نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

جو بایدن روز چهارشنبه به عنوان رئیس جمهور آمریکا سوگند یاد می کند newkerala.com # 11255

[ad_1]

دهلی نو ، 19 ژانویه: با وعده “معالجه” آمریکا ، که در ماه های اخیر شاهد انتخابات بی نظم و یک انتقال آشفته است ، جوزف بایدن سوگند یاد می کند که روز چهارشنبه چهل و ششمین رئیس جمهور ایالات متحده شود. بایدن که در دوران اوباما به عنوان معاون خود در سراسر جهان شناخته می شود ، پیرترین مردی خواهد بود که به عنوان رئیس جمهور سوگند یاد کرده است. او در ماه نوامبر 78 ساله شد.

جو بایدن رئیس جمهور منتخب و کمال هریس معاون رئیس جمهور تازه انتخاب شده در جبهه غربی پایتخت آمریکا طی 59مین مراسم تحلیف سوگند یاد می کنند.

مراسم تحلیف بایدن تحت الشعاع بحران و اعتراضات بهداشتی بی سابقه در ایالات متحده قرار گرفته است.

امنیت در پایتخت در میان نگرانی های امنیتی به دنبال آشوب های 6 ژانویه در کاپیتول افزایش یافته است.

بایدن در سخنرانی خود برای پیروزی در زادگاهش ویلمینگتون ، دلاور در ماه نوامبر ، قول داد که کشور را متحد کند ، زیرا آن را “زمانی برای بهبودی در آمریکا” خواند.

بایدن گفت: “من قول می دهم رئیسی شوم كه به دنبال تفرقه انداختن نیست ، بلكه برای متحد كردن است.

جوزف رابینت بایدن جونیور در سال 1942 در اسكرانتون ، پنسیلوانیا به دنیا آمد و از كودكی به دلاور رفت.

بایدن در سن 29 سالگی به یکی از جوانترین افرادی تبدیل شد که در سنای ایالات متحده انتخاب شده اند. هفته ها بعد ، فاجعه ای متوجه خانواده بایدن شد که همسرش ، نیلیا و دخترش ، نائومی کشته شدند و پسرانشان ، هانتر و بو در یک تصادف اتومبیل به شدت زخمی شدند.

بایدن در مجلس سنا در کنار تخت های بیمارستان پسرانش سوگند یاد کرد و سفر روزانه خود را از ویلمینگتون به واشنگتن آغاز کرد. وی به مدت پنج سال بو و هانتر را با کمک خواهر والری و خانواده اش به عنوان پدر مجرد بزرگ کرد.

بایدن پنج سال پس از مرگ نیلیا با همسر فعلی خود ، جیل دوباره ازدواج کرد. این زوج در 17 ژوئن 1977 در نمازخانه سازمان ملل در نیویورک ازدواج کردند و یک دختر به نام اشلی بلیزر ، متولد 1981 ، دارند.

مسابقه سال 2020 سومین تلاش بایدن برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری بود. او برای اولین بار در سال 1988 تلاش کرد ، اما پس از اتهامات دزدی ادبی ، کار را ترک کرد. وی دومین تلاش خود را در سال 2008 پس از کسب کمتر از یک درصد در گروه های مهم پارلمانی آیووا به پایان رساند.

بایدن از سال 2008 تا 2016 برای دو دوره معاون رئیس جمهور در دولت باراک اوباما ، رئیس جمهور سابق بود. بایدن و اوباما دوستی نزدیک از آنچه که در ابتدا یک جفت استراتژیک تر بود ، به وجود آوردند و بایدن به دلیل استفاده از ریشه های طبقه کارگر خود اعتبار گرفت. . الجزیره گفت ، و تلاش برای حمایت از حمایت از اولین رئیس جمهور سیاه پوست این کشور توسط سفیدپوستان مسن آمریکایی مسن در ایالت های مهم شمالی شمال ،

پیش بینی می شود حدود 1000 میهمان در تاریخ 20 دسامبر شرکت کنند که بیشتر آنها اعضای کنگره و میهمانان آنها هستند. دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا گفته است که در مراسم تحلیف به بایدن نخواهد پیوست.

رسم است که رئیس جمهور معزول و سایر روسای جمهور سابق پشت یک رئیس جمهور جدید می نشینند ، نمادی از انتقال صلح آمیز قدرت. بایدن تصمیم ترامپ برای عدم حضور را “یکی از معدود مواردی که من و او مذاکره کرده ایم” خواند.

وقتی جو بایدن سکان هدایت آمریکا را به دست می گیرد ، با چالش هایی روبرو است که نیاز به توجه فوری دارد ، از جمله ویروس کرونا و تنش نژادی.

این کشور در حال مبارزه با قربانیان انسانی و اقتصادی یک بیماری همه گیر است که بیش از 380،000 آمریکایی را به کام مرگ کشانده است. تنش های نژادی که توسط رئیس جمهور کناره گیری ، که برای او سلاح در زرادخانه تفرقه او بود ، تشدید شده است ، همچنان باید مورد توجه و درمان قرار گیرد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *