نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

دموکرات های پارلمان آمریکا و وکلای ترامپ سوالات حقوقی را در پرونده استیضاح تشکیل دادند newkerala.com # 20679

[ad_1]

IANS / 10 ساعت پیش

واشنگتن ، 3 فوریه: گروهی از دموکرات ها در مجلس و وکلای دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق اسناد حقوقی را در پرونده استیضاح ثبت کرده اند.

شین هوا روز سه شنبه گزارش داد ، دموکرات ها که به عنوان مدیران استیضاح شناخته می شوند ، ترامپ را به تحریک خشونت های بی نظم و مرگبار علیه پایتخت آمریکا ماه گذشته متهم کردند ، در حالی که از سنای آمریکا خواستند او را محکوم کرده و دوباره از سمت خود منصرف کند.

تیم حقوقی ترامپ گفتند که پرونده استیضاح غیرقانونی است زیرا جمهوری خواه قبلاً استعفا داده بود.

انتظار می رود جلسه استیضاح ترامپ در سنا هفته آینده آغاز شود.

مجلس ، که اکثریت دموکرات ها را در اختیار دارد ، در 13 ژانویه ، یک هفته پس از قیام کاپیتول و یک هفته قبل از پایان رسمی ریاست جمهوری وی ، به استیضاح ترامپ به دلیل “تحریک قیام” رای داد.

ترامپ اولین و تنها رئیس جمهور ایالات متحده است که استیضاح دو بار مجلس را به عهده گرفت.

مجلس تحقيقات پس از تحقيقات ناشی از شكايتي كه باعث افزايش نگراني در مورد تعامل كاخ سفيد با اوكراين شد ، ترامپ را در سال 2019 مقصر دانست. بعداً مجلس سنا به رهبری جمهوری خواهان با تبرئه رئیس جمهور ، به وی اجازه داد كه به كار خود ادامه دهد.

قانون اساسی آمریكا تصریح كرده است كه مجلس نمایندگان “تنها قدرت استیضاح را دارد” و “سنا تنها قدرت را دارد كه همه استیضاح ها را محاكمه كند”.

از طریق روند استیضاح ، كنگره آمریكا یكی از مقامات دولت فدرال را به جرم “خیانت ، رشوه خواری ، یا سایر جنایات و جنایات فجیع” متهم و سپس تحت پیگرد قانونی قرار می دهد.

این محکومیت فقط در سنای ایالات متحده اتفاق می افتد و حداقل به دو سوم اعضای آن یا 67 سناتور نیاز است که حداقل به یک ماده استیضاح بعد از محاکمه رأی دهند. مجلس اکنون به طور مساوی بین دموکرات ها و جمهوری خواهان تقسیم شده است.

هیچ رئیس جمهور آمریکا پس از استیضاح هیچگاه توسط سنا محکوم نشده است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *