نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

خواب بعد از ظهر برای داشتن تناسب اندام بهتر مهم است newkerala.com # 19142

[ad_1]

واشنگتن ، 31 ژانویه: مطالعه منتشر شده در مجله آنلاین روانپزشکی عمومی نشان داد که چرت منظم بعد از ظهر با چابکی ذهنی بهتر در انسان ارتباط دارد. این مطالعه نشان می دهد که چرت بعد از ظهر با آگاهی محلی بهتر ، تسلط کلامی و حافظه فعال ارتباط دارد.

امید به زندگی بیشتر و تغییرات مربوط به تخریب عصبی همراه با آن ، احتمال ابتلا به زوال عقل را افزایش می دهد ، از هر 10 نفر بیش از 65 سال 1 نفر در جهان توسعه یافته مبتلا می شود.

با افزایش سن ، الگوی خواب آنها تغییر می کند ، و خواب بعد از ظهر بیشتر دیده می شود. اما تحقیقات منتشر شده تاکنون به توافق نرسیده اند که آیا یک چرت بعد از ظهر می تواند به جلوگیری از زوال شناختی و زوال عقل در افراد مسن کمک کند یا اینکه ممکن است از علائم زوال عقل باشد.

محققان این مطالعه را بیشتر بر روی 2214 فرد به ظاهر سالم حداقل 60 ساله و ساکن در چندین شهر بزرگ اطراف چین از جمله پکن ، شانگهای و شیان بررسی کردند.

به طور کلی ، 1534 یک چرت بعدازظهر به طور منظم انجام می دهد ، در حالی که 680 خواب ندارد. همه شرکت کنندگان یک سری بررسی های بهداشتی و ارزیابی های شناختی ، از جمله آزمون کوچک روانشناسی (MMSE) برای آزمایش زوال عقل را پشت سر گذاشتند. متوسط ​​مدت خواب شبانه در هر دو گروه حدود 5/6 ساعت بود.

چرت بعد از ظهر به مدت حداقل پنج دقیقه خواب متوالی تعریف می شود ، اما بیشتر از 2 ساعت نیست و بعد از ظهر انجام می شود. از شرکت کنندگان س askedال شد که چقدر در طول هفته چرت می زنند. این از یک بار در هفته تا هر روز متفاوت بود.

آزمون های غربالگری زوال عقل شامل 30 عنصر است که چندین جنبه از توانایی های شناختی و عملکردهای بالاتر را اندازه گیری می کند ، از جمله مهارت های دیداری – مکانی ، حافظه کاری ، دامنه توجه ، حل مسئله ، آگاهی محلی و تسلط کلامی.

نتایج حاصل از ارائه شناختی MMSE در بین خوابها به طور قابل توجهی بالاتر از افرادی است که نمی خوابند. و تفاوت معناداری در آگاهی محلی ، تسلط کلامی و حافظه وجود داشت. این یک مطالعه مشاهده ای است و بنابراین نمی توان علت آن را تعیین کرد. و هیچ اطلاعاتی در مورد مدت زمان یا زمان چرت زدن وجود ندارد ، که ممکن است مهم باشد.

محققان گفتند ، اما برخی از توضیحات احتمالی برای یافته ها وجود دارد. یک نظریه این است که التهاب یک واسطه بین چرت روزهای میانی و نتایج ضعیف سلامتی است. محققان خاطرنشان کردند ، مواد شیمیایی التهابی نقش مهمی در اختلالات خواب دارند.

خواب پاسخ ایمنی بدن را تنظیم می کند و تصور می شود چرت زدن پاسخی تکامل یافته به التهاب است. محققان توضیح می دهند ، افرادی که دارای سطح بالاتری از التهاب هستند نیز اغلب خسته می شوند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *