نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

در اینجا چگونگی پیاده روی در پارک می تواند به کاهش استرس ناشی از کار کمک کند newkerala.com # 9835

[ad_1]


تسوکوبا [Japan]، 16 ژانویه: در حالی که افراد شاغل همیشه برای از بین بردن استرس ناشی از مطب در حالت آماده باش هستند ، یک مطالعه جدید نشان داد افرادی که به طور منظم در جنگل ها یا مناطق سبز راه می روند ممکن است مهارت های بالاتری در کنار آمدن داشته باشند. . کار آنقدر استرس ایجاد می کند که به یک مشکل بهداشت عمومی جهانی تبدیل می شود. اثرات استرس بر سلامت روان و جسم همچنین می تواند بهره وری را مختل کرده و منجر به خسارات اقتصادی شود.

در مطالعه ای که در بهداشت عمومی در عمل منتشر شده است ، محققان به سرپرستی پروفسور Shinichiro Sasahara از دانشگاه Tsukuba عملکرد SOC کارگران ، ویژگی های جمعیت شناختی و عادات راه رفتن جنگل / سبز را تجزیه و تحلیل کردند. .

SOC شامل سه گانه معنی داری (یافتن معنا در زندگی) ، قابل درک بودن (شناخت و درک استرس) و قابلیت کنترل (احساس آمادگی برای مقابله با استرس) است. مطالعات نشان داده است که عواملی مانند تحصیلات عالی و ازدواج می توانند SOC را افزایش دهند ، در حالی که سیگار کشیدن و عدم ورزش می توانند آن را تضعیف کنند. افراد با SOC قوی همچنین مقاومت بیشتری در برابر استرس دارند.

در این تحقیق از داده های حاصل از مطالعه بیش از 6000 کارگر ژاپنی بین 20 تا 60 سال استفاده شده است. او SOC قوی تری را در بین افرادی یافت که مرتباً در جنگلها یا مناطق سبز قدم می زدند.

پروفسور ساساهارا می گوید: “SOC توانایی ذهنی را برای آگاهی و مقابله با استرس نشان می دهد.”

“استرس در محل کار به عنوان یک مشکل اساسی ، مزیت آشکار شناسایی فعالیتهای روزانه است که SOC را افزایش می دهد. به نظر می رسد که ممکن است آن را پیدا کرده باشیم.”

مردم در طبیعت آرامش می یابند و در کشورهایی مانند ژاپن ، فضای سبز شهری در حال افزایش محبوبیت است ، جایی که طبیعت به راحتی قابل دسترسی نیست. این بدان معنی است که بسیاری از کارگران در شهرها می توانند به راحتی در میان درختان قدم بزنند.

محققان براساس تعداد دفعات راه رفتن در جنگل ها / مناطق سبز ، پاسخ دهندگان را به چهار گروه تقسیم کردند. آنها سپس فعالیت پیاده روی خود را با خصوصیاتی مانند سن ، درآمد و وضعیت تأهل و با نمرات SOC پاسخ دهندگان که در گروه های ضعیف ، متوسط ​​و قوی قرار گرفتند مقایسه کردند.

افراد با SOC قوی حداقل یک بار در هفته با پیاده روی در جنگل و مناطق سبز ارتباط معنی داری نشان دادند. این یافته کلیدی نشان می دهد که مزایای بیشتری از سبز شدن شهرها – نه تنها زیست محیطی بلکه اقتصادی – اجتماعی نیز دارد.

پروفسور ساساهارا توضیح می دهد: “مطالعه ما نشان می دهد که حداقل یک بار در هفته پیاده روی در یک جنگل یا فضای سبز می تواند به افراد کمک کند SOC قوی تری داشته باشند.”

“پیاده روی در جنگل / فضای سبز یک فعالیت ساده است که به تجهیزات و آموزش خاصی نیاز ندارد. این می تواند عادت خوبی برای بهبود سلامت روان و مدیریت استرس باشد.”

در اینجا چگونگی پیاده روی در پارک می تواند به کاهش استرس ناشی از کار کمک کند

آیا این مقاله را پسندیدید؟ اولین کسی باشید که آن را به اشتراک می گذارد!

توییت

عنوان

عنوان

کلاس

ارسال

ارسال

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *