نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

رئیس جمهور ترامپ می خواهد “برای همیشه نابود کند”

[ad_1]

تا اوایل سال 2021 ، همه آمریکایی ها به واکسن Covid-19 دسترسی خواهند داشت

در تاریخ 31 دسامبر ، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده ، در پیام خداحافظی خود به سال 2020 و سخنرانی استقبال خود در سال 2021 ، دستاوردهای دولت فعلی طی یک سال گذشته را ستود و آنها را “پیروزی” خواند. تاریخ “.

belt-diep-nam-moi.jpg
دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، دستاوردهای دولت فعلی در سال 2020 را ستود (منبع: توییتر)

رئیس جمهور ترامپ در یک پیام ویدیویی منتشر شده در توییتر تأکید کرد که امسال با چالش های اساسی روبرو شده است ، “آمریکایی ها شجاعت ، قدرت ، پشتکار و عزم خود را نشان داده اند. به طرز شگفت انگیزی و با هم به پیروزی های تاریخی دست یافته ایم که هیچ کس فکر نمی کرد هرگز بتوانیم به آن دست یابیم. “

به گفته وی ، برای دفع بیماری همه گیر Covid-19 ، ایالات متحده شاهد بزرگترین تحرک از زمان جنگ جهانی دوم بود که در آن بازسازی کارخانه ها برای تولید ده ها هزار طرفدار و میلیون ها نفر انجام شد. میلیون ماسک

روش های درمانی و درمانی Covid-19 به سرعت در حال پیشرفت هستند و به نجات جان میلیون ها آمریکایی کمک می کنند.

یکی از دستاوردهایی که پرزیدنت ترامپ برجسته کرده است ، تولید و تولید واکسن Covid-19 در زمان رکورد و دقیقاً همانطور که وی پیش بینی کرده است ، هرچند که به گفته کارشناسان ، در دسترس بودن واکسن ها به تأخیر می افتد. 2020 “اتوپیایی” است.

وی تا اوایل سال 2021 قول داد كه همه آمریكایی ها به واكسن Covid-19 دسترسی داشته و سپس این واكسن را به كشورهای دیگر جهان ارسال كنند تا “همه گیری را برای همیشه ریشه كن كند”.

پرزیدنت ترامپ همچنین از کارگران ، پرسنل پزشکی ، دانشمندان و سربازان آمریکایی برای مشارکت در این کارزار تشکر کرد.

پرزیدنت ترامپ همچنین با اشاره به موفقیت های خود در زمینه اقتصادی ، تأکید کرد: “قبل از همه گیری ، ما بزرگترین اقتصاد تاریخ جهان را ساختیم و اکنون آن را انجام می دهیم. این دوباره “

وی بزرگترین بسته نجات اقتصادی در تاریخ را با 3 تریلیون دلار ذکر می کند و تأیید می کند که ایالات متحده “ارقام بی سابقه” را کسب کرده است ، نرخ بیکاری از 14.7٪ به 6.7٪ کاهش یافته است. ؛ اقتصاد در سه ماهه سوم سال 2020 با رکورد 33.4 درصد رشد کرد. وی گفت که ایالات متحده پس از بسته شدن در اوایل سال 2020 به دلیل همه گیر شدن ، بسیار سریعتر از کشورهای اروپایی بهبود می یابد.

دستاوردهای دیگر دولت فعلی که پرزیدنت ترامپ به طور خلاصه ذکر کرده است ، از جمله کنترل مهاجرت ایالات متحده برای محافظت از کارگران داخلی ، دیوار کشی در مرز آمریکا و مکزیک ، کاهش قیمت دارو و امضای توافق نامه های تاریخی برای عادی سازی روابط در خاورمیانه .

رئیس جمهور ترامپ در پایان سخنان خود از همه خواست به حفظ ایمان و امید خود ادامه دهند ، اگرچه هنوز عدم اطمینان زیادی وجود دارد. او برای همه آمریکایی ها سال نو همراه با بسیاری از چیزهای خوب و صلح آرزو می کند.

“مبارزه با اپیدمی حتی 1 دقیقه متوقف نمی شود”

در پیام سال نو ، هنگامی که بریتانیا دیگر هیچ یک از مقررات اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) را در ساعت 23:00 ملزم نمی کند. در 31 دسامبر ، به وقت گرینویچ (6:00 تا 1/1/2021 هانوی) ، نخست وزیر برادر بوریس جانسون گفت “این زمان شگفت انگیزی برای این کشور است. ما آزادی در اختیار داریم و این به توانایی ما در استفاده حداکثری از آن بستگی دارد.”

آقای جانسون در بحران فعلی ، وقتی واکسن ها هنوز توزیع می شوند ، از جمله واکسن تولید شده توسط این شرکت در انگلستان و دانشگاه آکسفورد در انگلستان ، امیدوار کننده بود.

با این حال ، نخست وزیر جانسون خاطرنشان كرد كه پس از كشف نوع جدید ویروس SARS-CoV-2 در انگلیس ، “یك جنگ سخت” قریب الوقوع است.

прашка-diep.jpg
رئیس جمهور روسیه در پیام سال نو خود معتقد است که همبستگی به مردم روسیه کمک می کند تا از همه مشکلات عبور کنند و زندگی عادی را برقرار کنند. (منبع: TASS)

ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه در سخنرانی سال نو خود در تلویزیون ملی در تاریخ 31 دسامبر اذعان داشت که موج دوم اپیدمی کوید -19 به پایان نرسیده است و همچنان در کشور تولید مثل می کند و فشار می دهد “مبارزه با اپیدمی حتی یک دقیقه متوقف نمی شود.”

وی گفت که بسیاری از کادر پزشکی هنوز هم باید در شب سال نو کار کنند ، و در عین حال از مردم خواست که از مشکلات پیروی نکنند و همبستگی خود را حفظ کنند. رهبر روسیه همچنین ابراز عقیده کرد که همبستگی به مردم روسیه کمک می کند “از همه مشکلات عبور کنند” و “زندگی عادی را بازیابی کنند”.

برخلاف بسیاری از کشورهای اروپایی ، روسیه از تحمیل مجدد محاصره شدید ملی که بهار امسال به امید حمایت از اقتصاد ویران شده طاعون اعمال شد ، اجتناب می کند. در حالی که برخی از شهرهای بزرگ تعداد دفاتر را قطع کرده اند و بارها و رستوران ها زود بسته می شوند ، اما بیشتر مناطق محدودیت هایی را برای کاهش جلسات اعمال کرده اند. اجتماعات شلوغ و ماسک اجباری در مکان های عمومی.

بیشتر روس ها ترجیح می دهند این سال نو را در خانه ، در کنار خانواده ، اقوام و دوستانشان جشن بگیرند. اگرچه باید اقدامات محدود کننده ای برای جلوگیری از شیوع بیماری مانند تعطیلی سالن های نمایش ، موزه ها ، نمایشگاه ها ، لغو جشنواره ها و بسیاری از رویدادهای جمعی و محدودیت ساعات کار حفظ شود. رستوران ها ، کافه ها ، حتی در روزهای اول سال نو بسته شده اند ، اما پایتخت مسکو ، شهرهای سن پترزبورگ ، کازان ، کراسنودار و بسیاری دیگر از شهرهای روسیه هنوز برای جشن گرفتن سال به زیبایی تزئین شده اند. جدید.

آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان در پیام سال نو خود برای آخرین بار به عنوان رئیس دولت پس از چهار سال ، گفت که بحران همه گیری عفونت های حاد تنفسی Covid-19 در تاریخ آلمان بی سابقه است. ممکن است تا سال 2021 ادامه یابد ، اگرچه واکسن های فعلی امیدواری زیادی را ایجاد می کنند.

خانم مرکل هشدار داد: “این روزها … اوقات بسیار دشواری برای کشور ما است و برای مدتی ادامه خواهد یافت.” وی گفت: “این زمستان هنوز بسیار دشوار خواهد بود.” “چالش های ناشی از همه گیری هنوز بزرگ است.”

خانم مرکل از اکثریت آلمانی ها به دلیل رعایت محدودیت های اعمال شده توسط مقامات این کشور در کنترل شیوع ویروس Covid-19 SARS-CoV-2 تشکر کرد ، اما سخنان تندی را نیز بیان کرد. به سختی علیه افرادی که به اقدامات ضد اپیدمی مانند ماسک زدن و حتی شرکت در اعتراضات شدید پایبند نبوده اند.

با این حال ، خانم مرکل ابراز امیدواری کرد که روزی نزدیک به سال آینده ، لبخند اولین افرادی را که در خانه سالمندان و کارمندان بهداشت واکسینه شده اند ، ببیند. وی در دوران رهبری 15 ساله این کشور گفت ، علی رغم نگرانی های فراوان ، هرگز شاهد این نبود که آلمان به این سرعت سریع به سال جدید بشتابد.

آلمان ، زمانی که به دلیل مقابله با موج اول شیوع بیماری Covid-19 مورد ستایش قرار گرفت ، در تلاش است تا با موج دوم شیوع مواجه شود. بیش از 32000 مورد از Covid-19 در آلمان فوت کرده اند و 30 دسامبر روزی است که بالاترین تعداد مرگ با بیش از 1000 مورد ثبت شده است.

آلمان در حال حاضر در حال انجام اقدامات شدید ضد اپیدمی است که انتظار می رود این اقدامات تا 10 ژانویه 2021 ادامه داشته باشد. به موازات این اقدامات ، در 27 دسامبر ، آلمان اجرای طرح واکسیناسیون Covid-19 برای انسان را آغاز کرد.

طبق گفته وزیر بهداشت فدرال ینس اسپان ، واکسن ها در آلمان در چند ماه اول سال 2021 با افزایش ظرفیت تولید BioNTech به میزان قابل توجهی افزایش می یابد ، به علاوه واکسن های مجاز بیشتری نیز وجود خواهد داشت. .

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *