نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

رئیس جمهور بایدن قانون جرایم متنفر COVID-19 را امضا می کند

[ad_1]

joe-biden.jpeg
رئیس جمهور آمریکا ، بایدن

قانون نفرت ضد آسیایی ، همچنین به عنوان قانون جنایات نفرت COVID-19 شناخته می شود ، توسط گریس منگ دموکرات از حزب دموکرات در نیویورک و سناتور دموکرات ماوا هیرونو از حزب دموکرات هاوایی تألیف شده است.

هدف این اقدام جلوگیری از تعداد روزافزون حملات ، تبعیض و جنایات علیه آمریکایی های آسیایی و جزایر اقیانوس آرام است که در طی شیوع COVID-19 افزایش یافته است.

این قانون پیشنهاد می کند موقعیتی را در وزارت دادگستری ایالات متحده ایجاد کند تا بررسی همه گزارش های مربوط به جرایم نفرت مربوط به COVID-19 را تسریع کند. گسترش حمایت از نهادهای اجرای قانون ایالتی و محلی که با این جنایات نفرت روبرو هستند. و دستورالعمل هایی را برای به حداقل رساندن استفاده از زبان نژادپرستانه برای توصیف بیماری همه گیر صادر کرد.

در 22 آوریل ، سنای ایالات متحده با اکثریت قریب به اتفاق 94 رأی موافق و فقط یک رأی مخالف سناتور جمهوری خواه جاش هاولی این لایحه را تصویب کرد.

سپس ، در تاریخ 18 مه ، مجلس نمایندگان ایالات متحده با 364 رأی موافق و 62 رأی مخالف ، این لایحه را تصویب کرد. این لایحه برای امضای رئیس جمهور جو بایدن در 20 مه به کاخ سفید ارسال شد.

این یکی از معدود قوانینی است که از حمایت دموکرات ها و جمهوری خواهان برخوردار است و آخرین اقدام شدید دولت جو بایدن رئیس جمهور آمریکا برای مقابله با نفرت از مردم آسیایی تبار محسوب می شود.

جودی چو ، رئیس گروه کنگره آمریکایی آسیا و اقیانوسیه (AAPI) ، تأیید کرد که این قانون خصوصاً در زمینه اپیدمی COVID-19 بسیار منطقی است. در همان زمان ، وی همچنین از رئیس جمهور جو بایدن و معاون رئیس جمهور كاملا هریس برای محكوم كردن جنایات نفرت علیه آسیایی آمریکایی ها و اقدامات قاطع برای مقابله با این مسئله تمجید كرد.

طبق گروه Stop AAPI Hate ، از ابتدای شیوع همه گیر COVID-19 در مارس 2020 ، بیش از 6،600 جنایت نفرت بر علیه آمریکایی های آسیایی مرتکب شده است و تقریباً دو سوم آنها زنان را هدف قرار می دهند. اشکال تبعیض شامل تحقیر ، اجتناب ، خشونت فیزیکی ، آزار و اذیت آنلاین یا نقض حقوق شهروندی است.

گزارش اخیر مبتنی بر داده های مرکز بررسی نفرت و افراط گرایی در دانشگاه ایالتی کالیفرنیا ، سن برناردینو ، نشان داد که جنایات نفرت علیه آسیایی ها در شهرهای بزرگ ایالات متحده افزایش یافته است. 169٪ در سه ماهه اول 2021 در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *