نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

رئیس ایالت میانمار ، رئیس جمهور newkerala.com # 19236 را بازداشت کرد

[ad_1]


یانگون [Myanmar]، 1 فوریه: مشاور امور ایالتی میانمار ، آنگ سان سوچی ، رئیس جمهور وو وینگ مینت و سایر مقامات ارشد اوایل روز دوشنبه توسط ارتش بازداشت می شوند. سخنگوی حزب ملی دموکراسی (NLD) مایو نیونت به شین هوا گفت که این اطلاعات توسط سخنگوی حزب حاکم تأیید شد.

“من گزارشات داخلی در مورد مشاور و رئیس جمهور خود را که توسط ارتش گرفته شده دریافت کرده ام. تا آنجا که به من اطلاع داده شده است ، وزیر برنامه ریزی و دارایی شان و سو نیونت لوین ، رئیس NLD ، کایاه تائونگ هتای و برخی از نمایندگان NLD از پارلمان منطقه Ayeyarwady بازداشت شده است “، سخنگوی گفت.

وی افزود: “دو عضو کمیته اجرایی مرکزی حزب گرفته شده و من نیز منتظر بازداشت هستم ، زیرا از طرف اعضای ما مطلع شده ام که به زودی نوبت من خواهد رسید.”

این امر پس از آن رخ می دهد که تنش بین دولت و ارتش به ترس از کودتا دامن می زند. این کشور تا سال 2011 تحت حاکمیت نظامی بود. براساس گزارش رسانه ها ، سو کی سالهای زیادی را در حبس خانگی به سر برد.

قرار بود روز دوشنبه مجلس نمایندگان تازه منتخب مجلس تشکیل جلسه دهد ، اما ارتش خواستار به تعویق افتادن آن شد. گزارش های رسانه ای همچنین حاکی از آن است که خطوط تلفن و اینترنت در نایپیتائو ، پایتخت این کشور ، خاموش شده است.

به گزارش اسپوتنیک ، در ماه ژانویه ، ارتش در میانمار پس از آنکه اعتقاد داشتند تقلب در رأی دهندگان در جریان انتخابات 8 نوامبر ، دومین انتخابات عمومی این کشور از زمان پایان حکومت نظامی در سال 2011 ، گسترده است ، احتمال کودتا را افزایش داد.

مشاور ایالتی میانمار ، رئیس جمهور بازداشت شد

آیا این مقاله را پسندیدید؟ اولین کسی باشید که آن را به اشتراک می گذارد!

توییت

عنوان

عنوان

کلاس

ارسال

ارسال

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *