نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

حماس شرایطی را برای پایان دادن به تشدید با اسرائیل تعیین کرده است

[ad_1]

israel-paletine.jpg
فلسطینی ها مقابل دفتر رئیس حماس اسماعیل هنیا در شهر غزه ، ویران شده توسط حمله هوایی اسرائیل

طلعت مشعل ، رئیس دفتر سیاسی جنبش نپال ، به کانال تلویزیونی TRT عربی ترکیه گفت که حماس خواستار عقب نشینی نیروهای امنیتی اسرائیل از مسجدالاقصی شده است ، اطمینان حاصل کند که نمازگزاران آزاد برای عبادت در کلیسا می آیند. ساکنان ولسوالی جرار و آزادی کلیه بازداشت شدگان از لحظه آغاز تشدید.

طلعت مشعل افزود ترکیه ، قطر و مصر در حال حاضر برای کاهش تنش تلاش می کنند.

شامگاه 10 مه اوضاع در مرز اسرائیل و نوار غزه فلسطین بدتر شد. ظرف چند روز ارتش اسرائیل گفت که حدود 1750 موشک از نوار غزه شلیک شده است. در پاسخ ، حداقل 600 گلوله به تأسیسات حماس اصابت کرد. در نتیجه این گلوله باران ، 7 شهروند اسرائیلی کشته و بیش از 200 نفر زخمی شدند. بیش از 119 مورد مرگ و بیش از 600 مورد مرگ در فلسطین گزارش شده است.

درگیری میان اسرائیل و فلسطینیان از ابتدای هفته جاری به سرعت بالا گرفته و دو کشور را به بدترین مارپیچ خشونت در سالهای اخیر سوق داده است.

بعد از ظهر 15 مه ، سیستم دفاعی گنبد آهنین اسرائیل موشک های رهگیری را فعال کرد. با این حال ، یک موشک به مرکز شهر رامات گان ، در منطقه تل آویو اصابت کرد ، در نتیجه یک ماشین در خیابان هرتزل آتش گرفت و یک نفر در ماشین جان خود را از دست داد.

گزارش شده است که یک شی flying پرنده دیگر در زمین خالی در منطقه ریشون لسیون نزدیک تل آویو فرود آمده است.

پیش از این ، حماس قول داد كه پس از یك حمله هوایی نیروهای دفاعی اسرائیل (IDF) ، 10 نفر از اعضای خانواده را در نوار غزه تلافی كند.

پیش از این ، اوضاع مرزی پس از درگیری فلسطینیان و پلیس اسرائیل در بیت المقدس شرقی وخیم تر شده بود. شورش ها در شب 8 مه آغاز شد که یکی از دلایل آن اخراج خانواده های عرب از محله شیخ جرار بود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *