نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

دستگیری صدها جنایتکار در “جهان زیرین” در 18 کشور جهان

[ad_1]

به ویژه ، پلیس استرالیا 224 نفر را که با سازمان های بزرگ جنایی مرتبط بودند دستگیر کرد. این نتیجه فعالیت های تحقیقاتی مشترک بین پلیس استرالیا و دفتر تحقیقات فدرال ایالات متحده (FBI) از سال 2018 است.

پلیس استرالیا علاوه بر برچیدن شش تاسیسات تولید مواد مخدر ، 104 اسلحه و نزدیک به 35 میلیون دلار پول نقد را نیز از مجرمان کشف و ضبط کرد. در مجموع 525 اتهام علیه این افراد مطرح شد. مقامات معتقدند که هفته آینده تعداد جرایم بیشتر خواهد شد.

مقامات با حمله به یک برنامه پیام رمزگذاری شده ، تقریباً 25 میلیون پیام حاوی محتوای مربوط به مواد مخدر و توطئه های قتل “در مقیاس صنعتی” را ردیابی کردند.

مقامات می گویند که آنها زمان زیادی را برای رمزگشایی پیام ها ، تماشای بحث در مورد برنامه ریزی برای قتل های خود ، پولشویی و واردات مواد مخدر صرف کرده اند.

the-gioi-ngam2.jpg
تلفن های معروف رمزگذاری شده AN0M توسط مجرمان برای ارتباطات مورد استفاده قرار می گیرند.

مجرمان هنگام استفاده از برنامه رمزگذاری پیام تلفنی AN0M تا حدودی پیچیده هستند. این دستگاه ها نمی توانند به شبکه متصل شوند ، تماس بگیرند یا مکان یابی کنند ، اما فقط می توانند پیام های متنی را برای تلفن های دیگر ارسال کنند. این نوع رمزگذار به راحتی در بازار سیاه خریداری می شود و برای باز کردن آن به کد تحویل نیاز است.

این دستگیری عملیاتی گسترده توسط پلیس استرالیا است که در آن نزدیک به 4000 افسر پلیس ، 9000 سازمان اجرای قانون در سراسر جهان شرکت داشتند. کشورهایی که این حملات را انجام می دهند در 18 کشور مختلف از نظر پلیس نیز هماهنگی داشتند.

نخست وزیر استرالیا ، اسكات موریسون ، در یك كنفرانس مطبوعاتی تأیید كرد كه فعالیت های نیروهای ذیصلاح سایر كشورها “ضربه شدیدی به باندهای جرایم سازمان یافته ، نه تنها در استرالیا ، بلكه به جرم در سراسر جهان وارد كرده است.”

the-gioi-ngam.jpg
نخست وزیر استرالیا ، اسكات موریسون ، در یك نشست خبری در تاریخ 1 ژوئن در مورد دستگیری صدها مجرم صحبت كرد.

طرف استرالیایی بازداشت در کشورهای دیگر را مشخص نکرد ، اما فاش کرد که اف بی آی و اینترپل به زودی کنفرانس های مطبوعاتی درباره فعالیت های جنایتکارانه برگزار می کنند.

در مورد فعالیت های جنایتکاران در “جهان زیرین” ، پلیس نیوزیلند معتقد است که این پیچیده ترین ماموریت اجرای قانون برای مبارزه با جرایم سازمان یافته است.

تاکنون 35 نفر در نیوزیلند دستگیر شده اند که صدها جنایت مربوط به قاچاق مواد مخدر ، پولشویی و بسیاری دیگر از توطئه های جدی داشته است.

از اول ژوئن ، بیش از 300 مقام در نیوزلند 37 مورد احضار مجرمان دستگیر شده را تحویل داده اند. در جریان دستگیری ، پلیس نیوزیلند یک سری اسلحه ، مواد مخدر مانند مت آمفتامین ، میلیون ها دلار پول نقد و دارایی مجرمان کشف و ضبط کرد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *