نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

ذوب یخ در قطب جنوب سازگار نیست: کاوش newkerala.com # 20060

[ad_1]


نیویورک ، 2 فوریه: یخ های قطب جنوب در حال ذوب شدن است ، به مقدار زیادی آب در دریاهای جهان کمک می کند و باعث بالا آمدن آنها می شود ، اما این ذوب به همان اندازه که دانشمندان قبلاً تصور می کردند ، خطی و سازگار نیست ، یک مطالعه جدید نشان می دهد.
تجزیه و تحلیل داده های ماهواره ای 20 ساله نشان می دهد که یخ های قطب جنوب هر ساله با سرعت متفاوتی در حال ذوب شدن است ، به این معنی که مدل هایی که دانشمندان برای پیش بینی افزایش قریب الوقوع دریا استفاده می کنند نیز ممکن است نیاز به تنظیم داشته باشند.

نویسنده اصلی ، لی وانگ ، استادیار دانشگاه ایالتی اوهایو در ایالات متحده گفت: “صفحه یخ با سرعت ثابت تغییر نمی کند – بلکه پیچیده تر از تغییر خطی است.”

این مطالعه که در مجله Geophysical Research Letters منتشر شده است ، براساس داده های GRACE (بازیابی جاذبه و آزمایش آب و هوا) انجام شده است ، مأموریتی دو ماهواره که تغییرات در اقیانوس ها ، آب های زیرزمینی و صفحات یخی جهان را اندازه گیری می کند.

مدل هایی که پیش بینی افزایش سطح آب دریا را دارند معمولاً با فرض ذوب شدن یخ از بزرگترین میدان های یخی جهان در قطب جنوب و گرینلند با سرعت ثابت ساخته می شوند.

اما این تجزیه و تحلیل نشان داد که از آنجا که جرم یخ روی صفحه یخ قطب جنوب با فصل و سال متفاوت است ، این پیش بینی ها به اندازه قابل اعتماد نیستند. به عنوان مثال بارش شدید برف به مدت یک سال می تواند میزان یخ در قطب جنوب را افزایش دهد. تغییر در جو یا اقیانوس اطراف می تواند آن را برای یک سال دیگر کاهش دهد.

به طور کلی ، این محقق گفت ، حجم یخ در قطب جنوب در حال کاهش است. اما نمودار افت نمودار نمودار بسته به آنچه در طی یک دوره زمانی اتفاق افتاده است دارای جهش و دره است.

برای درک این تغییرات ، تیم داده های مربوط به میدان جاذبه بین ماهواره های بالای قطب جنوب و یخ های قاره را ارزیابی کرد. تغییرات در جرم یخ – که در اثر بارش شدید برف افزایش می یابد یا در اثر ذوب کاهش می یابد – این میدان گرانشی را تغییر می دهد.

به عنوان مثال ، از سال 2016 تا 2018 ، پوشش یخ در قطب جنوب غربی به دلیل برف گسترده در واقع کمی افزایش یافته است. در همین دوره ، اما ورق یخ در قطب جنوب شرقی به دلیل ذوب شدن منقبض شد.

ذوب قطب جنوب سازگار نیست: یک مطالعه

آیا این مقاله را پسندیدید؟ اولین کسی باشید که آن را به اشتراک می گذارد!

توییت

عنوان

عنوان

کلاس

ارسال

ارسال

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *