فرستاده ویژه آمریکا در کره شمالی استقبال کرد. به گفته رئیس جمهور مون ، این نشان دهنده تعهد تزلزل ناپذیر ایالات متحده برای یافتن راه حل دیپلماتیک و آمادگی آن برای گفتگو با کره شمالی است.

sung-kim.jpg
آقای سان کیم

آقای سون کیم پیش از این به عنوان سفیر آمریکا در کره جنوبی ، اندونزی و فیلیپین فعالیت می کرد. وی همچنین در دولت باراک اوباما رئیس جمهور به عنوان نماینده ویژه در سیاست کره شمالی خدمت کرد.

طی یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک ، رئیس جمهور مون جائه این اعلام کرد که فناوری مدرن آمریکایی به عنوان بخشی از مشارکت جهانی واکسن COVID-19 با ظرفیت تولید کره جنوبی ترکیب خواهد شد.

رئیس جمهور مون گفت که این پروژه با افزایش منابع جهانی واکسن ویروس SARS-CoV-2 به تسریع در پایان همه گیری COVID-19 کمک خواهد کرد.

وی همچنین از رهبر ایالات متحده به دلیل موافقت با تهیه واکسن برای سربازان کره جنوبی تشکر کرد و آن را گامی مهم خواند که اتحاد تاریخی دیرینه دو کشور را به روشنی نشان می دهد.

بعد از ظهر 21 مه (به وقت ایالات متحده) ، جو بایدن ، رئیس جمهور ایالات متحده و مون جه این ، رئیس جمهور کره جنوبی اولین گفتگوی چهره به چهره خود را در کاخ سفید برگزار کردند.

دو رهبر تعدادی از موضوعات دو جانبه و بین المللی مورد علاقه متقابل را مورد بحث قرار دادند ، از ارزش متحدان گرفته تا امنیت منطقه ای ، فناوری ، بهداشت ، کره شمالی و بیماری همه گیر COVID-19.

طرفین در مورد چگونگی حمایت ایالات متحده از کره جنوبی در مبارزه با COVID-19 خصوصاً واکسن COVID-19 برای رفع کمبود واکسن این کشور و همچنین همکاری بین دو کشور بحث و تبادل نظر کردند. جهان.

مسئله کره شمالی یکی از اصلی ترین موضوعات گفتگوی رئیس جمهور بایدن و همتای کره ای جنوبی وی مون جه این بود ، به امید دستیابی به موفقیت در آغاز مجدد روند صلح شبه جزیره.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *