نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

جعبه سیاه را پیدا کنید و در حال یافتن علت سقوط هواپیمای اندونزی است

[ad_1]

جعبه سیاه در عمق 23 متری سطح دریا قرار دارد

بعد از ظهر 10 ژانویه ، روزنامه جاکارتا پست به نقل از مقامات اندونزیایی محل دو جعبه سیاه بوئینگ 737-500 به شماره SJ182 را اعلام کرد که در 9 ژانویه در دریای جاوا در نزدیکی پایتخت جاکارتا فرود آمد.

به گزارش جاکارتا پست ، جعبه سیاه در عمق 23 متری سطح دریا قرار دارد. این روزنامه می نویسد ، یک عملیات نجات برای رمزگشایی سریع دلیل سقوط هواپیما به دریا در جریان بود.

may-bay-indonesia-mat-tich5.jpg
ماهیگیران محلی لاشه هواپیمای سقوط کرده را مشکوک کردند که باید به تیم های جستجو و نجات تحویل دهند
may-fly-indonesia-whip-.jpg
تیم شبیه سازی نیروی دریایی اندونزی مأموریت داشت تا محل سقوط را جستجو و نجات دهد

آقای Soerjanto Tjahjono ، رئیس کمیته ایمنی حمل و نقل ملی اندونزی ، گفت: “ما امیدواریم که بتوانیم در اسرع وقت با موفقیت پس انداز کنیم.”

به گزارش جاکارتا پست ، آژانس اندونزیایی برای کاربرد و ارزیابی فناوری (BPPT) کشتی تحقیقاتی Baruna Jaya IV را برای یافتن جعبه سیاه هواپیمای مضطرب مستقر می کند.

Baruna Jaya IV شناخته شده است که نوع خاصی از کشتی است که اغلب برای اهداف تحقیقاتی استفاده می شود ، اما همچنین می تواند سیگنال های خاصی مانند سیگنال های هواپیمای جعبه سیاه را تشخیص دهد. این کشتی در جستجوی هواپیمای بوئینگ -737 MAX به شماره JT610 هواپیمای Lion Air اندونزی در سال 2018 و بسیاری از سقوط های هواپیمایی دیگر نقش دارد.

علت این امر می تواند منجر به سقوط یک بوئینگ 737-500 شود

مدیر مشاوره و تحلیل بین المللی “پرواز برای ایمنی” سرگئی ملنیچنکو با “Rossiyskaya Gazeta” عواملی را که می تواند منجر به سقوط Sriwijaya Air شود ، به اشتراک گذاشت.

سرگئی ملنیچنکو با بیان اینکه در هنگام فاجعه شرایط آب و هوایی بسیار دشوار بود خاطر نشان کرد: باران می بارد و هنگام خروج از جاکارتا رعد و برق شدید مشاهده می شود. ملنیچنکو گفت ، طبق پورتال اطلاعاتی Flightradar ، هواپیما به محض رسیدن به 3،230 متر شروع به پایین آمدن کرد.

fly-indonesia-mat-tich4.jpg
کاربران توییتر آنچه را که به نظر می رسد لاشه هواپیمای سریوجایا ایر باشد به اشتراک می گذارند.

وی افزود: “در همان زمان ، سرعت عمودی 26300 فوت در دقیقه (133 متر در ثانیه) است.”

آقای ملنیچنکو بار دیگر تأکید کرد که در حالی که هواپیما سقوط کرده بود ، صیادان محلی صدای رعد و برق را شنیدند و آن را به پلیس محلی گزارش دادند. به گفته این کارشناس ، هنوز پاسخ دادن به این سوال که در زمان دقیق فاجعه در هواپیما چه اتفاقی افتاده دشوار است.

اقوام مسافران در هواپیمای گمشده Sriwijaya Air SJY182 در فرودگاه Supadio در Pontianak ، اندونزی منتظر اخبار هستند.

این کارشناس همچنین مطمئن است که اگر جعبه سیاه که مسیر پرواز را ضبط می کند آسیب نبیند ، تعیین علت دقیق سقوط مشکلی ندارد.

همانطور که قبلاً گزارش شده بود ، هواپیمای شماره 182 هواپیمایی Sriwijaya Air (اندونزی) ، حامل 62 نفر ، چند دقیقه پس از پرواز از فرودگاه سوکارنو-هتا ، ارتباط خود را با ایستگاه کنترل ترافیک هوایی قطع کرد. فرودگاه ، مقصد فرودگاه Pontianak در جاوا غربی است.

برنامه ردیابی پرواز FlightRadar24 نشان می دهد که این هواپیما از خانواده بوئینگ 737-500 است. اعتقاد بر این است که این هواپیما 24 ساله است.

آگوس هاریونو ، کارمند آژانس نجات اندونزی گفت که بیش از 50 نفر برای مشارکت در عملیات نجات هواپیما در شرایط اضطراری مستقر شده اند. فعالیت های جستجو و نجات از 9 ژانویه تا 10 ژانویه صبح تمام شب ادامه خواهد داشت.

رویترز گزارش داد ، امدادگران چندین جسد و بقایای فلزی پیدا کردند که گمان می رود از بوئینگ 737-500 شرکت هواپیمایی سریویجایا ایر باقی مانده باشد. مقامات از نزدیکان 62 قربانی اطلاعات و نمونه های شناسایی را برای تعیین DNA درخواست کردند.

Sriwijaya Air در سال 2003 با دفتر مرکزی در جاکارتا تاسیس شد و عمدتا با پروازهای داخلی سرو کار دارد. این شرکت هواپیمایی در اندونزی یک شرکت هواپیمایی ایمن محسوب می شود.

این اولین بار نیست که یک بوئینگ 737 در اندونزی سقوط می کند. در اکتبر 2018 ، بوئینگ 737 مکس 8 شرکت Lion Air پس از پرواز از جاکارتا در دریای جاوا (اندونزی) سقوط کرد و باعث کشته شدن 189 نفر شد.

در سال 2014 ، هواپیمای AirAsia 8501 (اندونزی) هنگام پرواز از سورابایا به سنگاپور در دریای جاوا سقوط کرد و تمام 162 سرنشین آن کشته شدند.

در سال 2007 ، اتحادیه اروپا پس از سقوط هواپیمای 140 نفره اندونزیایی گارودا در باند پرواز در یوگیاکارتا در ماه مارس ، باعث جرقه زدن 21 هواپیمای اندونزیایی از حریم هوایی خود شد و باعث 21 نفر در هواپیما شد. کشتن.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *