نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

در اینجا نحوه درد در زندگی روزمره بر حافظه تأثیر می گذارد newkerala.com # 21371

[ad_1]

یافته های این مطالعه در مجله Neuropsychologia منتشر شد.

تحقیقات قبلی حاکی از آن بود که اختلالات مربوط به درد در حافظه فعال به سطح ناراحتی عاطفی فرد بستگی دارد. با این حال ، عوامل خاص مغزی و روانی زمینه ای برای نقش پریشانی عاطفی در ایجاد این رابطه به خوبی شناخته نشده اند.

با این حال ، این مطالعه نشان می دهد که افراد سالم مبتلا به درد همچنین در حافظه فعال یا روند شناختی نگهداری و دستکاری اطلاعات برای مدت زمان کوتاهی نقص نشان می دهند.

این مطالعه با عنوان “مدل سازی عوامل عصبی و خودگزارش زای اضطراب در رابطه بین درد و حافظه فعال در افراد سالم” ، سعی دارد این شکاف را در ادبیات برطرف کند.

این مطالعه توسط دکتر روانشناسی اخیر از دانشگاه میامی تألیف شده است. دانشجویان تحصیلات تکمیلی استفان اندرسون ، جوانا ویتکین و تیلور بولت و مشاوران آنها الیزابت لوسین ، مدیر آزمایشگاه عصب شناسی اجتماعی و فرهنگی در دانشگاه میامی ؛ ماریا لابره ، استاد و دانشیار گروه روانشناسی ؛ و کلر اشتون-جیمز ، استاد ارشد دانشگاه سیدنی.

این مطالعه با استفاده از تصاویر موجود در دسترس مغز و داده های گزارش خود از Human Connectome Project (HCP) ، یک پروژه در مقیاس بزرگ با حمایت مالی موسسه ملی بهداشت (NIH) که هدف آن نقشه برداری از ارتباطات ساختاری و عملکردی کامل در یک انسان سالم است. مغز

تصویربرداری از مغز و داده های گزارش خود از 416 شرکت کننده در HCP با استفاده از مدل معادلات ساختاری (SEM) ، یک روش آماری برای مدل سازی روابط پیچیده بین متغیرهای متعدد ، مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.

در 228 شرکت کننده ای که گزارش کرده اند در هفت روز قبل از مطالعه دچار برخی از سطح درد شده اند ، نویسندگان دریافتند که شدت درد بیشتر با عملکرد ضعیف تر ، یک آزمایش حافظه فعال معمول و وظیفه n-back ارتباط مستقیم دارد. در کار n-back ، یک سری نامه به شرکت کنندگان نشان داده می شود و از آنها س askedال می شود که آیا نامه ای که می بینند قبلاً روی تعداد صفحه نمایش ظاهر شده است یا خیر. هرچه صفحات بیشتری در توالی تماس گرفته شود ، حافظه کاری بیشتری نیز لازم است.

علاوه بر این ، نویسندگان دریافتند که شدت درد بالاتر به طور غیر مستقیم با عملکرد ضعیف تر حافظه فعال از طریق افزایش فعالیت در یک منطقه خاص در مرکز قشر فرونتال در طول کار n-back ، قشر پیشانی شکمی شکمی (vmPFC) مرتبط است. VmPFC یک منطقه مغزی است که در درد ، پریشانی عاطفی و شناخت نقش دارد. جالب اینجاست که ارتباط بین درد روزانه و فعالیت مغزی vmPFC در این مطالعه مشابه یافته های قبلی در بیماران مبتلا به درد مزمن بود.

“ما دریافتیم که شرکت کنندگان سالم با حتی سطح پایین گزارش شده از درد گزارش شده دارای سطوح مختلفی از فعالیت در vmPFC در طی کار n-back در مقایسه با شرکت کنندگان سالم که درد را گزارش نکردند بود. با کمال تعجب ، این الگوی فعالیت بیشتر شبیه بیماران مبتلا به درد مزمن بود از بیماران سالم که در آزمایشگاه در معرض دستکاری درد هستند ، “ویتکین گفت.

در مقابل ، نویسندگان دریافتند که برخی از جنبه های پریشانی عاطفی گزارش شده توسط شرکت کنندگان ، مانند عصبانیت ، ترس و استرس درک شده ، با عملکرد حافظه فعال ارتباط ندارند.

اندرسون خاطرنشان می کند: “مطالعاتی که در مورد رابطه بین درد و شناخت انجام می شود ، معمولاً بر بیماران مبتلا به درد مزمن یا شرکت کنندگان در مطالعاتی که به آنها درد ناشی از تجربی داده می شود ، متمرکز است.”

اندرسون افزود: “اگرچه درد برای بسیاری از افراد یک تجربه معمول است ، اما ما به طرز حیرت انگیزی کمی در مورد چگونگی تأثیر روزمره درد بر شناخت شناخت داریم.”

با استفاده از مجموعه داده HCP که به صورت عمومی در دسترس است ، محققان به محققان اجازه دادند داده های گروه بسیار بزرگتری از شرکت کنندگان را به دلیل هزینه بالای اسکن مغز ، در مقایسه با نمونه برداری از تصاویر مغز ، قرار دهند.

این نمونه بزرگ به نویسندگان این امکان را داد تا از مدلسازی معادلات ساختاری استفاده کنند ، این یک روش آماری است که به شما امکان می دهد روابط پیچیده بین متغیرهای مختلف را درک کنید ، که در این مورد می تواند به توضیح چگونگی کاهش حافظه فعال درد کمک کند. نویسندگان خاطرنشان کردند که یافته های آنها عواقب بالقوه ای را در دو زمینه بالینی و غیر بالینی به همراه دارد.

لوسین گفت: “این مطالعه تأثیر واقعی درد را بر توانایی تفكر ما حتی در افراد سالم برجسته می كند و نشان می دهد كه چگونه این اتفاق در مغز می افتد.”

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *