نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

ح.ک.چ نظریه متفاوتی از روابط بین الملل می خواهد كه آزادی ایجاد نكند: پمپئو newkerala.com # 7773

[ad_1]

واشنگتن ، 13 ژانویه: در حالی که روابط ایالات متحده و چین رو به زوال است ، مایک پمپئو وزیر امور خارجه روز سه شنبه گفت که حزب کمونیست چین (ح.ک.چ) نظریه بسیار متفاوتی از روابط بین الملل می خواهد که به گونه ای کنترل شود که امنیت ایجاد نکند. ، آزادی و رفاه. پمپئو در مصاحبه ای با نمایش هیو هیویت ، هیو هیویت گفت كه آنچه واشنگتن می خواهد این است كه ح.ک.چ به قولهایی كه “این سالها نه تنها به ایالات متحده بلكه به جهان داده است” عمل كند.

وی افزود: “من فکر می کنم جهان ، از جمله مردم آمریکا ، همچنان تقاضا می کنند که ایالات متحده آزادی هایی را برای آنها فراهم کند ، و این شامل دفع چالش زمان ما است. این چالش حزب کمونیست چین و ظرفیت و قصد آن برای گسترش نفوذ است. او در مصاحبه ای به نقل از متن گفت: برای تأمین جهانی بسیار متفاوت ، احکام حاکم بر قانون ، احترام به حاکمیت ، همه چیزهایی که جهان در شرایط پس از جنگ جهانی دوم شناخته است ، حساب می شود. ارائه شده توسط وزارت امور خارجه

پمپئو افزود: “حزب کمونیست چین می خواهد با نظریه ای کاملا متفاوت در روابط بین الملل ، تحت سلطه شرق ، که به گونه ای کنترل می شود که امنیت ، آزادی و رفاه بیشتری ایجاد نکند ، موافقت کند.”

دیپلمات ارشد آمریکایی در پاسخ به این س whetherال که آیا رئیس جمهور منتخب جو بایدن با ح.ک.چ مخالفت خواهد کرد ، اظهار داشت که اطمینان دارد مردم آمریکا از جمله بایدن اطمینان حاصل کنند که آمریکا به مدت 240 سال یا بیشتر کشوری باقی مانده است.

“من متقاعد شده ام كه ​​مردم آمریكا تقاضا می كنند هر كسی كه كشور خود را اداره می كند ، از جمله بایدن رئیس جمهور منتخب ، به این روش به گونه ای پاسخ دهند كه همچنان اطمینان حاصل شود كه آمریكا كشوری است كه در 240 سال گذشته یا بیشتر بوده است. ادامه کار بر روی مجموعه قوانینی که مبتنی بر حقوق بشر است ، بر اساس قانون ، بر اساس احترام به حاکمیت است. “

پمپئو با حمله به ح.ک.چ به دلیل امتناع از دسترسی کسی به اطلاعاتی که برای درک ریشه COVID-19 لازم است ، حمله کرد و افزود که نسبت به سفر سازمان بهداشت جهانی (WHO) به چین خوش بین نیست.

“به نظر می رسد دیروز یا دیروز قبل ، آنها ممکن است سرانجام در سازمان بهداشت جهانی پذیرفته شده باشند. امیدوارم ، اما من خوشبین نیستم ، که آنها در واقع به آنها اجازه می دهند کارهایی را که باید انجام شود انجام دهند ، به سوابق نگاه کنند ، به آزمایشگاه نگاه کنند ، کار اصلی انجام شده است ، نگاه کنید – صحبت کنید ، با همه مردم مصاحبه کنید ، نه با ملاحظات ، بلکه در شرایطی که این افراد آزادانه بتوانند نظر خود را ابراز کنند. امیدوارم که تحقیقات کامل باشد “.

وی در پاسخ به این سال که آیا هرگونه توضیح جایگزین دیگری که COVID-19 از ووهان نشات گرفته را قبول می کند یا خیر ، گفت که ح.ک.چ “نه یک ، نه دو بلکه حداقل سه نظریه جایگزین درباره اینکه این موضوع از کجا شروع شده است” ارائه نداده است.

وی افزود: “آنها هنوز در تلاش برای پنهان كردن هستند. همه آنچه ما دیده ایم نشان می دهد كه این امر نه تنها در چین بلكه در استان هوبئی ، ووهان نیز آغاز شده است.”

پمپئو در پاسخ به این س whetherال که آیا چین بدهکار غرامت به جهانیان است ، گفت: “صدها و صدها هزار نفر دیگر” به عنوان نتیجه مستقیم چالش های اقتصادی که ویروس ووهان به جهان تحمیل کرده است ، در فقر به زندگی خود ادامه می دهند.

“من فکر می کنم جهان به این روش به گونه ای پاسخ خواهد داد که تشخیص دهد حزب کمونیست چین با تأخیر در فعال سازی وعده هایی که به سازمان بهداشت جهانی داده است ، انجام داده است و در نتیجه هزینه های مستقیم با آن همراه است. از کارهایی که حزب کمونیست چین انجام داد ، “گفت.

پمپئو ، که منتقد سازمان بهداشت جهانی بود ، گفت که او با نفوذ چین فاسد شده است “و آن را ارزان خریده است”. وی روز دوشنبه در توئیتی نوشت: “محققان WHO هنوز نمی توانند به ووهان دسترسی پیدا كنند – یك سال پس از گزارش اولین موارد #MillionsDhinaLied.

در دوران دولت ترامپ ، روابط بین دو کشور در مورد مواردی مانند نقض حقوق بشر در سین کیانگ ، تعدی به وضعیت ویژه هنگ کنگ ، اتهامات تجارت ناعادلانه توسط پکن ، عدم شفافیت در مورد همه گیری و تجاوزات نظامی چین وخیم تر شده است. در مناطق مختلف جهان

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *