نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

در پاسخ به سو susp ظن اتحادیه اروپا در مسمومیت ناوالنی ، روسیه لیست تحریم های خود را گسترش داده است

[ad_1]

بر این اساس ، مسکو تصمیم گرفته است لیست نمایندگان کشورهای عضو و سازمانهای اتحادیه اروپا را که ورود آنها به روسیه ممنوع است ، گسترش دهد. با این حال ، در این اطلاعیه اسامی مقامات اتحادیه اروپا که در لیست فوق قرار دارند مشخص نشده است.

اسپوتنیک گفت: “بر اساس متقابل ، تصمیم گرفته شده است که لیست نمایندگان کشورهای عضو اتحادیه اروپا را که از ورود ممنوع شده اند ، گسترش دهد.” قلمرو فدراسیون روسیه. این لیست شامل افرادی است که در افزایش تحریم های ضد روسی در اتحادیه اروپا نقش دارند. “

Nga-mo-rong-lenh-trung-phat-eu.jpg
تصویر

نمایندگی دیپلماتیک روسیه در بیانیه ای گفت: “كشورهایی كه این مرحله را آغاز كردند ، شواهدی از حادثه ارائه ندادند (الكسی ناوالنی ، سیاستمدار مخالف ، مظنون به مسمومیت) ، هرچند نه تنها به مقامات روسیه ، اما ما بارها از آنها خواسته ایم ، اما حتی با شرکای اتحادیه اروپا خود “.

به گزارش اسپوتنیک ، وزارت خارجه روسیه خاطرنشان كرد كه “اقدامات غیر دوستانه كشورهای غربی همچنان پاسخ كافی دریافت خواهند كرد”.

یادداشت های غیر متنی مربوط به وزارت امور خارجه روسیه در اعلام این مرحله به روسای نمایندگی های دیپلماتیک آلمان ، فرانسه و سوئد ارائه شد و همچنین ارسال شد. به نمایندگی اتحادیه اروپا در مسکو “، نمایندگی دیپلماتیک روسیه اضافه کرد.

پیش از این ، وزارت خارجه روسیه از سفیران چندین کشور اتحادیه اروپا در این کشور خواسته بود تا با تحریم های اتحادیه اروپا علیه مسکو در مورد این حادثه مخالفت کنند. به گزارش اسپوتنیک ، سفیران آلمان ، سوئد و فرانسه صبح روز 22 دسامبر (به وقت روسیه) وارد مقر وزارت خارجه روسیه در مسکو شدند.

آقای ناوالنی 44 ساله در ماه اوت هنگامی که سوار هواپیمایی از سیبری به مسکو بود ناگهان بیمار شدیدی شد. برخی منابع غربی وی را به مسمومیت با عامل اعصاب دوران اتحاد جماهیر شوروی Novichok متهم می کنند.

کرملین این ادعا را رد کرد و گفت: غرب کارزاری را برای انتشار اطلاعات نادرست در مورد سلامتی آقای ناوالنی آغاز کرده است. روسیه تأیید کرده است که آزمایشات پزشکی انجام شده توسط پزشک آن سم نوویچوک را در بدن آقای ناوالنی پیدا نکرده است. مسکو همچنین گفت که هیچ زمینه ای برای آغاز تحقیقات جنایی در مورد این حادثه وجود ندارد.

در اکتبر گذشته ، اتحادیه اروپا و انگلستان شش مقام ارشد روسی و یک مرکز تحقیقات دولتی را که گفته می شود از Novichock در پرونده آقای ناوالنی ، مظنون به مسمومیت استفاده می کنند ، تحریم کردند. روسیه تحریم های اتحادیه اروپا علیه این کشور را غیر قابل قبول خواند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *