نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

درخواست فوری برای استفاده از 10.5 میلیون دلار از صندوق پاسخ واکسن ASEAN COVID-19

[ad_1]

در 17 ژوئن ، آسه آن جلسه مشترک مشورتی آسه آن (JCM) را به ریاست رئیس جمهور برونئی در سال 2021 برگزار کرد.

در این نشست مقامات ارشد (SOM) از سه ستون جامعه آسه آن ، روسای هیئت های دائمی کشورهای عضو آسه آن و دبیرخانه آسه آن حضور داشتند.

معاون وزیر امور خارجه ، رئیس SOM ASEAN ویتنام ، نگوین کواک دونگ هیئت ویتنامی را به همراه نمایندگان وزارت صنعت و تجارت ، وزارت کار ، معلولیت و امور اجتماعی برای شرکت در این کنفرانس هدایت کرد.

Hoi-ghi-tham-van-chung-asean2.jpg
نشست مشورتی مشترک آسه آن (JCM) به ریاست رئیس جمهور برونئی در سال 2021 بصورت آنلاین برگزار شد. عکس: وزارت امور خارجه

در این کنفرانس ، علی رغم توسعه پیچیده بیماری همه گیر COVID-19 در منطقه ، به پیشرفت مثبت در ایجاد جامعه آسه آن طی شش ماه گذشته اذعان شد. کشورهای آسه آن حمایت خود را از رئیس جمهور برونئی در زمینه ارتقا ابتکارات و اولویت های آسه آن در سال 2021 تأیید کردند. بر این اساس ، کشورها در مورد نقشه راهی برای ایجاد چشم انداز آسه آن بعد از سال 2025 توافق کردند و یک گروه کاری سطح بالا را برای آماده سازی در سال آینده ایجاد کردند.

در این جلسه همچنین توافق شد که استراتژی اصلی آسه آن برای انقلاب چهارم صنعتی تهیه شود و طرح واکنش هم افزایی آسه آن (ASEAN SHIELD) تسریع شود.

این کنفرانس موافقت کرد که طرح خرید واکسن هایی را که باید از طریق توافق با UNICEF و COVAX به کشورهای عضو تحویل شود تقویت کند. از آسه آن می خواهد كه فوراً 10.5 میلیون دلار از صندوق پاسخگویی ASEAN COVID-19 برای خرید واكسن استفاده كند. با تأکید بر اهمیت بهبود پایدار ، طرفین از مشارکت همه کارکنان ASEAN در اجرای چارچوب مشترک ASEAN برای بازیابی ، با تمرکز بر حمایت از مشاغل ، گروه های آسیب پذیر و مناطق دورافتاده در مناطق دور افتاده ASEAN قدردانی می کنند.

این کنفرانس از ابتکار ویتنام برای تشکیل انجمن ASEAN برای همکاری در زیر منطقه استقبال و موافقت کرد: کاهش شکاف در توسعه مناطق برای بازسازی کلی و توسعه پایدار تا سه ماهه سوم سال 2021 در ویتنام. نمایندگان از نتایج کارگاه منطقه ای در مورد اجرای برنامه کار ابتکار ادغام ASEAN (IAI) برای دوره 2021-2025 ، به ریاست ویتنام به عنوان رئیس گروه ویژه IAI ، در تاریخ 19/02 مه تقدیر کردند. .

Hoi-ghi-tham-van-chung-asean.jpg
نگوین کووک دونگ ، معاون وزیر امور خارجه ، رئیس SOM ASEAN ویتنام ، هیئت ویتنامی را برای شرکت در این کنفرانس هدایت کرد. عکس: وزارت امور خارجه

در جریان این کنفرانس ، معاون وزیر نگوین کواک دونگ گفت که در شرایط فعلی ، آسه آن باید بازیابی و ارتقا of اتصال ، به ویژه اجرای موثر چارچوب مشترک برای بازیابی آسه آن و تکمیل اخیر آن را در اولویت قرار دهد. برای حرکت در ASEAN.

معاون وزیر همچنین به تأثیر همه گیر COVID-19 در منطقه ، از جمله افزایش اختلاف در توسعه بین مناطق در ASEAN اشاره کرد. معاون وزیر به آسه آن پیشنهاد کرد به مناطق دور افتاده از جمله منطقه مکونگ توجه و پشتیبانی کند تا از بیماری همه گیر بهبود یابد و با سرعت کلی توسعه در آسه آن همراه شود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *