نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

خونریزی لثه؟ ویتامین C را به رژیم خود اضافه کنید! newkerala.com # 21208

[ad_1]

اگر لثه شما خونریزی می کند ، حتماً روزی دو بار مسواک بزنید و نخ دندان بکشید ، زیرا این ممکن است نشانه ای از التهاب لثه باشد ، مرحله اولیه بیماری پریودنتال. با این حال ، شما همچنین باید ویتامین C خود را بررسی کنید ، می گوید.

یافته های این تحقیق به سرپرستی دانشگاه واشنگتن در مجله Nutrition Reviews منتشر شد.

وی گفت: “وقتی می بینید که از لثه های شما خونریزی می شود ، اولین چیزی که باید به آن فکر کنید این نیست که باید بیشتر بشوئید. باید سعی کنید بفهمید که چرا لثه خونریزی می کند. و کمبود ویتامین C یکی از دلایل احتمالی است” فیلیپ هووئل ، دندانپزشک عملی و استاد بهداشت دهان و دندان در دانشکده دندانپزشکی UW می گوید: نویسنده اصلی این مطالعه

مطالعه Hujoel مطالعات منتشر شده بر روی 15 آزمایش بالینی در شش کشور را شامل 1140 شرکت کننده عمدتا سالم و همچنین داده های 8،210 ساکن ایالات متحده در مرکز تحقیقات بهداشت و تغذیه در مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری تجزیه و تحلیل کرده است.

نتایج نشان داد که خونریزی لثه با کاوش ملایم یا تمایل به خونریزی از لثه و همچنین خونریزی در چشم یا خونریزی شبکیه ، با سطح پایین ویتامین C در جریان خون ارتباط دارد. و محققان دریافته اند که افزایش مصرف روزانه ویتامین C در افرادی که سطح ویتامین C پایین پلاسما دارند کمک می کند تا این مشکلات خونریزی معکوس شود.

هووئل ، که همچنین استاد اضافی اپیدمیولوژی در دانشکده بهداشت عمومی UW است ، از اهمیت بالقوه ای برخوردار است ، هم روند خونریزی لثه و هم خونریزی از شبکیه ممکن است نشانه ای از مشکلات رایج در سیستم رگ عروقی باشد ، روند خونریزی ریز عروقی در مغز ، قلب و کلیه ها.

این مطالعه نشان نمی دهد که با موفقیت تغییر روند افزایش خونریزی از لثه با ویتامین C از سکته مغزی یا سایر پیامدهای جدی سلامتی جلوگیری می کند. با این حال ، نتایج نشان می دهد که توصیه های مربوط به ویتامین C ، که اساساً برای محافظت در برابر اسکوربوت طراحی شده است – یک بیماری کشنده ناشی از سطح بسیار پایین ویتامین C – بسیار کم است و چنین دریافت کم ویتامین C می تواند منجر به تمایل به خونریزی شود. ، که نباید با نخ دندان درمان شود.

بنابراین ، هوجوئل توصیه می کند که افراد سعی کنند میزان ویتامین C خود را با قرار دادن غذاهای فرآوری نشده مانند کلم ، فلفل یا کیوی در رژیم غذایی خود کنترل کنند و اگر غذاهای خوشمزه غنی از ویتامین C پیدا نکردید ، مکمل حدود 100 تا 200 میلی گرم در روز.

هوجول گفت ، اگر کسی از رژیم غذایی خاصی مانند رژیم پالئو استفاده می کند ، مهم است که به ویتامین C مصرفی توجه کنید. “میوه های غنی از ویتامین C مانند کیوی یا پرتقال سرشار از قند هستند و بنابراین معمولاً از رژیم کم کربوهیدرات حذف می شوند.”

این اجتناب می تواند منجر به دریافت ویتامین C شود ، که بسیار کم است و با افزایش تمایل به خونریزی همراه است. افرادی که گوشت های بسیار کم چربی می خورند و از گوشت های غنی از ویتامین پرهیز می کنند ، ممکن است در معرض خطر بالای مصرف کم ویتامین C باشند.

ارتباط بین خونریزی لثه و سطح ویتامین C بیش از 30 سال پیش شناخته شده بود. در حقیقت ، دو مطالعه که با رئیس سابق دانشکده دندانپزشکی UW ، پاول رابرتسون ، تألیف شده بود (در سال 1986 و 1991 منتشر شد) خونریزی لثه را به عنوان نشانگر بیولوژیکی سطح ویتامین C شناسایی می کند.

با این حال ، این ارتباط به نوعی در مکالمات دندانپزشکی درباره خونریزی لثه از بین رفت.

هوجول گفت: “زمانی گذشته خونریزی لثه به عنوان علامت گذاری بالقوه کمبود ویتامین C در نظر گرفته می شد.

همچنین بررسی ادبیات هووئل نشان داد که “خونریزی شبکیه و سکته مغزی با افزایش تمایل به خونریزی لثه ای همراه است و مکمل های دارای ویتامین C خونریزی شبکیه معکوس با سطح پایین پلاسما (ویتامین C) را معکوس می کنند.”

بنابراین عدم وجود یک ارتباط احتمالی بین خونریزی لثه و سطح پایین ویتامین C می تواند عواقب جدی برای سلامتی داشته باشد.

نویسندگان این مطالعه می نویسند: “بهداشت دهان و دندان تجویز شده و سایر مداخلات پریودنتال برای” معالجه “آسیب های رگ عروقی ، حتی اگر تا حدی در برگشت خونریزی لثه م effectiveثر باشد ، همانطور که در این متاآنالیز پیشنهاد شده است ، خطرناک است زیرا با بیماری احتمالی و مرگ و میر مرتبط نیست با آسیب شناسی های سیستمیک عروقی. ”

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *