نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

دیابت در دوران بارداری همراه با خطر بیماری قلبی newkerala.com # 19572

[ad_1]


نیویورک ، 1 فوریه: مادران باردار ، لطفا توجه داشته باشید. یک مطالعه جدید نشان می دهد که دیابت در دوران بارداری می تواند خطر بیماری قلبی را افزایش دهد.
این مطالعه نشان می دهد زنانی که سابقه دیابت حاملگی دارند (دیابت حاملگی) تا اواسط زندگی دو برابر بیشتر در معرض کلسیم در عروق قلب هستند – پیش بینی کننده قوی بیماری قلبی – حتی اگر سطح قند خون خیلی بالا رفته باشد. بعد از بارداری

اریکا پی گوندرسون ، نویسنده همکار ، از کایزر پرماننته ، کالیفرنیا ، گفت: “ما متعجب شدیم که متوجه شدیم زنان با سابقه دیابت حاملگی در معرض خطر قابل توجهی بالاتر کلسیفیکاسیون عروق کرونر قرار دارند ، حتی اگر بعد از بارداری سطح نرمال قند خون را حفظ کنند. . ، ایالات متحده

برای این مطالعه ، که در مجله گردش خون انجمن قلب آمریکا منتشر شده است ، این تیم تقریباً 1100 زن فاقد دیابت نوع 1 یا 2 را شامل می شود که متعاقباً حداقل یک بار در طول دوره مطالعه 25 ساله که در سال 2011 پایان یافت ، به دنیا آمدند.

آزمایش خون قبل و بعد از حاملگی در فواصل پنج ساله انجام می شود تا مشخص شود زنان قند خون طبیعی دارند ، افزایش متوسط ​​در سطح قند خون (قبل از دیابت) دارند یا به دیابت نوع 2 آشکار مبتلا شده اند.

اسکن قلب برای اندازه گیری کلسیم در عروق کرونر ، پیش بینی کننده قوی بیماری قلبی ، در امتحانات 15 ، 20 و 25 سال پس از شروع ، اولین آزمایش مطالعه انجام شد.

در پیگیری 25 ساله ، میانگین سنی شرکت کنندگان 48 سال بود و 12٪ از زنان در این مطالعه بارداری با دیابت بارداری پیچیده بودند.

تجزیه و تحلیل احتمالی نشان داد که زنان دارای سابقه دیابت بارداری دو برابر خطر کلسیفیکاسیون شریان کرونر را دارند ، چه سطح قند خون سالم داشته باشند ، چه دیابت یا دیابت نوع 2.

محققان گفتند ، از زنان مبتلا به دیابت حاملگی قبلی ، 36٪ به دیابت پیش دیابت و 26٪ به دیابت نوع 2 مبتلا شدند ، در حالی که 35٪ و 9٪ از زنان بدون سابقه دیابت بارداری بودند.

دیابت در دوران بارداری همراه با خطر بیماری قلبی

آیا این مقاله را پسندیدید؟ اولین کسی باشید که آن را به اشتراک می گذارد!

توییت

عنوان

عنوان

کلاس

ارسال

ارسال

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *