نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

دختر ویرجین کیهانی 10 محموله را در فضا به ناسا می فرستد newkerala.com # 10483

[ad_1]


سانفرانسیسکو ، 18 ژانویه: در یک شاهکار تاریخی که مدیر عامل اسپیس ایکس ، الون ماسک ، که موشک های قابل استفاده مجدد ساخت ، را به چالش کشید ، ویرجین اوربیت ، یک شرکت خواهر تیم فضایی Virgin Millactic ، سر ریچارد برانسون ، روز دوشنبه با موفقیت موشک را ارسال کرد LauncherOne آن در فضا با پرتاب هوا – نه از طریق سنتی از سکوی پرتاب به زمین. این موشک که در سال گذشته در اولین پرتاب آزمایشی نتوانست به مدار خود برسد ، با موفقیت از 10 محموله برای برنامه پرتاب سرویس LSP ناسا این بار در هواپیمای سفارشی 747-400 به نام Girl Space استفاده کرد. .

سیر گفت: “دیدن اینكه كره ی كیهانی كه ویرجین آتلانتیك با اقتباس ویژه از ما ساخته شده است ، موشك LauncherOne را به مدار فرستاده است بسیار الهام بخش بود. این پرواز باشكوه اوج سالها تلاش و كوشش است و نسل كاملاً جدیدی از نوآوران را در مسیر مدار آزاد خواهد كرد.” برانسون

سیستم پرتاب جدید ویرجین اوربیت از تکنیکی به نام پرتاب هوایی استفاده می کند که در آن یک موشک بیش از یک سایت پرتاب سنتی روی زمین ، زیر بال هواپیمای جت پرتاب می شود.

این تکنیک علاوه بر بهبود ظرفیت حمل موشک ، به سیستم LauncherOne این امکان را می دهد که انعطاف پذیرترین و پاسخگوترین سرویس پرتاب در جهان باشد – پرواز در یک زمان کوتاه و از مکانهای مختلف برای دسترسی به هر مدار.

ناو هواپیمابر ویرجین اوربیت از بندر هوافضای موهاوی بلند شد و به سمت محل پرتاب از طریق اقیانوس آرام ، حدود 50 مایلی جنوب جزایر کانال ، پرواز کرد.

پس از رهاسازی آرام هواپیما ، موشک دو مرحله ای مشتعل شد و به مدار منتقل شد.

در پایان پرواز ، موشک LauncherOne 10 CubeSats را در مدار هدف دقیق تیم قرار داد ، و این یک گام مهم به جلو برای Virgin Orbit در تلاش برای حذف موانع ، جلوگیری از دسترسی قابل دسترسی و پاسخگو به فضا است.

این پرواز همچنین یک کلاس تاریخی دیگر از نوع مداری را نشان نمی دهد ، یک موشک با سوخت مایع که توسط هوا پرتاب شده است قبل از آن روز با موفقیت به فضا نرسیده است.

“پورتال جدید به فضا به تازگی افتتاح شده است! حتی در یک همه گیر جهانی ، ما تمرکز لیزری خود را در نمایش کامل هر عنصر از این سیستم پرتاب انقلابی حفظ می کنیم. این تلاش امروز با یک ماموریت زیبا انجام شد و ما نتوانستیم. بیایید خوشحالتر شویم. ” با این نمایش موفقیت آمیز کتاب ، ویرجین اوربیت رسماً برای مأموریت بعدی خود به خدمات تجاری می رود.

“تبریک به تیمVirgin_Orbit! موفقیت بزرگ!” جیم بریدنشتاین ، مدیر ناسا.

تقریباً همه ماموریت های ناسا CubeSat توسط دانشگاه های ایالات متحده ، از جمله دانشگاه بریگهام یانگ (PICS) ، دانشگاه میشیگان (MiTEE) و دانشگاه لوئیزیانا در لافایت (CAPE-3) طراحی ، ساخته و آزمایش شده است.

دختر کیهانی ویرجین 10 محموله را به ناسا به فضا می فرستد

آیا این مقاله را پسندیدید؟ اولین کسی باشید که آن را به اشتراک می گذارد!

توییت

عنوان

عنوان

کلاس

ارسال

ارسال

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *