نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

تیم های لیبیایی در مورد مکانیزم انتخاب موقت اجرایی newkerala.com # 10099 توافق دارند

[ad_1]


ژنو ، 17 ژانویه: یک مقام ارشد سازمان ملل متحد اعلام کرد که هیئت های لیبی در مورد سازوکار پیشنهادی انتخاب یک نهاد اجرایی موقت جدید به توافق رسیده اند. به گزارش شین هوا ، استفانی ویلیامز ، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل و رئیس مأموریت پشتیبانی سازمان ملل در لیبی (UNSMIL) ، روز شنبه در یک کنفرانس خبری در اینجا گفت که سازوکار انتخاب روز دوشنبه به رای گذاشته می شود.

هجده عضو کمیته مشورتی تازه تشکیل مجمع گفتگوی سیاسی لیبی ، از 13 تا 16 ژانویه در مقر سازمان ملل در ژنو دیدار کردند تا تلاش کنند از بن بست سازوکار انتخاب مقام موقت کشور عبور کنند.

ویلیامز گفت: “من معتقدم که راه حل امروز بهترین سازش ممکن است ، زیرا پیشنهاد فعلی به بعد منطقه ای احترام می گذارد و مردم را به کار در شکاف و بین مناطق برای تقویت تفاهم و ایجاد وحدت در کشور تشویق می کند.” در کنفرانس مطبوعاتی

وی به خبرنگاران گفت كه روز دوشنبه ، UNSMIL از اعضای گفتگوی سیاسی لیبی خواهد خواست تا در مورد سازوكار پیشنهادی رای دهند.

رأی گیری در مدت 24 ساعت برگزار می شود و نتیجه آن روز سه شنبه اعلام می شود.

نماینده سازمان ملل همچنین تأکید کرد که پس از تشکیل مجریه موقت در این کشور ، انتخابات عمومی در 24 دسامبر برگزار می شود و دولت دائمی با انتخاب دموکراتیک جایگزین مقامات اجرایی می شود.

ارتش شرقی لیبی و دولت تحت حمایت سازمان ملل قبل از پایان درگیری ها در ژوئن گذشته بیش از یک سال در طرابلس ، پایتخت و اطراف آن جنگیدند.

در 23 اکتبر سال 2020 ، هیئت های لیبی در ژنو توافق نامه آتش بس با حمایت سازمان ملل را امضا کردند.

در نشست نوامبر گذشته در تونس ، 75 نماینده از طیف های اجتماعی و سیاسی جامعه لیبی با برگزاری انتخابات عمومی امسال موافقت کردند.

تیم های لیبیایی در مورد سازوکاری برای انتخاب یک مدیر موقت توافق می کنند

آیا این مقاله را پسندیدید؟ اولین کسی باشید که آن را به اشتراک می گذارد!

توییت

عنوان

عنوان

کلاس

ارسال

ارسال

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *